Sağlık Bakanlığı 11 Sektör İçin Normalleşme Önlemlerini Açıkladı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerileriyle Covid19 salgın yönetimi ve çalışma rehberi hazırlandı. Kontrollü normalleşme süreci kapsamında hazırlanan rehberde 11 sektöre dair önlemler yayınladı.

Rehberinde yer alan 11 sektör şöyle: akaryakıt istasyonları, oto yıkamalar, oto servis, tamirhaneler ve lastikçiler, emlakçılar ve gayrimenkul danışmanlık ofisleri, akaryakıt istasyonları, oto yıkamalar, oto servis, tamirhaneler ve lastikçiler, emlakçılar ve gayrimenkul danışmanlık ofisleri, elektronik ve telekomünikasyon mağazaları, market ve süpermarketler, beyaz eşya ve mobilya mağazaları, kozmetik ve parfümeri mağazaları.

COVİD-19 Sağlık Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ne göre elektronik ve telekomünikasyon mağazalarında müşterilerin sadece teşhir ürünleri incelemesine izin verilecek. Beyaz eşya ve mobilya mağazalarında ise çalışan ve müşteriler dahil olmak üzere 4 metrekareye 1 kişi olacak şekilde mağazalara müşteri kabul edilecek.

Akaryakıt istasyonlarında maske takmayan kişiler alınmamakla beraber maskeyi uygun şekilde takmayan kişiler de istasyonlara kabul edilmeyecek.

Kozmetik ve parfümeri mağazalarıyla beraber oto yıkama, oto servis, tamirhane ve lastikçilerde müşteriler ve çalışanlar için el antiseptiği veya en az yüzde 70 alkol seviyesine sahip kolonyaların bulundurulması gerekiyor.

Emlakçılar ve gayrimenkul danışmanlık ofislerine misafir kabul edemeyecek.

Rehber İçin Tıklayınız

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Netflix, Haziran Ayında Türkiye’de Yayınlanacak İçerikleri Açıkladı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478