Kimdir

Semicenk Kimdir, Nerelidir? Semicenk Hayatı ve Biyografisi

Semicenk Kimdir, Nerelidir?. O ses Türkiye yarışmasına katıldıktan sonra bir anda yıldızı parlayan Semicenk, Düşer AKlıma, Al Sevgilim gibi parçaları ile YouTube ve Spotify da en çok dinlenen sanatçılardan olan Semicenk ne demek, gerçek adı nedir? Gelin birlikte Semicenk Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Semicenk Kimdir?

Kendine has yorumu ile son günlerde en çok dinlenen parçaların mimarı olan Semicenk merak edilen isimlerden olmayı başardı. O ses Türkiye katılması sonrası daha da ünlenen Semicenk gerçek adı Cenk Baş’dır.  Aslen Orduludur. 2019 yılında O Ses Türkiye yarışmasına katılmıştır. Yarışmada Hadise’nin takımında yer almıştır. Başarılı bir performans göstererek yarı finale kadar ilerlemiştir. Söz ve müziği kendisine ait olan “Düşer Aklıma” parçası ile dikkatleri çekmiştir. 8 Aralık 2021 tarihinde paylaştığı şarkı kısa bir sürede Youtube’da 20 milyondan fazla dinlenmiştir.

Birçok başarılı parçanın sahibi olan Semicenk’in Youtube’da şarkıları milyonlarca kez dinlenmiştir. Özellikle de  Semicenk en son 6 Mayıs 2022 tarihinde “Herkes Gibisin” parçasını çıkartmıştır. Sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanan Semicenk’in İnstagram’da 193 bin takipçisi bulunmaktadır.


Semicenk Hayatı ve Biyografisi

O Ses Türkiye sahnesinde ilk performansını sergileyen Cenk Baş, Paramparça isimli şarkıyı seslendirmişti. Yarışmada, Beyazıt Öztürk, Murat Boz ve Hadise’yi döndürmeyi başaran Cenk Baş, seslendirdiği parçayla da seyircilerin beğenisini kazandı. Türkiye’de yoğun ilgiyle izlenen ‘O Ses Türkiye’ yarışmasında seyircilerin oylama heyecanı başlarken gözler, Ordu’dan yarışmaya katılan Cenk Baş’a çevrildi. Başarılı performansı ile tüm jüri üyelerini etkileyen Ordulu genç isim Cenk Baş, yarı finalde yarışmaya hak kazandı.

Semicenk şarkıları hayranları tarafından sıklıkla indir ve dinle şeklinde aratılmaktadır. Şarkıcının şarkıları arasında en beğenilen “Düşer Aklıma” olmak üzere “Herkes Gibisin” ve diğerleri de sıklıkla aranmış ve dinlenmiştir. Müzik listelerinde yaptığı çalışmalarla liste başına yerleşmeyi başaran şarkısı hakkında sıklıkla sorguları yapılmaktadır. Aynı şekilde “” sorgusu ciddi oranda artmıştır.Instagram 👉 Semicenk 


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu