Gündem

Savaş Gerilimi Gram Altını 1000 Lira Üzerine Çıkarabilir İddiası

Rusya-Ukrayna arasındaki gerilimin altın piyasasında yükselişi beraberinde getirdi. 21 Şubat itibariyle gram altın 830 lira seviyesine ilerliyor.

Rusya-Ukrayna arasındaki jeopolitik savaş gerilimi devam ederken altın piyasasındaki yükseliş de devam ediyor. 21 Şubat itibariyle gram altın 830 lira seviyesine ilerliyor. Uzmanlar savaş gerilimi devam ettikçe altın 1000 lira seviyesini görebileceğini iddia ediyor.

Gram Altını 1000 Lira Üzerine Çıkarabilir İddiası

Rusya-Ukrayna arasındaki jeopolitik savaş senaryosu masada olmaya sürdürdükçe, altın kurunda da dalgalanmalar meydana geliyor. 21 Şubat gram altın 826,78, çeyrek altın 1.365,00, yarım altın 2.729,00 cumhuriyet altını 5.436,00 liradan alıcı buluyor.

Altın ve Para piyasaları Uzmanı İslam Memiş, CNN Türk yayınında altın fiyatlarına ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı ve şunları söyledi:

-Geçen hafta 1850 dolar seviyesinden haftaya başlayan altın ons fiyatı Rusya Ukrayna gerginliği nedeniyle 1902 dolar seviyesine kadar yükseldi.

-Gram altın 805 lira seviyesinden haftaya başlamıştı yükselişini 835 lira seviyesine kadar devam ettirdi.

-İki ülke arasındaki gerilim altın fiyatlarında yükselişi de beraberinde getirdi. Peki Rusya-Ukrayna arasındaki gerilimin her iki senaryosu da değerlendirildiğinde altın kurunda ne gibi değişimler ortaya çıkabilir?

Tabi ki savaş çıktığı gibi başta altın gibi emtiyalarda agresif yükselişler göreceğiz. Bu kaçınılmaz olacak. Gram altın TL fiyatı da yükselişini 1000 lira seviyesinin üzerine kadar devam ettirebilir diye tahmin ediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu