Kimdir

Selçuk Pehlivanoğlu Kimdir, Nereli? Selçuk Pehlivanoğlu Hayatı ve Biyografisi

Selçuk Pehlivanoğlu Kimdir, Nereli?. Son günlerde gündeme gelen Selçuk Pehlivanoğlu Hangi okulun sahibi? merak edilmekte. Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu oğlu ve babası araştırılmaya başlandı. Katıldığı programlarda eğitim ile ilgili yorumları ile de gündeme gelen Selçuk Pehlivanoğlu Kaç Yaşında? Gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Selçuk Pehlivanoğlu Kimdir?

TED Koleji kurucusu ve başkanı olan Selçuk Pehlivanoğlu, 1963 yılında Ankara’da doğmuştur. Lise öğrenimini Ankara’da tamamlayan Pehlivanoğlu, 1987 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni bitirdi. Bir süre Almanya’da İnşaat Mühendisi olarak çalıştı. Sepe İnş. Tic. ve San. Ltd. Şirketi’nde Genel Müdürlük görevinde bulundu. 1993 yılında siyasi hayatının başlangıcı olacak, Anavatan Partisi Gönüllüler Grubunu kurdu ve başkanlığını yürüttü.

1997 yılında Anavatan Partisi Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 1998 yılında ANAP M.K.Y.K üyeliğine seçildi. 1999 yılı Genel Seçimlerinde Anavatan Partisi’nden Ankara 2.Bölge 4.sıra milletvekili adayı oldu. 1999-2001 yılları arasında ANAP Genel Başkan Yardımcılığı ve Yardımcı Kuruluşlar Başkanlığı yapmıştır. Halen ANAP Genel Başkan Yardımcılığı, Seçim İşleri Başkanlığı ve Gönüllüler Grubu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

9 Mart 2003 tarihinde TED Genel Başkanlığı’na seçildi. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Selçuk Pehlivanoğlu Hayatı ve Biyografisi

Selçuk Pehlivanoğlu aslen Ankaralı’ dır. Selçuk Pehlivanoğlu TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra 1987 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Bir süre Almanya’da İnşaat Mühendisi olarak çalıştı. Sepe İnş. Tic. ve San. Ltd. Şirketi’nde Genel Müdürlük görevinde bulundu.

1993 yılında siyasi hayatının başlangıcı olacak, Anavatan Partisi Gönüllüler Grubunu kurdu ve başkanlığını yürüttü. 1997 yılında Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 1998 yılında M.K.Y.K üyeliğine seçildi. 1999 yılı Genel Seçimlerinde Ankara 2.Bölge 4.sıra milletvekili adayı oldu. 1999-2001 yılları arasında Genel Başkan Yardımcılığı ve Yardımcı Kuruluşlar Başkanlığı yapmıştır.

2002 yılında Genel Başkan Yardımcılığı, Seçim İşleri Başkanlığı ve Gönüllüler Grubu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Selçuk Pehlivanoğlu, 2003 yılından bu yana Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı olarak hizmet vermektedir.

Bununla birlikte 1999 yılı Genel Seçimlerinde Ankara 2.Bölge 4.sıra milletvekili adayı olmuş ve 1999-2001 yılları arasında Genel Başkan Yardımcılığı ve Yardımcı Kuruluşlar Başkanlığı yapmıştır.

2002 yılında Genel Başkan Yardımcılığı, Seçim İşleri Başkanlığı ve Gönüllüler Grubu Başkanlığı görevlerinde bulunan Selçuk Pehlivanoğlu, 2003 yılından bu yana Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı olarak hizmet vermektedir.

Selçuk Pehlivanoğlu, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanlığı, TED Yükseköğrenim Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TED Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Twitter 👉 Selçuk Pehlivanoğlu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu