Din

Programsız Uydudan Kıbleyi Bulma – Programsız Online Kıble Bulucu

Programsız Uydudan Kıbleyi Bulma – Programsız Online Kıble Bulucu. Kıblemiz yani Kabe, ülkemizde tam olarak Güney Doğuya doğru 23 derecelik açıda bulunmaktadır. Namaz kılarken kıble doğru olmazsa namaz sahih olmaz ve tekrar kılınması gerekir. Kıbleyi bulmanın en kolay ve en kesin yöntemi uydudan konumunuza göre kıblenizin bulunmasıdır. Peki Programsız uydudan kıble bulma yöntemi nedir? İşte online kıble bulucu.

Programsız Uydudan Kıbleyi Bulma

Türkiye konumu itibariyle güney ile güneydoğu arasındadır. Kabe tam olarak Güney Doğuya doğru 23 derecelik açıda bulunur. Bilmediğimiz yerde namaz kılarken kıblenin ne tarafta olduğunu öğrenmenin farklı yolları bulunmaktadır.

  1. Camilerin minarelerinin çıkış kapılarına göre kıble bulma.
  2. Mezar taşlarının yönüne göre kıble bulma.
  3. Kıble saati kullanarak kıble bulma.
  4. Pusula kullanarak kıble bulma.
  5. Uygulamalar yoluyla kıble bulma.
  6. Uydudan kıble bulma.

Kıble bulma yöntemleri arasından en kolay ve doğru sonuç Google Maps üzerinden uydudan kıble bulma yöntemidir. Günümüzde en kolay kıble bulma yöntemi akıllı telefonlara yüklenen uygulamalar yoluyla kıble bulmaktır. Bunun için telefonunuza uygulama yüklemeli ve konum ayarlarınızı açıp, konumunuzdan kıblenizi bulabilirsiniz. Akıllı telefonu olmayan veya uygulama yüklemek istemeyenler için en iyi yöntem tek tıkla uydudan kıbleyi bulma yöntemidir. Uydudan kıble bulma güvenilirdir.


Programsız Online Kıble Bulucu

Programsız uydudan direk kıble bulmak tüm kıble bulucu yöntemlerin en kolayıdır. Sadece uydudan kıble bulmak için açılan qiblalocator web sitesine tıkladığınızda Google Maps üzerinden direk uydudan kıblenizi bulabilirsiniz.

Bu web sitesine tıkladığınızda Google Maps üzerinden evinizin çatınızın üstüne kadar yaklaşıp evinizin doğru kıblesini bulmaktadır.

Kıblenizi Bulmak İçin Tıklayınız


İlginizi Çekebilir  👇

👉 En Güzel Ezan Sesi MP3 İndir Ücretsiz 

👉 Evde Kıble Yönü Nasıl Bulunur?

👉 Dua Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

👉 En Güzel Tevbe ve İstiğfar Duası 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu