Gündem

Sezen Aksu Tartışmasına Erdoğan da Katıldı: ‘O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir’

Sezen Aksu Tartışmasına Erdoğan da Katıldı: ‘O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir’. 67 yaşındaki ünlü şarkıcı Sezen Aksu’nun “Şahane Bir Şey Yaşamak” şarkısında geçen “Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…”  sözleri tepki çekmeye devam ediyor. En son tartışmalara Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı. Erdoğan, ‘Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir.’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını Büyük Çamlıca Camisi’nde kıldı.

Namaz sonrası cemaate seslenen Erdoğan’ın konuşmasının videosunu, cami cemaatinden bir kişi cep telefonuyla kaydetti.

Erdoğan mihrapta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da haddini bildirmek bizim görevimizdir.”


Ne olmuştu?

Sezen Aksu’nun 2017’de çıkardığı ‘Şahane bir şey yaşamak’ şarkısının sözleri, Aksu’nun 31 Aralık 2021’de şarkıyı YouTube’da yeniden paylaşmasının ardından gündeme gelmişti.

Şarkıdaki ‘Binmişiz bir alamete / Gidiyoruz kıyamete / Selam söyleyin o cahil / Havva ile Ademe’ sözleri nedeniyle Aksu, bazı çevrelerin hedefi olmuştu.

İşte bilmeyenler için Sezen Aksu’nun tartışma yaratan şarkısı “Şahane Bir Şey Yaşamak”


Son olarak ünlü sanatçının şarkı sözleri Bahçeli’nin partisinin grup toplantısındaki konuşmasıyla Meclis’e de geldi. Devlet Bahçeli, “Yazdığı ucube şarkının sözleri arasında Hz. Adem ve Havva’ya cahil diyen sorumsuz şarkıcının sefalet hali, cehalet çukuru açık seçik. Sanatçıya diyorum ki serçeysen serçeliğini bil sakın kuzgunluğa heves etme” ifadelerini kullandı.

Şarkının sözleri son günlerde iktidara yakın isimler tarafından sosyal medyada sıkça eleştirildi. İsmailağa Cemaati hocalarından Cübbeli Ahmet de Aksu’ya tepki gösteren isimlerden oldu. 👇

 


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu