Gündem

Seyreltme Projesi Kapsamında 16 İl Suriyelilere ve Diğer Yabancılara Kapatıldı!

Türkiye'nin nüfusun demografik yapısının bozulmaması için hayata geçirilecek olan Seyreltme projesi kapsamında 16 il Suriyelilere ve diğer yabancılara kapatıldı.

Suriyeliler ve diğer yabancıların Türkiye’de nüfusun demografik yapısını bozmaması için uygulanacak olan Seyreltme Projesi hayata geçiriliyor. Proje kapsamında nüfusun yüzde yirmi beşi Suriyelilerden oluşuyorsa, oraya yeni göçmen kaydı yapılamayacak. Geçici koruma statüsünde olan kişiler bu 16 ilde başvuru yapamayacaklar.

Seyretme Projesi Hayat Geçiriliyor

Muhabir Bedri Can Özbey, canlı yayında İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek ‘seyreltme‘ planını anlattı. Yabancı uyruklu kişilerin bulunduğu yerlerde seyreltme uygulaması başladı. Nüfusunun yüzde yirmi beşinin üzerinde Suriyeli olan yerlerde yeni kayıt olmayacak. Geçici kullanım statüsünde başvuran göçmenler yüzde 25 nüfusun üstünde Suriyeli varsa kayıt yaptıramayacaklar.

Suriyelilere ve Diğer Yabancılara Kapatılan İller

Proje kapsamında geçici koruma statüsünde olan kişiler bu 16 ilde başvuru yapamayacaklar. Türkiye nüfusunun demografik yapısının korunması hedefleniyor. Altındağ’da yaşanan olumsuzlukların önüne geçebilmek için seyreltme uygulaması başlatıldı.

ANKARA,
ANTALYA,
AYDIN,
BURSA,
ÇANAKKALE,
DÜZCE,
EDİRNE,
HATAY,
İSTANBUL,
İZMİR,
KIRKLARELİ,
KOCAELİ,
MUĞLA,
SAKARYA,
TEKİRDAĞ,
YALOVA
16 il 800 mahalleyle birlikte Esenyurt ve Fatih ilçelerine Suriyeli sınırı getirildi!


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu