Oyun

PUBG Mobile’ın Kurucusu Kimdir? PUBG Mobile Kurucusu Nereli?

PUBG Mobile’ın Kurucusu Kimdir? PUBG Mobile Kurucusu Nereli?. PUBG, Güney Koreli video oyunu şirketi Bluehole Corporation’ın bir yan kuruluşu olan PUBG Corporation tarafından geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüştür. Oyun 2017 yılının ikinci bölümünde, Aralık 2017’de tamamen yayınlanmadan önce piyasaya sürüldü.

PUBG Mobile’ın Kurucusu Kimdir?

Tencent Games daha sonra PUBG Corporation’a yaklaştı ve bazı değişiklikler yaptıktan sonra oyunu Çin’de yayınlamak için bir anlaşma yaptı. Sonraki aylarda, gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra oyunu serbest bırakmaları için ülke yetkilileriyle anlaştılar.

Oyunun mobil versiyonu kısa süre sonra Çin’in izleyicilerine hitap edecek şekilde duyuruldu. Oyunun iki versiyonu yayınlandı: Tencent Games’in bir yan kuruluşu olan TiMi Studio tarafından PUBG: Army Attack ve Tencent Games’in dahili bir bölümü olan LightSpeed & Quantum Studio tarafından PUBG: Canlandırıcı Battlefield.

PUBG: Canlandırıcı Battlefield, Kanada’da yumuşak bir lansmandan sonra dünya çapında PUBG Mobile olarak lanse edildi.

Bununla birlikte, PUBG Mobile, 2018’de onaylanan donma nedeniyle ilgili makamın (Ulusal Radyo ve Televizyon İdaresi) onaylamaması nedeniyle Çin’de serbest bırakılamadı.

2019’da Tencent, artık bu kisvede serbest bırakılmayacaklarını, bunun yerine oyunu Çin’de serbest bırakma için tüm gereksinimleri kolayca karşılayacak olan Game for Peace başlığı altında serbest bırakacaklarını açıkladı.

Aynı yıl, Tencent, PUBG Mobile’ın dünyadaki başarısı sayesinde oyunun tonlu versiyonunu yayınladı.

Bu nedenle, PUBG PC’nin PUBG Corporation tarafından oluşturulduğunu, mobil versiyonun ise LightSpeed ​​ve Quantum tarafından oluşturulduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte, Tencent’in Bluehole Corporation’da da bir hissesi var, bu da PUBG Mobile’ın Çin’de kurulduğu anlamına geliyor.


PUBG Mobile Kurucusu Nereli?

PUBG oyununun fikir babası Brendan Greene İrlandalı bir oyun yapımcısı ve geliştiricisidir.  PUBG Mobile’ın operasyonunu ise Çinli Tencent Games yürütmektedir.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu