Kimdir

Rümeysa Kadak Kimdir, Nerelidir? Rümeysa Kadak Hayatı ve Biyografisi

Meclise 22 yaşında giren en genç milletvekili olan Rümeysa Kadak Kimdir? AK Parti Milletvekili Rümeysa Kadak Babası Kimdir?  Rümeysa Kadak Ailesi Kimdir? Rümeysa Kadak Hayatı ve Biyografisini birlikte öğrenelim…

Rümeysa Kadak Kimdir?

Rümeysa Kadak, 6 Mayıs 1996 tarihinde İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği bölümünde eğitimine devam ediyor. Başkanlığını yaptığı Meridyen Münazara Kulübü, geçtiğimiz 2 yıl içerisinde ulusal ve uluslararası pek çok ödül kazanırken AK Parti Sivil Toplum Farkındalık Ödülleri’nde Yılın Eğitim Projesi Ödülü’ne layık görüldü.

Mevcut durumda Genç KADEM’de Proje Sorumlusu, Meridyen Derneği’nde Meridyen Genç Koordinatörü, Münazara ve Hitabet Derneği’nde ise yönetim kurulu üyesi olarak görevlerine devam etmektedir. Rümeysa Kadak, 21 Mayıs 2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’nda Başkan Yardımcısı olan Kadak, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

👉 Saliha Erdim Kimdir, Nerelidir? 


Rümeysa Kadak Hayatı ve Biyografisi

Rümeysa Kadak, 16 Mayıs 1996 yılından İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Malataya’lı olan Kadak, Türk siyasetçidir. 22 yaşında giren en genç milletvekili oldu. 27. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul milletvekilidir.

2014 yılında İhlas Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği üçüncü sınıf öğrencisidir. Kadak, 2016 yılında Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı seçildi.

Türkiye ve Dünya münazara şampiyonlarının katıldığı dördü uluslararası, altı münazara turnuvasına koordinatörlük yaptı. Başkanlığını yaptığı Meridyen Münazara Kulübü, geçtiğimiz iki yıl içerisinde ulusal ve uluslararası pek çok ödül kazanırken Sivil Toplum Farkındalık Ödülleri’nde de Yılın Eğitim Projesi Ödülü’ne layık görüldü.

Meridyen Derneği, KADEM, Organize Deliler, Okçular Vakfı gibi STK’larda aktif görev alarak projeler üretti. Aktif çalıştığı STK’larda bir ulusal, üç uluslararası projede aktif görev aldı. Kadak, halen Genç KADEM’ de Proje Sorumlusu, Meridyen Derneği’nde ise Meridyen Genç Koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Eğitimine devam ederken Daily Sabah ve TRT World’de staj yapma fırsatı bulan Kadak’ ın ilgi alanları arasında; röportaj yapmak, münazaralara katılmak, farklı kültürleri araştırmak bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Kadak, aynı zamanda Fransızca, Korece ve Almanca öğrenmektedir.

Instagram 👉 Rümeysa Kadak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu