Kimdir

Servet Ünsal Kimdir, Kaç Yaşında? Servet Ünsal Hayatı ve Biyografisi?

Servet Ünsal Kimdir, Kaç Yaşında? Servet Ünsal Hayatı ve Biyografisi? en çok merak edilenler arasında yer aldı. Siyasetçi ve aynı zamanda hekim olan Servet Ünsal Tıp Merkezi Nerede? araştırılmakta. Sahibi olduğu tıp merkezinde ücretsiz sağlık hizmeti vermesi ve okullarda yaptığı sağlık taramaları ile sosyal projelerde yer alan Servet Ünal ne doktoru? gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Dr. Servet Ünsal Kimdir?

Siyasi karakteri yanı sıra hekimliği ile ön plana çıkan Dr. Servet Ünal en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. CHP milletvekili olan Servet Ünal aynı zamanda Dr. Servet Ünal Tıp merkezinin de sahibidir. Sayısız sosyal projede yer alan ve sahibi olduğu tıp merkezinde belirli günlerde ücretsiz sağlık veren Servet Ünal aslen Sivaslıdır. 1957 yılında doğmuştur ve 2024 yılı itibari il 67 yaşındadır.

İlk, Orta, Lise öğrenimini Yenimahalle’de, yüksek öğrenimini Ankara Hacettepe / Sivas Tıp Fakültesi’nde tamamlayan Servet Ünal, Tıp öğreniminden sonra, Ankara Trafik Hastanesinde çalıştı; uzun süre Ankara Adliyesi Sağlık biriminde Hekimlik yaptı.


Servet Ünsal Hayatı ve Biyografisi?

Henüz 3 yaşında iken ailesi ile birlikte Ankara Yenimahalle’ye taşınmıştır. Ankara Hacettepe ve Sivas Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından, Ankara Trafik Hastanesinde çalışmış, uzun süre ise Ankara Adliyesi Sağlık biriminde Hekimlik yapmıştır.

Eşi Dürdane Ünsal Hanım’da kendisi gibi Doktordur. Eşi ile birlikte Ankara Yenimahalle’de, Dr. Servet Ünsal Tıp Merkezi’ni kurmuştur. Sağlık ve siyaset hayatı dışında sivil toplum kuruluşlarında üye ve yönetim kurullarında görevler üstlenen Dr. Servet Ünsal, aslen Sivas Divriği İlçesi nüfusuna bağlıdır. Evli ve bu evliliğinden iki evladı olan Dr. Servet Ünsal iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Dr.Servet Ünsal, sağlık alanı dışında özellikle sivil toplum kuruluşlarında üye ve yönetim kurullarında görevler üstlenmiştir. Halen, Ankara Tabip Odası, Yenimahalleliler Birliği Divriği Kültür Derneği, Arguvan Kültür Derneği, Çağdaş Malatyalılar, Şenkaya Derneği ve OSİAD gibi örgütlerin aktif üyesidir.

Dr. Servet Ünsal’ın çeşitli dergi ve yayın organlarında yayınlanan mesleki, bilimsel, siyasi yazıları mevcuttur. Halk müziği ve edebiyat özel ilgi alanlarını oluşturmaktadır. 7 yaşından beri bağlama çalan Dr. Servet Ünsal’ın TRT repertuarlarında da yer alan derlemeleri bulunmaktadır.

Radyo Mozaik ve TV’de gönüllü yönetici olarak sürdürdüğü yayıncılığına, Ekin Su Radro – TV’yi oluşturarak devam etmiştir. Radyo Ekin (FM 107.1) ile Ankara ve çevresinde ciddi toplumsal görev edindiği yayıncılığa nitelikli, demokrat, çağdaş bir anlayış getirmiştir.

Dr. Servet Ünsal öğrencilik yıllarından beri politikanın içerisinde ve Cumhuriyet Halk Partisi saflarında olmuştur. 1994 Yerel Seçimlerinde Yenimahalle’den Belediye Başkan Aday Adayı oldu. 2015 Genel Seçimleri CHP 25. Dönem milletvekili adayıdır. 2018 CHP, 27.dönem milletvekili adayıdır.

Twitter 👉 Servet Ünal


İlginizi Çekebilir 👇

👉Sabri Tekir Kimdir, Kaç Yaşında?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu