Blog

Sanat ve Tasarım Öğrencileri için 7 Ağ İletişimi

Sanat ve Tasarım Öğrencileri için 7 Ağ İletişimi. Sanat ve tasarım sektöründe başarılı bir kariyer başlatmak kesinlikle bir zorluktur. Sonsuz bir yetenek ve enerji tedarikinin yanı sıra, mümkün olduğunca ağ kurmanız, konut başvurusunda bulunmanız, serbest çalışmayı tamamlamanız ve üniversite arkadaşlarınızla iletişim halinde olmanız gerekir. Yine de cesaretini kırma! Orada kalın ve hayatınızı değiştirebilecek yedi ağ ipucu için okumaya devam edin.

1. Sanat ve Tasarım Konferanslarına Katılın

Ağ kurma söz konusu olduğunda yüz yüze elemanı geçemezsiniz. Sanat ve tasarım konferanslarına katılmak, alanınızdaki trendlere ayak uydurmak ve yeni yaratıcı işler hakkında bilgi edinmek için profesyonel ağınızı genişletmek için mükemmel bir yoldur. Bu etkinlikler ayrıca prestijli sanat okullarının temsilcileriyle tanışma ve becerilerinizi lisansüstü bir derece ile geliştirme fırsatlarını görüşme şansıdır.


2. Kartvizitinizi Mükemmelleştirin

Unutmayın: kartvizitiniz profilinizi güçlendirmek ve yeteneklerinizi sergilemek için bir şanstır – ancak hepsinden önemlisi, iletişim bilgilerinizin okunaklı olduğundan ve kartın standart boyutlu olduğundan emin olun. Kendiniz tasarlayın.


3. Çalışmanızı Göstermek İçin Sosyal Medyayı Kullanın

Diğerleri bunu yapıyor ve ilerliyor, peki neden olmasın? Facebook, Instagram ve Twitter, çevrimiçi bulunmaya, yeteneklerini sergilemeye, bağlantı kurmaya, özledikleri profesyonel klanlara kendilerini tanıtmaya ya da gerçek zamanlı olarak yaratıcı iş ilanları hakkında bilgi edinmek isteyen tomurcuklanan sanatçılar için harika araçlardır. Çevrimiçi ağları yüz yüze toplantılarla birleştirmek, erişiminizi önemli ölçüde artıracaktır.


4. İçe Dönük Tarafınızı Evde Bırakın

Arkadaşlarınıza yakın durup yeni bağlantılar kurmaktan kaçınırsanız, ağ oluşturma etkinliklerine katılmanın hiçbir anlamı yoktur. Daha önce hiç tanışmadığınız insanlarla konuşarak en az bir saatinizi harcamak için bir kural koyun. Kendinizi yakınınızdakilerle tanıştırın ve çalışmaları, geçmişleri ve istekleri hakkında bilgi edinin. Gülümseyin, göz teması kurun.


5. Takip Edin

Bir ağ kurmak tamamen takip etmekle ilgilidir. Etkinlikten sonra yeni kişilerinize e-posta gönderin veya sohbette ortaya çıkan belirli bir konuşma noktasına değinerek onlara LinkedIn üzerinden bir mesaj gönderin. Neden çevrimiçi portföyünüzle bir bağlantı paylaşmıyorsunuz ya da katılmayı planladığınız bir sonraki etkinlik hakkında bilgi verin.“Sizinle tanışmak bir zevkti” deyin.”Benim için yaratıcı bir işim var mı dostum?” Deme.


6. Yerel Ağ Gruplarına Katılın

Fikirlerini paylaşmak ve yaratıcı iş fırsatları, trendler ve haberler hakkında güncel bilgiler almak için şehrinizde bir sanatçılar topluluğuna katılın. Bu aynı zamanda mezun olduktan uzun bir süre sonra sürekli okulunla bağlantıda kal.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu