Kimdir

Sen Türkülerini Söyle Esra Şahbaz Abay Kimdir, Nerelidir? Esra Şahbaz Abay Hayatı ve Biyografisi

Sen Türkülerini Söyle Esra Şahbaz Abay Kimdir, Nerelidir? Esra Abay Hayatı ve Biyografisi. Son günlerde merak edilen isimler arasında yer alan Esra Abay Kaç Yaşında? Katıldığı yarışma sonrasında adından söz ettiren Esra Abay hakkında tüm merak edilenleri bu yazımızda derledik.

Esra Şahbaz Abay Kimdir?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Sen Türkülerini Söyle ses yarışmasında katılan Esra Şahbaz Abay Kimdir? merak edilen isimler arasında yer aldı. Özellikle yarışmada finale kalması sonrasında sezonun ikinci finalisti olarak yarışmaya devam etmektedir. 1978 yılında Bandırma’da dünyaya gelen Esra Abay 2023 yılı itibari ile 45 yaşındadır ve aslen Bandırmalıdır.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; ilk ve orta eğitimini Bandırmada tamamlayan yarışmacı ardından Lise eğitimini ise konservatuvar alanında devam etmiş ve  müzik bölümünde okudu ve üniversitede müzikoloji eğitimi aldı.


Esra Şahbaz Abay Hayatı ve Biyografisi

Küçük yaşlardan bu yana müziğe olan ilgisi ile eğitimlerini de müzik ile devam ettiren Esra Abay TRT 1 ekranlarında yayınlanan Sen Türkülerini Söyle yarışması ile adını duyurmuştur. Lisede Konservatuar bölümünden mazun olduktan sonra, müzik öğretmenliği yaptı ve bir yandan da kendi müziğini üretmeye devam etti.

Geçtiğimiz günlerde Sen Türkülerini Söyle yarışmasına katıldı ve iki ay boyunca yarışarak finale kaldı. Finalde “Yıkılınca” adlı türküyü seslendirdi ve jüriden tam puan aldı. Esra Abay, yarışmanın ardından müzik kariyerine devam ediyor ve yeni şarkılar hazırlıyor.

Esra Abay, 2006-2010 yılları arasında Amerikalı profesör eğitmenlerden koçluk, NLP, kuantum, hipnoz ve öğretmen eğitimi gibi çeşitli alanlarda bireysel ve şirket düzeyinde farklılaşan 7.000 saatin üzerinde eğitim aldı.

Instagram’da Esra Şahbaz Abay

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu