Yaşam

Stafine Cort Krem Ne İşe Yarar? Stafine Cort Krem Kullanıcı Yorumları

Stafine Cort Krem Ne İşe Yarar? Stafine Cort Krem Kullanıcı Yorumları. Cilt hastalıkları tedavisinde kullanılan Stafine Cort Krem Ne İçin Kullanılır? Dermatolojlik rahatsızlıklar için reçete edilen Stafine Cort Krem Sivilce İçin Kullanılır mı? merak edilmekte. Stafine Cort Krem Vajinaya sürülür mü? merak edenler aynı zamanda Stafine Cort Krem 2024 Fiyatını da araştırmakta, Gelin birlikte Stafine Cort Krem hakkında tüm detayları öğrenelim…

Stafine Cort Krem Ne İşe Yarar?

Stafine krem genel olarak iki farklı ilacın kombinasyonu olan ve çeşitli dermatolojik hastalıkları tedavi eden bir üründür. Stafine cort krem dermotolojik rahatsızlıkların giderilmesinde antibiyotik nitelikli olarak kullanılan bir ilaçtır. Ciltte meydana gelen deformasyonun giderilmesinde bir hayli etkilidir. Antibiyotik özelliği sayesinde cilt yüzeyine yerleşen bakterilerin yok edilmesini mümkün kılar.

Bir ilaca fusidik asit (stafine-cort) denir. Bir çeşit antibiyotiktir. Enfeksiyonlara neden olan antibiyotik öldürücü mikropları (bakteriler) yok eder. Kortikosteroid cildinizin şişmesini, kızarıklığını veya kaşıntısını azaltır. Bu krem cildin iltihaplandığı durumlar, egzama veya dermatit, bakteriyel enfeksiyonlar ve ayrıca mikroplarla enfekte olmuş cilt tedavisi için reçete edilir.

Bu krem bir antibiyotik olduğu için, iltihaba neden olan mikropları ve bakterileri öldürür.  Herhangi bir şişliği azaltan kortikosteroid, cildinizde oluşan kızarıklık veya kaşıntıyı tedavi eder. Enfeksiyonlu cilt hastalıkları, egzama ve dermatit tedavisinde oldukça etkilidir.


Stafine Krem Ne İçin Kullanılır?

Stafine krem kullanımının en önemli faydalarını, hangi cilt hastalıklarını tedavi ettiğini kısaca aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Bakterilerden kaynaklanan deri enfeksiyonlarını ve cilt problemlerini tedavi ediyor.
 • İltihaplı sivilceleri ve kıl kökü iltihaplanmasını kısa sürede gideriyor.
 • Erkeklerde sakal diplerinde görülen iltihaplanmayı iyileştiriyor.
 • İltihaplı egzama tedavisi amacıyla reçete ediliyor.
 • Derideki içi dolu irinleri kurutuyor.
 • İltihaplanma başlangıcındaki apseleri tedavi edip, iyileştiriyor.
 • Derinin tırnaktan ayrılması ile karakterize olan, belirgin dolama hastalığını tedavi ediyor.
 • Bulaşıcı deri hastalıklarından biri olan eritrazma hastalığını tedavi ediyor.
 • Ter bezlerindeki iltihaplanmayı yani hidrozadenit hastalığının tedavisinde reçete ediliyor.
 • Koltuk altı bölgesindeki ve uylukların iç kısmındaki kırmızı ya da kahverengi lekeleri yok ediyor.

Kısacası Stafine krem; iltihaplı egzama, akne, belirgin dolama vb. pek çok cilt probleminin tedavisinde başarı gösteriyor.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Stafine Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremi uzun süre kesinlikle kullanmamanız gerekir.
 • Uygulama bölgesine bağlı olarak, bu krem ile tedavi sırasında her zaman bu kremin muhtemel sistemik emilimi dikkate alınmalıdır.
 • Kortikosteroid içeriğinden dolayı bu krem gözlerin yakınında dikkatli kullanılmalıdır. Bu kremi gözlere temas ettirmekten kaçının.
 • Topikal kortikosteroidlerin sistemik emiliminden sonra geri dönüşümlü hipotalamik-hipofiz-adrenal (HPA) ekseni baskılanması meydana gelebilir.
 • Çocuklarda hastalar topikal kortikosteroidlerin neden olduğu HPA ekseni baskılanmasına ve cushing sendromuna yetişkin hastalara göre daha fazla yatkınlık gösterebileceğinden, çocuklarda bu krem dikkatle kullanılmalıdır. Çok miktarda, oklüzyon ve uzun süreli tedaviden kaçının.
 • Bu kremi çok uzun süre kullanırsanız cilt atrofisine yol açabilir.
 • Bu kremin topikal kullanımı ile bakteriyel direnç olabilir. Tüm antibiyotiklerde olduğu gibi, uzun süreli kullanım ya da tekrar tekrar uygulama antibiyotik direnci geliştirme riskini artırabilir. Topikal fusidik asit içeriği olan bu krem ile bir seferde on dört günden fazla olmamak üzere sınırlandırılması, direnç gelişme riskini en aza indirecektir.
 • Bu ayrıca kortikosteroidin immünosüpresif etkisinin antibiyotiğe dirençli bakterilere bağlı olası enfeksiyon semptomlarını maskeleme riskini de önler.
 • İmmünosüpresan etkiye sahip kortikosteroid içeriğinden dolayı bu krem, enfeksiyona karşı artan duyarlılık, mevcut enfeksiyonun alevlenmesi ve gizli enfeksiyonun aktivasyonu ile ilişkili olabilir. Topikal tedavi ile enfeksiyon kontrol altına alınamıyorsa sistemik tedaviye geçilmesi önerilir.
 • Bu krem, eksipiyanlar olarak metil ve propil parahidroksibenzoat (E218 ve E216), setostearil alkol ve potasyum sorbat içerir. Metil ve propil parahidroksibenzoat alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Potasyum sorbat ve setostearil alkol lokal cilt reaksiyonlarına neden olabilir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Stafine Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremin kullanımından en iyi sonucu alabilmek, herhangi bir yan etki ile karşılaşmamak adına kremi mutlaka doktor önerisi ve reçetesi ile kullanmalısınız.

Kremi kullanmadan önce kremi uygulayacağınız bölgeyi bol suyla temizlemelisiniz. Yani kremi muhakkak temiz cildinize sürmelisiniz.

Kremi incecik bir tabaka halinde az bir miktarda parmak uçlarınızla hafif ve nazik hareketlerle cildinizdeki sorunlu bölgeye uygulamalısınız.

Stafine Krem Kullanımı Esnasında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Bu kremin kullanımı esnasında dikkat etmeniz gereken detayları aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

 • Fusidik asit ya da kremdeki diğer bileşenlere karşı aşırı bir hassasiyetiniz varsa bu kremi asla ve asla kullanmamalısınız.
 • Cildinizde henüz iyileşmemiş, açık yaraların üzerine bu kremi sürmemelisiniz.
 • Sizde ‘pseudomonas aeruginosa’ vb. duyarlı organizmalardan kaynaklı bir cilt sorunu varsa bu kremi kullanmamalısınız.
 • Göz çevresindeki cilt enfeksiyonlarının tedavisinde bu kremi kullanmamalısınız.
 • Kremin göz, burun, ağız içi gibi mukozal alanlarla temas etmemesine özen göstermelisiniz.
 • Hamileyseniz ya da emziriyorsanız; bu kremi kullanmadan önce doktorunuza danışmayı asla ihmal etmemelisiniz.
 • Şayet düzenli olarak reçeteli ya da reçetesiz bazı ilaçlar kullanıyorsanız; kullandığınız tüm ilaçlarla ilgili olarak tedavi öncesinde doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
 • Krem kullanımı esnasında doz aşımına kaçmamalı, unutulan dozları dengelemek adına çift doz almaya kalkışmamalısınız. Aksi halde ciddi yan etkilere maruz kalabilirsiniz.

Stafine Krem Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi bu krem de çeşitli yan etkilere neden olabilir. Fakat bu kremin yan etkileri nadir olarak görülür. Nefes almakta zorlanıyorsanız, yüzünüzün veya boğazınızın şişmesi, cildinizde ciddi bir döküntü oluşuyorsa bu kreme karşı alerjik reaksiyon geçiriyor olabilirsiniz. Bu yan etkilerden herhangi biri gelişirse hemen ilacı kullanmayı bırakın ve hemen doktora başvurun.

İlaç uzun süre, büyük miktarlarda veya cilt kıvrımlarında (koltuk altı veya göğüs altı gibi) kullanılırsa, aşağıda listelenen sorunlardan herhangi biri daha olasıdır.

Bu sorunların bebeklerde ve çocuklarda daha fazla görülmesi muhtemeldir. Cildin bir pansuman, bandaj veya bezle kaplı olması da olasıdır.

Bu kremin yan etkileri arasında cildin incelmesi, cildin yüzeyine yakın küçük damarların görünür hale gelmesi, deri çatlağı, bölgede kaşıntılı döküntü ve cilt iltihabı, yüz derisinin kalınlaşması vardır. Yan etkilerden herhangi biri ciddi hale gelirse veya burada listelenmeyen herhangi bir yan etki fark edersiniz hemen ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışın.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Stafine Cort Krem Kullanıcı Yorumları

Stafine cort krem kullanıcı yorumları büyük oranda olumludur. Kremin antibiyotik özelliği sayesinde yaraların kolayca iyileşmesine imkan tanıyor olmasından da kaynaklı olarak sevildiği biliniyor. Krem hakkında daha fazla bilgi için aşağıda yer alan kullanıcı deneyimlerini değerlendirebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumu: Cildimde eczama yüzünden sürekli şişme ve kızarma vardı. Düzenli kullanımla kremin etkilerini gördüm.

Kullanıcı Yorumu: Doktor egzama için reçeteli olarak verdi. Tüp bitmeye yakın etkilerini daha iyi gördüm. İşe yarıyor ve şişliğin azalmasına yardımcı oluyor.

Kullanıcı Yorumu: Cildimdeki kaşıntı ve kızarıklık beni korkutmaya başlamıştı ki doktor bu kremi yazdı. Bende kullanmaya başladım. Krem diye pek umursamama rağmen gözle görülür etkileri oldu. Reçeteli olduğundan sürekli almak mümkün değil.

Kullanıcı Yorumu: Deri enfeksiyonlarının giderilmesini sağlayan bir çeşit antibiyotiktir. Kremin tablet formu da bulunuyor.

Kullanıcı Yorumu: Kıl kökünde oluşan bir sorun yüzünden kasıklarımda beze çıkıyordu. Bu bezelerden kurtulmak için doktora gittim. Doktor Stafine krem yazdı ve kısa süreli kullanımda bezelerden kurtuldum.

Kullanıcı Yorumu: Sivilce tedavisi için kullanmıştım. İşe yarıyor. Sivilceleri söndürüyor.

Kullanıcı yorumu: Sünnet yarası için çocuğuma sürmüştüm. Baya acılı bir süreçti.


Stafine Krem Fiyatı 2024

Doktor reçetesi üzerine kullanmanız gereken bu krem, SGK tarafında karşılanıyor. Yani ücret ödemeniz gerekmiyor. Reçetesiz bu kremi almak istediğinizde kremin yani Stafine Cort Krem 2024 Fiyatı 195.70 TL‘ dir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Naprosyn Plus Jel Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Cildimde eczama yüzünden sürekli şişme ve kızarma vardı. Düzenli kullanımla kremin etkilerini gördüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu