Kimdir

Şükran Öney Kimdir? Nefis Süt Şükran Öney Hayatı ve Biyografisi

Şükran Öney Kimdir?. Yaptığı yardımlar ve hayırseverliği ile tanınan Şenay Öney- Sedat Şenkardeşler çifti son zamanlarda merak edilen kişiler arasında yer aldı. Peki Nefis Süt Kurucusu Şenay Öney Hayatı ve Biyografisi‘ ni sizler için makalemizde derledik…

Şükran Öney Kimdir?

1949 yılında Sakarya ilinde doğan Şenay Öney, ilk okulu doğduğu köyde okuyup orta ve lise öğretimini İzmit Kocaeli’ n de tamamladı. Çocukluğunun ve gençliğinin çok güzel geçtiğini belirten Öney, hayatı boyunca babasının hiçbir şeye engel olmadığını belirtti.

İlk evliliğini görücü usulüyle gerçekleştiren Öney, aslında evlilik düşüncesi yok iken eski adetlere göre kardeşi sıra beklemesin diye evlenmiştir. İlk evliliğinden çocuğu olmayan Öney, birkaç yıl sonra eşini kalp krizi sebebiyle kaybetmiştir. Hayatında geçirdiği zorlu bir 4 yıldan sonra 2. evliliğini yapmıştır. Eşi öldükten 4 sene sonra 2. eşiyle tanışan Şükran Öney, 2. eşinin 8 çocuğu olmasına rağmen ona güvendiğini ve  kardeşinin de ona güvendiğini ve sevdiğini anlayınca evlenmeye karar vermiştir.

Şükran Öney’ in 2. eşi  Sedat Şenkardeşler ise temelinde müteahhitlikten geldiklerini belirtti. Yugoslavya’dan gelen büyüklerinin ilk olarak Çanakkale’ye geldiklerini ve orada müteahhitlik yaparak hayatlarına devam etmişlerdir. Daha sonrasında Sakarya iline göçerek orada tarlalar alarak hayvancılığa başlamışlar. Şükran Öney ile de süt ürünleri imalatı sebebiyle tanışmışlardır.

Sükran Öney ve Sedat Şenkardeşler evlilikleri boyunca mutlu huzurlu bir evlilik geçirmişlerdir. Zor günlerde geçirseler bu günleri hep dualar ve yardım yaptıkları kişilerin duaları ile üstesinden geldiklerini söylerler.

Kendi adına ilk önce Anaokulu açan ve ardından sevgi evleri ve düzce ortaokulunu yaptıran Şükran Öney ve Sedat Şenkardeşler çifti sürekli hayır yatılar ve sürekli burs verdiklerini yardıma muhtaç kişilere yardım etmeyi vazife edindiklerini belirten Öney, eski eşi adına da yurt yaptırdılar. Yaptırdıkları okullar sevgi evler ve yurtlarda öğrenim gören öğrencilerin sürekli başarılı olduklarını ve sürekli ödül aldıkları bilinmekte. Çocuk sahibi olmayan ama tüm bu yapılan okul ve sevgi evlerinde okuyan çocukların kendi çocuğu gibi olduğunu belirtti

Babamın nasihati hep kulağımdadır” Allah’ ım size nimet verir ama olmayanlarında hakkı var” derdi ve o lafı hiç unutmadığı için bir çok çocuk esirgeme kurumlarından plaketleri var. Ne kadar sıkılırsanız da sıkılın eğer sahip olduğunuzu paylaşırsanız Allah size karşılığını verir.

Son olarak hedefinin Doğduğu köye yaşlı ve bakım evi yaptırmak olduğunu söyledi. istediğini belirtti. Şükran Öney  – Sedat Şenkardeşler çifti  Düzce’de sürdürdükleri iş hayatı, yatırımları ve hayatları ile örnek bir çift. Nefis Süt’ü marka yaparak ününün tüm Türkiye’ye yayılmasını sağlayan Şükran Öney, en büyük destekçisi olan eşi ile geçmişten bugüne yaşadıklarını, iş dünyasından, yatırımlara kadar hayatının unutulmaz anlarını paylaştığı videoyu da sizlerle paylaşmak istedik..


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu