Kamu Personel Alımları

Resmi Gazetede Yayınlandı! Kamuya 4 Bin 888 TL Maaşla Kadrolu Muhasebeci Alımı

İlk defa atanmak üzere kamu kurumuna memur alımı ilanı yayımlandı.  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi Kadrolu Muhasebeci alınacak. Kamuya 4 Bin 888 TL Maaşla Kadrolu Memur Muhasebeci Alımı ve Başvuru Şartları nelerdir? Tüm detayları makalemizde bulabilirsiniz.

Resmi Gazetede Yayınlandı! Kamuya 4 Bin 888 TL Maaşla Kadrolu Muhasebeci Alımı

Resmi Gazete Yayımlanan ilana göre Adıyaman Samsat Belediyesi tarafından kadrolu muhasebeci alımı sözlü ve uygulamalı sınavla yapılacağı açıklandı. KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının beş katı oranında aday sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacağı belirtildi.


Sözlü Sınav Konuları

  • Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,
  • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,
  • Mahalli İdareler ile ilgili Temel Mevzuat konuları ile kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsayacak ve aşağıdaki başvuru kılavuzunda belirtilen şekilde değerlendirme sonucu atamalar yapılacak.

➡Resmi Gazetede Yayımlanan Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.


Belediye Memur Alımı 2021

Samsat Belediyesi için Muhasebeci alımı Genel İdari Hizmetler “GİH” sınıfı 9. Derece kadroya olacak. Adayların başvuru için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Muhasebe veya Maliye programlarının birinden mezunu olması gerekiyor.

Memur Alımı 2021 Başvuru Şartları

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca diğer şartları da taşımak gerekiyor. İşte bu şartlar:

  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,
  • Kadın/Erkek adayların başvuru yapabileceği muhasebeci alımı için KPSSP3 puan türünden en az 75 puan alınması gerekiyor.

Samsat Belediyesi Memur Alımı Başvuru Süreci

Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 1-3 Kasım 2021 tarihleri arasında mesai bitimine kadar Samsat Belediyesi adresinde yer alan İnsan Kaynakları Birimine şahsen müracaatlarını yapabileceklerdir.

Başvurular Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile Samsat Belediyesine veya elektronik ortamda başvurular e-posta adresine yapılabilecektir.


➡Diğer kamu personel alımları için TIKLAYINIZ


Öğrenci Gündemini Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Ederek Güncel Bilgilere Daha Hızlı Bir Şekilde Ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Gündemi: Instagram

Öğrenci Gündemi: Twitter

Öğrenci Gündemi: Facebook

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu