Kimdir

Sezgin Baran Korkmaz Kimdir, Nerelidir? Sezgin Baran Korkmaz Hayatı ve Biyografisi

Sezgin Baran Korkmaz Kimdir, Nerelidir? Soruları Sedat Peker’in Sezgin Baran Korkmaz’dan yayımladığı videosunda bahsetmesinden sonra merak edilen isimlerden oluyor. Türk iş insanı Sezgin Baran Korkmaz Sezgin Baran Korkmaz SBK Holding ve SBK Vakfının kurucu başkanıdır. Gelin hep birlikte Sezgin Baran Korkmaz Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

Sezgin Baran Korkmaz Kimdir, Nerelidir?

Sezgin Baran Korkmaz 1977 yılında Kars / Digor‘da dünyaya gelmiştir. Kayıtlarda Türk iş insanı, girişimci olarak geçen Sezgin Baran Korkmaz SBK Holding ve SBK Vakfının kurucu başkanıdır. Sezgin Baran Korkmaz, Gökçen Korkmaz ile evli olup, 2009 doğumlu bir oğlu vardır.

Mega Varlık Yönetim A.Ş., Komak Isı Yalıtım sistemleri, SBK Holding Biofarma İlaç sanayi, Unico Sigorta, Münir Şahin İlaç Sanayi, Ecem İlaç Pazarlama, İstanbul Doğu Batı Derneği, Bugaraj Elektronik Ticaret, Hexagon Mühendislik, Auto Alsat Bilişim Otomotiv, Vaniköy Sigorta, Komak Madeni Yağ Akaryakıt, Boğaziçi Cam Sanayi, Bukombin Bilişim, Ürosan Kimya, Noil Yatırım, Blane Teknoloji, Umut İlaç, İsaanne Sarl şirketlerinin sahibidir.


Sezgin Baran Korkmaz Hayatı ve Biyografisi

Sezgin Baran Korkmaz Kars’ın Digor ilçesinde beş çocuklu bir ailede doğmuştur. Çocukluğunda ayakkabı boyacılığı yaptığını belirtmiştir. Bazı kaynaklarda ise Kars’ta boyacılık yaptığı belirtilmektedir.

Eğitimi ile ilgili bir bilgiye rastlanmayan Korkmaz, Digor’dan 12-13 yaşında İstanbul’a geldiğini, kendisine “Deli Baran” denildiğini, İstanbul Moda’da 13 kişiyle bekar evi paylaşırken, bir yandan da ayakkabı boyacılığı yaptığını söylemiştir.

Bulaşıkçılık yaptığı dönercide müşterilerden kalan dönerleri pazarda sattığını, gümrükten tasfiye edilen su arıtma cihazlarını sattığını belirtmiştir.

Girişimciliğe madeni yağ fabrikası satın alarak başladığı açıklanmıştır. SBK Holding sitesinde, holdingin logosundaki başakta Kars’ın ünlü buğdayı Kavılca’dan esinlenildiği bildirilmektedir.

2009 yılında Bereket Öner’in maddi sıkıntıya düşmesinden sonra “Sincan Styropor”‘un makinalarını alarak, Bursa Kestel’deki Komak Isı Yalıtım bünyesinde çalıştırmaya başladı. Sezgin Baran Korkmaz’ın bu tesisinde ve aynı konuda faaliyet gösteren Çorlu’daki tesisinde yangın çıkmış, bu yangınları sigortadan para almak için kendisinin çıkardığı iddia edilmiştir. .

Daha sonra Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun ortağı, Levon Termendzhyan ile tanışarak ortak girişimlerde bulunmaya başladı. Daha sonra ise, ilk büyük şirket alma girişimi olan Borajet’in hisselerini Yalçın Ayaslı’dan satın aldıktan sonra şirketin eski yönetimi ile ilgili karalayıcı açıklamalarda bulunmuş, en son İnan Kıraç’ın Kıraça Holding’e ait yurt dışı yatırımcılardaki %45 oranındaki hisselerini toplayarak, şirketi almaya çalışmış ama başarılı olamamıştır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu