Öğrenci Gazetesi

PUBG Mobile’da Geri Tepme Nasıl Kontrol Edilir?

PUBG Mobile oynamak kolaydır, ancak ustalaşması zordur. Oyuncular zirvesine ulaşmak için oyunun inceliklerini anlamaya çalışıyorlar. Ayrıca bunu yapmak için çeşitli oyun içi becerileri denemek ve geliştirmek zorunda kalacaklar.

Geri tepme, bu battle royale oyununun en dinamik ve önemli yönlerinden biridir. Oyuncu ateş ederken ateşli silahın geriye doğru hareketidir.

Artı işaretinin yatay ve dikey olarak hareket etmesini sağlar ve oyunun elitlerin bir parçası olmak için ustalaşması gereken yönlerden biridir. Oyuncular geri tepmeyi telafi etmek için sağ ateş düğmelerini aşağı doğru sürüklemek zorundadır. Geri tepme her silah için aynı değildir ve oldukça değişir.

Oyuncular geri tepmelerini kontrol etmenin bir yolunu arıyorlar ve daha yüksek seviyelere ulaşmak istiyorlar.

PUBG Mobile’da geri tepmeyi kontrol etmek için ipuçları

İşte oyuncuların geri tepmeyi kontrol etmek için takip edebilecekleri ipuçları.

1- Doğru KavramaKompansatör, PUBG Mobile'daki tabancanın geri tepmesini azaltır

Namlu ve kulplar topun geri tepmesini azaltır. Kompansatör, tabancanın dikey ve yatay geri tepmesini bir ölçüde azaltır. Kavrama durumunda, oyuncunun tercihi ve dövüş mesafesi veya menzili dikkate alınır. Oyuncular silahın dikey geri tepmesini azaltmak için dikey kavrama kullanabilirler.

2- Hassasiyet Ayarları

Geri tepme kontrolünde doğru hassasiyet ayarlarına sahip olmak oldukça önemlidir. Hassasiyet ayarları oldukça özneldir, ancak genellikle üst uçta hassasiyete sahip olması önerilir. Oyuncular herhangi bir sonuç vermeyeceğinden diğer oyuncuların ayarlarını kopyalanmamalıdır.

3- Eğitim ve TDM

Eğitim modu (Resim Nezaket: Piush Sahani / YT)

Oyuncular, PUBG Mobile’ın antrenman alanı özelliğinde amaçlarını ve geri tepme kontrolünü uygulamalıdır. Ayrıca çekim yaparken çömelme ve göz atma alıştırması yapmalıdırlar. TDM oynamak bu süreçte de yardımcı olur.

Oyuncular ayrıca geri tepmeyi kontrol etmek için jiroskop uygulayabilirler. Bununla birlikte, jiroskopla oynamayı öğrenmenin ilk örneklerde kolay olmadığını belirtmek gerekir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu