Oyun

PUBG’nin Tam Formu Nedir? PUBG Mobile’daki Kısaltmaları Keşfetme

PUBG’nin Tam Formu Nedir? PUBG Mobile’daki Kısaltmaları Keşfetme. PUBG Mobile son derece popüler bir savaş royale oyunudur ve Google Play Store’da 100 milyondan fazla kez indirilmiştir. PUBG adı bir kısaltmadır ve PlayerUnknown’s Battlegrounds anlamına gelir. Oyunda kullanılan başka kısaltmalar da var.

Bu yazıda, PUBG Mobile‘daki en popüler kısaltmalardan bazılarına ve neyi temsil ettiklerine bir göz atıyoruz. Bu kısaltmaların bazıları diğer çeşitli oyunlarda da kullanılmaktadır.

PUBG Mobile’daki Kısaltmaları Keşfetme

İşte PUBG Mobile’daki en yaygın kısaltmalar :

# 1 UC –  UC veya Unknown Cash, PUBG Mobile’ın oyun içi para birimidir. Kaplamalar, kostümler, ifadeler ve Royale Pass gibi özel oyun içi öğeler satın almak için kullanılabilir.

# 2 RP –  RP, seviye tabanlı veya seviye bazlı bir ödül sistemi olan Royale Geçidi anlamına gelir. Oyuncular 600 UC için Royale Pass Elite’e yükseltebilirler.

# 3 BP –  BP, Savaş Puanları anlamına gelir. Oyundaki çeşitli öğeleri almak için kullanılabilecek başka bir oyun içi para birimidir.

# 4 AG –  AG, Ace Gold’un kısaltmasıdır. Oyundaki en yeni para birimidir .

# 5 FPP –  FPP, Birinci Şahıs  Perspektifinin kısaltmasıdır .

# 6 TPP –  TPP,  Üçüncü Kişi Perspektifinin kısaltmasıdır .

# 7 HP –  HP veya Sağlık Puanları, oyuncuların oyundaki belirli bir anda sahip oldukları sağlık miktarıdır.

# 8 OP –  OP, Aşırı Güç anlamına gelir. Cümle genellikle bir oyuncu düşmanlarını göreceli olarak kolaylaştırdığında veya öldürdüğünde kullanılır. Ayrıca oyundaki diğer silahlardan çok daha iyi silahlar için de kullanılabilir .

# 9 GG –  GG veya İyi Oyun. Kısaltma oyunun sonunda kullanılır ve takım arkadaşlarınıza karşı takdir göstermenin bir yoludur .

# 10 IGN –  IGN oyuncuların oyun içi adıdır. Yeniden adlandırma kartı kullanılarak oyunda değiştirilebilir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu