Kimdir

Selçuk Tepeli Kimdir, Nereli? Selçuk Tepeli Hayatı ve Biyografisi

son günlerde en çok merak edilen isimlerden olan Selçuk Tepeli Kimdir, Kaç Yaşında? Fox TV Ana haber sunuculuğu yapan Selçuk Tepeli alevi mi, Nerede Çalışıyor? Bir dönem farklı dergilerde yayın yönetmeliği yapan Selçuk Tepeli FOX TV’den ayrıldı mı? merak edilmekte. Gelin birlikte Selçuk Tepeli Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Selçuk Tepeli Kimdir?

FOX TV ana haber sunuculuğu yapan ve yorumları ile dikkatleri üzerine çeken Selçuk Tepeli araştırılmaya başlandı. 1974 yılında İstanbul’un Silivri ilçesinde doğan Tepeli, Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü okudu. Selçuk Tepeli, IEP Rennes’de Avrupa Birliği Avrupa’da Sınırlar ve Kamu Hareketleri üzerine mastırını yaptı. Medya sektöründe Aktüel ve Newsweek Türkiye dergisi yayın yönetmenliğini yapan Selçuk Tepeli, Habertürk yayın danışmanlığı, Gazete Habertürk Hafta Sonu ekleri genel yayın yönetmeni görevlerini yürüttü.

Habertürk TV’de Ceyda Karan’la birlikte Eksen adlı programı yapan Selçuk Tepeli, Fatih Altaylı’nın görevi bırakmasından sonra Habertürk gazetesinin genel yayın yönetmenliğini yaptı. Temmuz 2018’de Habertürk gazetesi kapandıktan sonra da bir süre Habertürk TV genel yayın yönetmenliğini yaptı. Birkaç ay önce bu görevi de bırakan Selçuk Tepeli Habertürk TV’de Gün Başlıyor programında sunucu – yorumcu olarak görev yapıyordu. Selçuk Tepeli, Eylül 2020 itibariyle Fox Ana Haber ile ekranlardaki yerini almaya devam ediyor.


Selçuk Tepeli Hayatı ve Biyografisi

1974 yılında İstanbul doğan Tepeli, Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümünü bitirenSelçuk Tepeli, IEP Rennes’de Avrupa Birliği Avrupa’da Sınırlar ve Kamu Hareketleri mastırını yaptı. Aynı okulda Yazılı Basın Yönetim ve Hukuku mastırını da tamamlayanSelçuk Tepeli, şu görevlerde bulundu: Aktüel ve Newsweek Türkiye dergisi yayın yönetmenliği, Habertürk yayın danışmanlığı, Gazete Habertürk Hafta Sonu ekleri genel yayın yönetmeni görevlerini icra etti.

Habertürk TV’de Ceyda Karan’la birlikte Eksen adlı programı yapan Selçuk Tepeli, Fatih Altaylı’nın görevi bırakmasından sonra Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevinde getirilmişti. IEP Rennes’de Avrupa Birliği Avrupa’da Sınırlar ve Kamu Hareketleri üzerine  yüksek lisans yaptı.  Aktüel ve Newsweek Türkiye dergilerinin yayın yönetmenliğini yapan Tepeli,  Habertürk TV’de genel yayın yönetmenliği yaptı ayrı.  Ceyda Karan’la Eksen adlı programı ve Gün Başlıyor adlı programı sundu. Selçuk Tepeli, 2020 yılında ise Fatih Portakal’ın görevinden ayrılması üzerine  FOX Ana Haber sunuculuğuna getirildi. Selçuk Tepeli evli ve 2 çocuk babasıdır.

Instagram 👉 Selçuk Tepeli 

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Özgür Bolat Kimdir, Nerelidir? Özgür Bolat Hayatı ve Biyografisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu