Oyun

PUBG Mobile’da Ping Nasıl Düzeltilir?

PUBG Mobile’da Ping Nasıl Düzeltilir?. PUBG en popüler çevrimiçi çok oyunculu oyunlardan biridir. Oyun sunucuları yeterli, ancak bazen birçok oyuncu, oyun oynamayı tamamen tepkisiz hale getiren daha yüksek pingler gibi sorunlarla karşı karşıyadır. Bazı kullanıcılar yavaş bir internet bağlantısına sahip olsa da, daha iyi bağlantıya sahip kullanıcılar bile bazı durumlarda 100 ms’nin altında ping alamıyor gibi görünebilir. Bu sorunu çözmek için, PUBG Mobile’da ping’i düzeltmenin birkaç yolunu listelediğimiz bu makaleyi bulduk.

PUBG Mobile’da Ping Nasıl Düzeltilir?

PUBG mobile oyuncuları yavaş bir internet bağlantısına sahip olsa da, daha iyi bağlantıya sahip kullanıcılar bile bazı durumlarda 100 ms’nin altında ping alamıyor gibi görünebilir. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1- Oyun Güçlendirici

Günümüzde, akıllı telefonların çoğu, sorunsuz oyun oynayabilmeniz için arka plan etkinliklerini duraklatmak veya durdurmak için tasarlanmış dahili oyun güçlendiricileri ile birlikte geliyor. Bu oyun güçlendiriciler, gecikmeyi azaltarak ve mevcut oyun için bant genişliğine öncelik vererek cihazın performansını optimize edebilir.


2- Arka Plan Senkronizasyonunu ve Otomatik Güncellemeyi Devre Dışı Bırak

PUBG Mobile’daki ping sorununu çözmenin başka bir yolu , uygulamaların arka plan senkronizasyonunu manuel olarak durdurmaktır. Bunu, herhangi bir akıllı telefon cihazında ‘Ayarlar’ı açıp’ Uygulamalar’a giderek yapabilirsiniz. Ardından şüpheli uygulamayı seçin ve ‘Veri kullanımını kısıtla’ya dokunun. Şimdi, hem ‘WLAN \ WiFi’ hem de ‘Mobil veri’ seçeneklerinin işaretini kaldırın. Benzer şekilde, ‘Pil Tasarrufu’ ayarlarını cep telefonunuzdaki arka plan etkinliğini kısıtlayacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

Otomatik güncelleme

Benzer şekilde, Google Play Store’dan ‘Otomatik Güncelleme’ seçeneğini de devre dışı bırakabilirsiniz. Bu konuda izlenecek adımlar şunlardır:

  1. Google Oyun mağazası
  2. Ayarlar
  3. Uygulamaları Otomatik Güncelle
  4. Uygulamaları otomatik güncelleme

3- VPN Kullanın

Bazen yoğun trafik nedeniyle, oyun sunucuları birden fazla istek alamaz ve bu da daha yüksek ping oranlarına yol açar. Bunu önlemek için, PUBG Mobile’daki sunucuyu değiştirebilir ve ping değerinin 100’ün altına düşüp düşmediğini görebilirsiniz. Bunun yanı sıra, sizi farklı bir sunucuya bağlayacak bir VPN de kullanabilirsiniz. App Store’da çeşitli ücretsiz VPN uygulamaları bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birini kurabilirsiniz.


4- Arka Plan Uygulamalarını Kapatın

PUBG Mobile oyununa başlamadan önce, oyundaki ping’i azaltmak için diğer tüm uygulamaları kapattığınızdan emin olun. Arka planda çalışan uygulamalar genellikle ağınızdaki veri tüketimini artırır. Son uygulamaların tümünü kaldırmayı veya yalnızca önemli uygulamaların saklandığından emin olun. Çoğu zaman, bu teknik oyundaki ping’i azaltmanıza yardımcı olur.


5- PUBG oyununu onar

Bu, hesabınızdan çıkış yapılarak yapılabilir. Daha sonra giriş ekranına yönlendirileceksiniz. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi ‘Onar’ düğmesine dokunun.

Not: PUBG’yi sıfırdan yeniden yükleyecek ve tüm oyun yapılandırmalarınızı ve özel kontrollerinizi sıfırlayacaktır.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 PUBG Mobile Hesaptan Hesaba UC Gönderme 

👉 PUBG Mobile M416 Skin Bedava 

👉 PUBG Mobil Bedava Hile

👉 PUBG Mobile UC Hilesi APK İndir

👉 Sıfır Geri Tepme İçin En İyi Hassasiyet Ayarları 

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu