Gündem

Sosyal Medyada Türk Kadınlarına ‘Tecavüz Edeceğiz’ Diyen 2 Suriyeli Tutuklandı

Sosyal Medyada Türk Kadınlarına ‘Tecavüz Edeceğiz’ Diyen 2 Suriyeli Tutuklandı. Geçtiğimiz günlerde; Sosyal medya üzerinden video çekerek Türkiye’de yaşayan kadınlara hakaret eden Suriye uyruklu iki kişi gözaltına alınmıştı.  Videoda görüntülenen kişiler ‘Türk kızlarına sizin kızlarınıza tecavüz edeceğim‘ demişlerdi. Yakalanan zanlıların sınır dışı edilmek üzere göç idaresine teslim edildiği bildirildi.

Türk Kadınlarına ‘Tecavüz Edeceğiz’

 Sosyal medyada Suriye uyruklu 2 kişi, bir Türk erkeği ile yaptığı video görüşmesi sırasında Türk kadınına ağza alınmayacak hakaretlerde bulunmuştu. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından Türk kadını hakkında kullanılan ifadeler nedeniyle tepkiler çığ gibi büyüdü. Görüntülerde konuştukları Türk olan kişiye ‘Sizin kızlarınız her yerde s….’ gibi hakaret ve küfür içerikli söylemlerde bulunan Suriyeli 2 kişi, ayrıca tecavüz edeceklerini de ifade ediyor.

Soruşturma Başlatıldı

Görüntüleri izleyen polis ekipleri hemen harekete geçerek soruşturma başlattı. Yapılan araştırmalar sonucunda Türk kadınına hakaret eden Suriye uyruklu M.E.A. İzmir’de, K.S.A. ise Aydın’ın Didim ilçesinde polis tarafından gözaltına aldı. Polis merkezindeki işlemlerinin ardından 2 şüpheli, adliyeye sevk edildi. İfadeleri alınan şüpheliler, savcını talimatıyla sınır dışı edilmek üzere Aydın İl Göç İdaresi’ne teslim edildi. Kamu düzenini bozup, infial yaratmak suçlarından Türkiye’ye giriş yasağı da getirilen 2 şüphelinin yarın sınır dışı edilecekleri bildirildi.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız</a

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu