Gündem

Sokak Ortasında Samuray Cinayetinde Dehşet Veren İfade!

Dün Akşam evlenme teklifi aldığının ertesi günü Samuray kılıcıyla Başak Cengiz  cinayetiyle sarsıldık. Maalesef ki tüm müdahalelere rağmen Başak Cengiz hayatını kaybetti.  Cinayet zanlısının evinde yapılan aramalarda korkunç detaylar ortaya çıktı. Sokak Ortasında Samuray Cinayetinde Dehşet Veren İfade! tüm ayrıntıları makalemizde bulabilirsiniz.

Sokak Ortasında Samuray Cinayetinde Dehşet Veren İfade!

Dün aksam saat 19:00 civarında İstanbul’un Ataşehir ilçesinde  samuray kılıcı ile işlenen bir cinayetle sarsıldı. Akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen saldırgan takip edip çantasını almak istediği 28 yaşındaki Başak Cengiz isimli genç kadına samuray kılıcı ile saldırdı. Ağır yaralanan genç kadın hastanede hayatını kaybetti. Saldırganın ifadesi ise kan dondurdu. Pişman olduğunu savunan zanlı, ifadesinde olay günü canının sıkkın olduğunu ve daha savunmasız olabileceği için bir kadını öldürmek sebebiyle dışarı çıktığını iddia etti.


Başak Cengiz Eğitim İçin Ankara’ daydı

İstanbul Ataşehir’de gerçekleşen olay, dün akşam saat 19.00 sıralarında Barbaros Mahallesi Karanfil sokakta meydana geldi. Lüks sitede tek başına yaşayan Can Göktuğ Boz, sokakta karşılaştığı Başak Cengiz’e (28) samuray kılıcıyla saldırarak ağır yaraladı. Saldırı sonrası, ağır yaralanan genç kadın kanlar içinde yere yığıldı. Yaralı kadın, Ataşehir’de özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Cengiz, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Cinayet zanlısı Can Göktuğ Boz ise Ataşehir Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen zanlı, Ataşehir Örnek Polis Merkezi’ne getirildi. Zanlı daha sonra sorgulanmak üzere Gayrettepe Asayiş Şube’ye götürüldü. Hayatını kaybeden Başak Cengiz’in cenazesi Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Başak Cengiz’in mimar ve nişanlı olduğu, bir aylık eğitim için Ankara’dan geldiği öğrenildi.


Cinayet Anları Kamera Kayıtlarıyla Görüntülendi

Olayın duyulması üzerine İstanbul polisi alarma geçti. Olay yerine giden ekipler, vahşi cinayetin işlendiği anın güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendiğini tespit etti. Görüntülerde bir süre yolda tek başına bekleyen şüphelinin, daha sonra yürüyerek ilerleyen Başak Cengiz’in peşine takıldığı, kılıcı çekerek aniden ona saplamaya başladığı görüldü.

Olay sırasında neye uğradığını anlayamayan kadının çığlıklarına aldırış etmeden saldırıyı sürdüren şüphelinin yere düşmesine rağmen kılıcı saplamaya devam ettiği görüldü. Genç kızın hareketsiz kalmasının ardından şüphelinin olay yerinden yaya olarak hızla uzaklaştığı görüldü.


Cumartesi Ankara’ ya Dönmeye Hazırlanıyordu

Olayda hayatını kaybeden Başak Cengiz’in Ankara’da ikamet ettiği, geçici görevle İstanbul’da bir inşaat firmasında görevlendirildiği bu olaya kurban gitmese görevini tamamlayıp cumartesi günü evine döneceği öğrenildi. Başak Cengiz’in her akşam servisle eve gittiği, ancak olay günü işleri olduğu için yürüyerek gitmeyi tercih ettiği belirlendi.


Polis Şüpheliyi Kıskıvrak Yakaladı

Polis bu güvenlik kameralarını kullanarak şüphelinin olayın meydana geldiği lüks sitenin içine doğru kaçtığını belirledi. Yapılan çalışmada lüks sitede tek başına oturduğu öğrenilen şüphelinin evine polis baskın yaptı. Yapılan baskında şüpheli Can Göktuğ Boz gözaltına alındı. Şüphelinin evinde yapılan aramada 15 kılıç ve bıçak ele geçirildi. Ele geçirilen kılıçlar arasında olayda kullanılan samuray kılıcının da bulunduğu öğrenildi.


Evinde Anlamsız Yazılara Rastlandı

Polis evde yaptığı incelemede kağıtlar üzerine yazılarak, duvar ve pencerelere bantlanmış birçok yazı olduğunu gördü. Yazılardan bazılarında “Karına bıçak sapla, Karına mermi at, Mermiden kaçarken çapraz koş. Biraz arkana bak.” “Tartışma eden saldıran insanı öldür Göktuğ.” “İstanbul Anadolu bölgesinde ölen yok. Saldırınca saldır yarısı katil bıçak.” gibi yazdığı öğrenildi.


 

Şüpheli 2 Üniversite Okuyor

Şüphelinin sorgusu Cinayet Büro Amirliği’nde yapıldı. Şüphelinin özel bir üniversitenin mühendislik bölümünde okuduğu, ayrıca Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü’ne de kayıt yaptırdığı öğrenildi. Babası bir inşaat firmasında mühendis koordinatör, annesi ise avukat olan şüphelinin Ataşehir’ deki evinde yalnız yaşadığı belirlendi. Poliste oldukça sakin görülen şüphelinin verdiği 3 sayfalık ifadesinde işlediği cinayeti büyük bir soğukkanlılıkla anlattığı öğrenildi.


Evden Cinayet İşlemek İçin Çıkmış!

Şüphelinin poliste verdiği ifadesinde evden çıkarken birini öldürmeyi planladığını, erkeğin kendisine karşı koyma ihtimaline karşılık bir kadını öldürmeye karar verdiğini anlattığı öğrenildi. Polisteki ifadesinde kılıçları çok sevdiğini anlatan şüphelinin evinde bulunan kılıçların hepsini internet ya da mağazalardan aldığını ve hepsinin kendisine ait olduğunu söylediği belirtildi. Şüphelinin kılıcı gizleyerek sokakta bir süre kurbanının gelmesini beklediği, ardından genç kızın peşine düşerek cinayeti işlediğini anlattığı öğrenildi. Şüphelinin cinayetten sonra evine çıktığı, olayda kullandığı samuray kılıcını banyoda yıkayarak temizlediği tespit edildi. Şüphelinin ifadesinin sonunda pişman olduğunu söyleyerek “Pişmanım böyle bir hatayı bir daha hiç yapmayacağım.” dediği belirtildi. Şüphelinin geçmişte 17 gün uyuşturucu kullandığı için bir hastanede tedavi gördüğü ayrıca 5 yıl psikolojik destek aldığı tespit edildi.

Ancak şüpheli Can Göktuğ Boz’un son üç yılda hiç bir doktora başvurmadığı belirlendi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı çıkarıldığı mahkemece de tutuklandı.


Cenaze Aileye Teslim Edildi

Başak Cengiz’in cenazesi, Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Başak Cengiz’in ağabeyi Fatih Cengiz, Adli Tıp Kurumu önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, çok üzgün olduklarını söyledi. Mimar kardeşinin Ankara’da çalıştığını, bir proje için İstanbul’a geçici süre geldiğini belirten Cengiz, “Pazar günü Ankara’ya dönecekti. Dün akşam iş çıkışı bu olay gerçekleşti. Başak, işinde gücünde bir insandı. Nişanlıydı.” dedi. Saldırganı tanımadıklarını ifade eden Fatih Cengiz, “Kafayı yemiş bir adam. Akli dengesi bozuksa niye o zaman dışarıda duruyor? Bu da mı mazeret? (Kılıç taşıması) Planlı şekilde öldürdü bence.” diye konuştu.


Çocuklara Öldüreceğim Sizi Demiş

Cinayet zanlısı Can Göktuğ Boz’un yaşadığı sitedeki komşuları uzun süredir yaşadıklarını anlattı. Can Göktuğ Boz’un yaşadığı sitede oturan bir kişi, “Sürekli bağırıyordu, gece gündüz bağırıyordu. Son günlerde bağırışları sıklaşmıştı. Küfrediyordu, haykıra haykıra. Geçen gün kılıcı çocuklara göstermiş. Çocuklara kılıcı sallayarak ‘Öldüreceğim sizi’ demiş. Bu insanın hastanede olması gerekiyor, neden burada?” diye konuştu.


Aklımıza Gelen Başımıza Geldi 

Göktuğ Boz’un bir başka komşusu “Ben geçen gördüm, korkutucu biriydi, bu nasıl aramızda yaşıyor diye endişe ettim, çocuklar var bahçede oynayan. Ben onu görünce yönetimle konuşmam lazım dedim. Aklımıza gelen başımıza geldi. Evinde çok sayıda kesici alet varmış. Samuray kılıcı varmış bir sürü. Normal olmayan, çok itici ve ürkütücü tavırları vardı” dedi.


Evin İçerisi Mühimmat Doluymuş

Göktuğ Boz’un komşusu Bahar Akkanat “Benim yan bloğumda oturuyordu. 6 ay boyunca bağırtı seslerini duyuyordum, bize ailesi yaşıyor denmişti. 3 ay önce polis çağırdım sesten rahatsız olup. Sabaha karşı küfürler edip duvarlara vuruyordu. Benim çocuğum var, bu sitede neredeyse 300 tane çocuk var. Hepimizi kesebilirdi. Herkes onu şizofren ilaçlarını alıyor zarar vermez diye kabullenmişlerdi. Evinde samuray kılıcıyla oturuyormuş. Yönetimdeki çalışan, evin içerisi mühimmat dolu diyor. Bir sürü kesici alet varmış. Arabanın arkasına saklanmış kadın da buradan geçerken saldırmış. Dizilerden ve filmlerden etkilendim birini öldürmem gerekiyordu demiş.” şeklinde konuştu.


“Dışarı Çıkarmasınlar Bu Adamı”

Olayı göre bir site sakini “Ben karşıda oturuyorum. Arabalarla ilgili bir konu var zannettim. Sokakta elindeki kılıçla kadına saldırmış. Burada katletmiş. Daha sonra polis, ambulans geldi. Kadıncağız kanlar içinde yerde yatıyordu. Geldiler, götürdüler” diye konuştu. Cinayetle ilgili soruşturma sürüyor.

Yaşanan olay sonrası gördüklerini anlatan Murat Özcan “Dükkandan çıktım. Eve doğru gidiyordum. Yerdeki kanları gördüm. Adam şizofrenmiş. Dışarı çıkarmasınlar bu adamı. Bir defa kapının önünde denk geldim. Kimseyle konuşmazmış zaten. Anlatılana göre boğazından vurmuş. Kılıç yoktu kını vardı olay yerinde. Bir de çanta vardı. Ataşehir’in göbeğinde böyle bir olayın yaşanması çok kötü” diye konuştu


Bu olay sosyal medyanın da gündemine oturdu. İşte o tepkilerden bazıları…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu