Gündem

Sağlık Çalışanlarına Şiddet Bitmiyor! Isparta’da Bir Doktor Daha Darp Edildi

Sağlık çalışanlarına şiddet haberlerine ne yazık ki bir yenisi daha eklendi Isparta Şehir Hastanesinde görevli doktor Engin Şenay geçtiğimiz günlerde gece 00.30 sırasında bir hasta yakını tarafından darp edildi. Zanlı gözaltına alınırken Hastane başhekimi olay ile ilgili açıklama yaptı.

Isparta’da Bir Doktor Daha Darp Edildi!

Sağlık çalışanlarımıza olan şiddet her geçen gün daha çok artmaya devam ediyor. İddiaya göre Isparta Şehir Hastanesi’nde görevli olan Uzm. Dr. Engin Şenay geçtiğimiz gün bir hasta yakını tarafından darp edildi. Edinilen bilgiye göre, olay gece 00.30 sıralarında Isparta Şehir Hastanesi Yetişkin Acil Servis bölümünde meydana geldi. Acil servise başvuran hasta Ş.Y, kendisini tedavi etmeye çalışan doktor Engin Şenay’a tokat attığı iddia edildi. Olay sonrası şüpheli Ş.Y. gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Isparta Şehir Hastanesi Başhekimi Opr.Dr. M. Zafer DİRİK Olay ile ilgili Açıklamada Bulundu!

“Dün gece hastanemiz Acil Servisinde görev yapan meslektaşımız Uzm. Dr. Engin ŞENAY bir hasta yakını tarafından darp edilmiştir. Fedakarca sağlık hizmeti vermeye çalışan sağlık çalışanlarımıza her türlü hakaret ve şiddet içeren bu tür davranışları şiddetle kınıyoruz. Sürecin yasal takipçisi olacağız. Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Opr.Dr. M. Zafer DİRİK
Isparta Şehir Hastanesi Başhekimi”


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu