Gündem

Sahte Hakim Savcıyı da Kandırdı, Evlilikleri 3 Yıl Sürdü

Zeliha Özdemir isimli bir kadın kendisiyle aynı ismi taşıyan bir hâkimin bilgileriyle kendine sahte kimlik çıkardı. Sahte kimlik kullanan kadın, savcı Alper T. ile evlendi. Gerçek, savcı Alper T.’nin HSK’ya eşinin adının atama listesinde neden olmadığını sormasıyla ortaya çıktı.

Zeliha Özdemir isimli kadın, herkesi kendisinin hâkim olduğuna inandırdı. Adalet Meslek Yüksek Okulu mezunu Özdemir, ailesine ve çevresindekilere Hukuk Fakültesi’nde okuduğunu söyledi.

Sabah gazetesinden Dilek Yaman Demir’in haberine göre; 2017’de internette gezindiği sırada adının ve soyadının aynı olduğunu fark ettiği bir hâkimin Hâkimler Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayınlanan atama listesindeki bir şehirde görevlendirildiğini fark etti. Özdemir, sahte hâkimsavcı kimlik kartı bastırdı. Kimliğe, aynı isimdeki hâkimin sicil numarasını ekleyip kendi fotoğrafını yapıştırdı.

Özdemir, yalanlarıyla hâkim olduğuna inandırdığı Antalya Cumhuriyet Savcısı Alper T. ile evlendi.

SAHTE KİMLİĞİNİ KAYBEDİP POLİSE BAŞVURDU

Geçtiğimiz 5 Nisan günü Antalya Havaalanı’ndan gelirken hazırladığı sahte kimliği çantasında bulamayan Özdemir, havaalanı polis merkezi amirliğine başvurarak kimliğini kaybettiğine dair başvuruda bulundu. Ancak bir saat sonra kimliğinin sahte olduğunu hatırlayıp başvurusunu geri çekti.

TUTUKLANDI

Zeliha Özdemir’in yalanları HSK’nın atama listesiyle ortaya çıktı. Savcı Alper T., HSK’yı arayarak eşinin adının atama listesinde yer almadığını, bir yanlışlık olup olmadığını sordu. HSK’dan kendisine herhangi bir yanlışlık olmadığını, Zeliha Özdemir’in artık kayıtlarda farklı bir soy isimle yer aldığı cevabıyla karşılaştı. Sahte hâkim olan eşinin sicilini kullandığı gerçek hakim Zeliha Özdemir evlenmiş ve soyismi değişmişti. Savcı Alper T.’nin ihbarı sonrası sahte hâkim Özdemir Antalya’da gözaltına alındı. Özdemir, 16 Temmuz’da sevk edildiği Sulh Ceza Hâkimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BOŞANMA DAVASI AÇTI

Alper T. sahte kimlikli eşine boşanma davası açtı. Özdemir hakkında, “Resmi belgede sahtecilik ve kamu görevini usulsüz üstlenme” gibi suçlardan başlatılan soruşturma devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu