Gündem

Tarım Kredi Kooperatif Marketi Diğer Marketlerden Daha Pahalı Çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde açılan ve halka hizmet amaçlı artan fiyatlara karşılık olarak Tarım Kredi Kooperatifleri Marketlerini ucuz ve kaliteli ürün için açıldığını belirtmişti. Fakat diğer marketlerle kıyaslama yapıldığında Tarım Kredi Kooperatif Marketi Diğer Marketlerden daha Pahalı Çıktı. Tüm ayrıntıları ve Ürünlerin Fiyat Karşılaştırmasını makalemizde bulabilirsiniz…

Tarım Kredi Kooperatif Marketi Diğer Marketlerden daha Pahalı Çıktı

Tarım Kredi Kooperatif Marketi açılışına katılıp bir yandan da alışveriş yapan Erdoğan, fiyatların uygunluğundan bahsetmişti. Erdoğan, “Tabii bunların süratle çoğaltılması noktasında Tarım Kredi Kooperatiflerine verdiğimiz talimatlar var. Süratle, 500 metrekareden olmak üzere Türkiye genelinde ilk etapta bin kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik. Bunları süratle çoğaltacağız. Ve böylece vatandaşımıza ucuz ve kaliteli ürünü ulaştırmanın ve piyasayı da balanse etmenin inşallah gayreti içerisinde olacağız. Şu anda da bizzat burada yaptığım alışverişte bunu gördüm. Bundan dolayı da mutluyum” diye konuşmuştu.

Tarım Kredi Marketinde 104 TL Tutan Ürünler BİM ve Migros’ta 96 TL Tutuyor’

Gıda ürünlerinde fahiş fiyatlarla ilgili açıklama yapan Erdoğan’ın, “Fiyatlar uygun” demesinden sonra, Tarım Kredi Kooperatifi Marketi’ n deki gıda fiyatları diğer marketlerdeki fiyatlarla karşılaştırıldığında aradaki fiyat farkı gözden kaçmadı. Twitter’ da tepki geçen ifadelerden sonra sosyal medya kullanıcıları Tarım Kredi Kooperatifi Marketi ile başka bir marketteki fiyatlar karşılaştırdı.

İşte Fiyat karşılaştırma sonuçları…

1 kg barbunya Tarım Kredi Kooperatifi Marketi’ nde 29,96 TL’den satılırken, aynı ürün başka bir markette 14,90 TL’den satışa sunuluyor.

kg baldo pirinç fiyatı Tarım Kredi Kooperatifi Marketi’ nde 23 TL’den satılırken, aynı ürün başka markette 12,25 TL’den satılıyor.

Tarım Kredi Kooperatifi Marketi’ nde 5 Litre ayçiçek yağı 79,90 TL’den rafta yer alırken, başka bir markette 5 litre Ayçiçek yağı 68,50 TL’den daha ucuza satılıyor.


➡Diğer Merak Ettiğiniz Kişiler İçin TIKLAYINIZ


Öğrenci Gündemini Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Ederek Güncel Bilgilere Daha Hızlı Bir Şekilde Ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Gündemi: Instagram

Öğrenci Gündemi: Twitter

Öğrenci Gündemi: Facebook

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu