Sosyal Medya

Şirketler İçin LinkedIn İşletme Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Şirketler İçin LinkedIn İşletme Sayfası Nasıl Oluşturulur?. LinkedIn en iyi sosyal medya ve profesyonel ağ platformlarından biridir. LinkedIn iş güncellemeleri, profesyonel görüşler ve iş arkadaşlarınız, arkadaşlarınız ve yabancılarla ağ oluşturmak için uygun bir yer.

Şirketler İçin LinkedIn İşletme Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Şirketinizin LinkedIn’de listelenmesinin çeşitli avantajları vardır. Her şeyden önce kuruluşunuzu görünür kılar. Bir işletme sahibi olarak, muhtemelen marka bilinirliğinin savaşın yarısı olduğunu biliyorsunuzdur. Bilgilerinizi LinkedIn’e eklemek, insanların sizi aramasına ve kuruluşunuzla ilgili temel bilgileri öğrenmesine olanak tanır.

LinkedIn profilleri, ziyaretçilerin şirketinizin neyle ilgili olduğunu hızlı bir şekilde kavraması için harika bir yoldur. Tamam, bu yüzden ne olduğunu ve neden önemsemeniz gerektiğini inceledik. Artık ikna olduğunuza göre, sayfayı nasıl oluşturacaksınız?

Senin için şanslı, gerçekten çok basit. Aslında, bir Facebook for business sayfası gibi diğer sosyal medya platformlarında bir iş profili geliştirmekten daha zor olmamalıdır . Şimdi her seferinde bir adım ilerleyelim.


LinkedIn Profili Oluşturma

Başlamak için şirketin LinkedIn sayfasını kontrol edecek kişinin önce kendi profili olması gerekir. Şimdiye kadar bu kişiye yönetici olarak değineceğiz. Yöneticinin sayfası, diğer LinkedIn profillerinde olduğu gibi gerçek adlarını ve soyadlarını göstermelidir.

Yönetici profillerini istediği kadar çok veya az oluşturabilir. Bazıları LinkedIn profillerinde listelenen yalnızca asgari bilgilere sahipken, diğerleri 30 yıl öncesine dayanan kariyer geçmişlerine sahiptir. Herhangi bir sosyal medya web sitesinde olduğu gibi, yayınladığınız şey tamamen size bağlıdır.

Ayrıca, kariyerinizi veya işinizi hızlandırmak için daha fazla kaynağa erişebileceğiniz, profilinizi LinkedIn primine yükseltmeye karar verebilirsiniz.

LinkedIn bir şeyi açıklığa kavuşturuyor: bir takma ad veya başka bir takma ad kullanmak yerine adınızı ve soyadınızı net ve doğru bir şekilde listelemeniz gerekir.


İşletme Sayfası için LinkedIn Oluşturun

LinkedIn ana sayfanıza gidin ve küçük bir ızgaraya benzeyen simgeyi bulun. Bir masaüstü tarayıcısında, bu simge ekranın sağ üst köşesinde bulunur. Aşağıdaki gibi görünmesi gereken simgeyi tıklayın:

Bu simge Yetenek Çözümleri, Satış Çözümleri ve İş İlanı Gönder gibi öğeleri içeren bir menü açar. Listenin en altına gidin ve Şirket Sayfası Oluştur’u tıklayın. Şimdi hareket ediyoruz

İlk önce şirket adınızı girersiniz. İşletmenize, ürününüze veya kuruluşunuza ne derseniz bu olmalıdır. Sadece senin adın olmamalı. İş olursa olduğunu adınız, o zaman başlığında adını eklemek mantıklı olabilir, sesli öğretmen ya avukat yani.

Ayrıca , şirketinizi LinkedIn’de bulmak için ziyaretçilerin aramasını istediğiniz URL’yi de seçmeniz gerekecektir .

URL için ilk seçiminiz alınırsa, aynı kavramın farklı bir varyasyonunu deneyin. URL, İnternet’in posta adresi gibidir ve maalesef ikisi aynı olamaz.

Açıklığa kavuşturmak için LinkedIn’in web sitesinde, “Şirket Sayfanızın adının benzersiz olması gerekmese de, sayfanızın genel URL’si LinkedIn’de bulunan URL ile aynı olamaz. LinkedIn üyeleri ve arama motorları sayfanızı bulmak için bu benzersiz URL’yi kullanacak. ”

LinkedIn’in şirket sayfanızın URL’si için gerektirdiği yönergeler aşağıdadır. Bu yönergeleri izlemeden URL’niz onaylanmaz:

  • En az bir sayısal olmayan karakter içermelidir.
  • Küçük harfli alfabe, sayısal, kısa çizgi veya Çince, Japonca veya Korece (CJK) Unicode olabilir.
  • Art arda birden fazla kısa çizgi içermemelidir (yani şirket adı) ve başında veya sonunda kısa çizgi içeremez (yani-şirket adı veya şirket adı).

Yukarıdakilerin tümünü yaptıktan sonra, “Sayfa oluştur” tıklanmaya hazır hale gelir. Tıkla. Buradan profilinizi mükemmel hale getirme işlemine başlıyorsunuz. İşlem boyunca size ihtiyacınız olduğu kadar çok veya az yol göstermenize yardımcı olacak Başlangıç ​​sayfasına yönlendirilirsiniz.

Tebrikler, şirketiniz LinkedIn’de


İlginizi Çekebilir 👇

👉 En Etkili LinkedIn Kullanımı İpuçları

👉 LinkedIn Reklam Ücretleri 

👉  LinkedIn’de Reklam Nasıl Verilir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu