Kimdir

Sinan Oğan Kimdir, Nerelidir? Sinan Oğan Hayatı ve Biyografisi

Sinan Oğan Kimdir, Nerelidir?. Akademisyen ve Siyasetçi Sinan Oğan Kaç Yaşında? Hangi Partiden soruları Ata ittifakının Cumhurbaşkanı adayları arasında ismi geçmesinde dolayı en çok araştırılan isimlerden oluyor. 24. dönem MHPIğdır Milletvekili olan Oğan, Marmara Üniversitesi mezunudur. İşte Sinan Oğan Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Sinan Oğan Kimdir, Nerelidir?

Akademisyen ve siyasetçi Sinan Oğan 1 Eylül 1967 Iğdır‘ın Melekli beldesinde doğmuştur. 2024 yılı itibariyle 56 . yaşındadır. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde tamamlayan ‘Oğan’ Yüksek lisans eğitimini de aynı üniversite tamamlamıştır.

Doktora eğitimini ise Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nde (MGİMO) tamamlamıştır. İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilen Sinan Oğan, Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. .

Sinan Oğan, aynı zamanda Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yapmıştır. .


Sinan Oğan Hayatı ve Biyografisi

2011 Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Iğdır milletvekili olarak seçilen Akademisyen Sinan Oğan‘ın yayınlanmış 3 kitabı ve 500’den fazla makalesi bulunmaktadır. Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görevlerinde bulunmuştur. Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından “Devlet Nişanı” ile taltif edilmiştir. Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yapmıştır. .

Milliyet Gazetesi “Sosyal Bilimler”, Marmara Üniversitesi “Akademik Üstün Başarı” ve Ekoavrasya Derneği “Türk Dünyasına Hizmet” ödüllerinin sahibidir.  .

Sinan Oğan: Twitter

Sinan Oğan: Instagram


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu