Kimdir

Şarkıcı Alya Kimdir, Gerçek Adı Nedir? Şarkıcı Alya Oynadığı Diziler

Şarkıcı Alya Kimdir, Gerçek Adı Nedir? Camdaki Kız Laz Kızı Kimdir? Sorularının yanıtlarını arayanlar için Şarkıcı Alya hakkında tüm bilinmesi gerekenleri bu makalemizde paylaştık. Kanal D ekranlarının sevilen dizisi ‘Camdaki Kız’ dizisinde ‘Laz Kızı’ karakterini canlandıran Alya Şahinler Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri derledik.

Şarkıcı Alya Kimdir, Gerçek Adı Nedir?

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi ‘Camdaki Kız’ dizisinde ‘Laz Kızı‘ karakterini canlandıran şarkıcı Alya‘nın gerçek adı Alya Şahinler‘dir.

Alya Şahinler 13 Temmuz 1990 İstanbul, Şişli doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 34 yaşındadır. Aslen Slovenyalı’dır. Alya Şahin lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Bölümünde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra Rising Star yarışmasına katılarak geniş hayran kitlesine ulaşmıştır. Klasik müzik üzerine eğitim almış ve flüt ile devam etmiştir. .

Klasik Müzik üzerine flüt eğitimi de alan Alya Şahinler, Avrupa’da bir çok derece elde etmiş, ardından tekrar Türkiye’ye dönmüştür.

2019 Galatasaray Şampiyonluk Marşı ve “Kupalara Layıksın Sen” marşıyla hayran kitlesine ulaşmıştır.

Alya Şahinler en son seslendirdiği ve Youtube sitesinde yayınlanan Gücün Varsa isimli şarkısı yayınlanmıştır.


Şarkıcı Alya Oynadığı Diziler

Şarkıcı Alya Şahinler aynı zamanda oyunculuk eğitimleri de almıştır. Cem Yılmaz ile birlikte kısa bir reklam filminde rol almıştır. Ayrıca ‘Öğretmen Kemal‘ dizisinde rol almıştır.

Alya: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu