Kimdir

Sahrap Soysal Kimdir, Kaç Yaşında? Sahrap Soysal Hayatı ve Biyografisi

Sahrap Soysal Kimdir, Kaç Yaşında? Çeşitli televizyon programlarında yemek programı yapan Soysal günümüzde Sahrap Sosyal Tarifleri isimli YouTube kanalında paylaştığı yemek tarifleri ile en çok merak edilen isimlerden oluyor. İşte Sahrap Soysal Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Sahrap Soysal Kimdir, Kaç Yaşında?

Yazar ve sunucu Sahrap Soysal, 10 Kasım 1959 yılında Gümüşhane‘de doğmuştur ve 2024 yılı itibariyle 65 yaşındadır. Hikmet ve Hasan çiftinin 6 çocuğundan biridir. 1983 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra çeşitli şirketlerde yönetici olarak çalışırken Plastik Cerrah olan eşi Nuri Soysal ile evlenmiştir. Mehmet, Ömer ve Hasan adında üç oğlu vardır. Sahrap Soysal, Aydın Doğan‘ın ablası Hikmet Ataman’ın kızıdır. .


Sahrap Soysal Hayatı ve Biyografisi

Yemek yapmaktan büyük keyif duyduğunu söyleyen Sahrap Soysal, sonra da bir rastlantı üzerine televizyonda yemek programı yapmaya başladı. 2000’den 2003 yılına kadar Kanal D’de Mutfakta Keyif isimli televizyon programını sunmaya başladı. .

2003 yılında çıkardığı Bir Yemek Masalı isimli kitabı, İsveç’te Gourmand Best Local Cookbook in The World ödülüne layık görüldü. Ayrıca 2008 yılında çıkardığı Derviş Sofraları isimli kitabı da Best Historical Cuisine ödülünü aldı. .

Milliyet, Posta gibi birçok gazetede yemek üzerine yazılar yazan Sahrap Soysal, 2004 yılından beri Hürriyet Gazetesi’nde Bir Yemek Masalı isimli köşesinde yazılar yayınlıyor. .

Günümüzde ise kendi Sahrap Soysal Tarifleri isimli Youtube hesabından tariflerini takipçileriyle paylaşıyor.

Sahrap Soysal’ın Kitapları:

  • Bir Yemek Masalı – 2003
  • Anne Ben Acıktım – 2005
  • Sevgilim Akşama Ne Pişirdin? – 2006
  • Derviş Sofraları – 2007
  • Her Eve Lazım Salata ve Mezeler – 2011
  • Kalaylı Kaplarda Alaylı Yemekler – 2012

Sahrap Soysal: YouTube

Sahrap Soysal: Instagram

Sahrap Soysal: Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu