Yaşam

Sevgilinizin Sizi Kullandığına İlişkin 12 İşaret

Sevgilinizin Sizi Kullandığına İlişkin 12 İşaret. Romantik biriyle birlikte olmak söz konusu olduğunda, uzlaşmaya ve birbirimize özen göstermeye istekli olmalıyız. Bazen bu çok fazla mücadele ile gelse de, genellikle kullanılmış hissetmenize izin vermemelidir. Bu gün ve yaşta çok sık, hayata ve en çok önemsediğimiz insanların bizi kendi yararları için kullanmasına izin verdiğimiz noktaya aşık oluruz. Gerçek bir ortaklıkta bulunmak yerine, bizim için aynısını yapmayı reddeden birine önem vererek enerjimizi boşa harcıyoruz. Sizin ve sevgilinizin aynı sayfada olmadığını düşünüyorsanız, belki de birbiriniz için doğru değilsinizdir.

Sevgilinizin Sizi Kullandığına İlişkin 12 İşaret

Aşağıda, size günün uygun saatini bile vermeyi reddeden birine verdiğinizi gösteren bazı işaretlerin üzerinden geçeceğim. Bu tür bir şeyin gerçekleştiğini gördüğümüzde, bağları koparmak ve kendi değerimizi hatırlamak çok önemlidir. Sen hizmetçi değilsin ve bunu daima aklında tutmalısın.

1. Partneriniz kullanılmış hissettirir

Sevgiliniz size alışmış hissettirmemelidir. Eğer kullanılmış hissediyorsanız, şansınız kullanılıyor demektir.  Sevgilinizle oturabilir ve bu tür bir şeyden konuşabilmelisiniz, o zaman bunu kırmızı bir bayrak olarak almalısınız.


2. Sevgiliniz genellikle sizi rahatsız eder

Bizi rahatsız eden biriyle beraber olduğumuzda, her şeyin atmosferi değişir. Sevgiliniz etrafta olduğunuzda ve kendiniz olamadığınız zaman kendinizi çok iyi hissedersiniz. Bir ilişkide ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz şey bu mu?


3. Sevgiliniz asla ihtiyaçlarınızı düşünmez

Sevgilinizin yaptığı gibi ihtiyaçlarınız var ve eğer sadece ne istediğini veya neye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsa, ciddi bir bağlantı kesilir. İhtiyaçlarınız her şeyden önce karşılanmalıdır, eğer çatlaklardan düşüyorsanız, ciddi bir sorununuz var. Kimsenin sizi bir bütün olarak daha aşağı veya önemsiz hissetmesine izin vermeyin.


4. Sevgiliniz sadece bir şey istediği zaman iyi olur

Eşiniz sadece bir şey istediği zaman size karşı nazik davranıyorsa, o zaman kullanıldığınızın farkında olmalısınız. Onlar sadece istediklerini elde etmek için güzeller, ve sonra tekrar ortalama olmaya dönerler. Bu tür döngüye asla izin verilmemelidir.


5. Partneriniz sizi ‘hayır’ demekten korkuyor

Bir ilişkideyken kendinizi iyi ifade edilmiş ve kendinizi ifade etmekten çekinmeyin. Sevgilinize ona katılmamaya hayır demekten korkmamalısınız. İşlerin böyle çalışması gerekmiyor.


6. Sevgiliniz önemli şeyleri asla hatırlamaz

Sevgiliniz, sizinle ve ilişkinizle ilgili en önemli şeyleri hatırlamalıdır. Tabii, hepimiz zaman zaman bir şeyleri unuturuz, ancak doğum gününüz kadar basit bir şeyi bile hatırlayamazsa, belki de gitme zamanıdır. Bundan daha iyisini hak ediyorsun.


7. Sevgiliniz yatak odasında bencildir

Sevgiliniz sizi yatak odasında memnun etmek için zaman ayırmayı reddederse, ikiniz arasında ciddi bir eksiklik var. Eşiniz son derece bencil ve ikiniz de çok farklı sayfalardasınız. İstediğin samimiyeti hak ediyorsun, nokta.


8. Eşiniz arkadaşlarıyla vakit geçirmenizi ihmal eder

Eğer ihmal edilmiş gibi hissettiren bir ilişkideyseniz, yanlış ilişkidesiniz demektir. Partneriniz elbette arkadaşlarınızla zaman geçirebilmeli, ancak partnerinizi sonuç olarak hiç görmemişsiniz gibi hissetmemelisiniz. İkiniz de birbirinize zaman ayırmaya istekli olmalısınız.


9. Sevgiliniz, ikiniz arasındaki sorunları çözmek için çaba sarf etmiyor

Siz ve Sevgiliniz, ilişkinizde ortaya çıkan sorunları konuşamıyorsunuz. Oturup şeylerin dibine inmeyi reddediyor. Sevgiliniz düzgün iletişim kurmak yerine sadece kendisini kapatır ve sizi sessiz bırakır.


10. Sevgiliniz asla hiçbir şeyi takip etmez

Sevgiliniz asla yapacağını söylediği şeyleri yapmazsa, ayrılmayı düşünmeniz gerekir. Çok fazla görünmese de güvenilir birini hakediyorsunuz. Bir kişi bir şey yapacağını söylediğinde, tam olarak bunu yapmalıdır.


11. Sevgiliniz size yalan söylüyor

Eşiniz sürekli size yalan söylüyorsa, hiçbir ilişkiniz yoktur. Yanlış yönlendiriliyor ve tedavi ediliyorsunuz. Bunun sona ermesi gerekiyor. Bu tür şeylerin devam etmesine izin vermek, sadece alıştığınız süreyi uzatmaktır.


12. Sevgiliniz  sizinle konuşmayı hiç sevmiyor

Sevgiliniz biraz ayrılmış olsa da, sizinle konuşmak istemiyorsa, yanlış bir şey var demektir. Neden sizinle günlük olarak konuşmak istemeyen biriyle beraber olursun? Gerçekten böyle biriyle bir hayat yaşayabilir misin?


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu