Gündem

Temizlik Görevlisiyken Olmayan Bölüme Öğretim Görevlisi Olarak Atandı!

Gün geçmiyor ki yeni bir skandal daha ortaya çıkmasın. Malatya’da Turgut Özal Üniversitesi’nde 2 yıl önce Temizlik Personeli olarak çalışan E. B. YÖK sisteminde Açık Olmayan Bir Bölüme Öğretim Görevlisi Olarak Atandı. Tüm detayları makalemizde bulabilirsiniz..

Temizlik Görevlisiyken Olmayan Bölüme Öğretim Görevlisi Olarak Atandı!

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre; Malatya’da 2018 yılında kurulan Turgut Özal Üniversitesi, Yükseköğretim Kurumları (YÖK) sisteminde açık olmayan bölüme, iki tane öğretim görevlisi aldı. Öğrencilerin talep konusunda düşük kalan Turgut Özal Üniversitesi’nin halihazırda aktif olmayan bölümlere akademisyen ataması dışında ‘Saç Bakım ve Güzellik’ bölümüne yapılan atama dikkat çekti. 23 Ekim 2021’de yayımlanan Resmi Gazete’ deki kadroyu kazanlardan biri Ezgi B., oldu.

ALES’ ten muaf şekilde yapılan atamayı kazanan Ezgi B.’nin Turgut Özal Üniversitesi’nde  iki yıl önce temizlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi.

İlgili Üniversitede hala aktif olmayan birçok bölüm bulunurken, bu bölümlere öğretim görevlisi atamaları da yapıldı. 23 Ekim 2021’de yayımlanan Resmi Gazete’ deki kadroyu kazananlardan biri Ezgi B., oldu. ALES’ ten muaf şekilde yapılan atamayı kazanan Ezgi B.’nin Turgut Özal Üniversitesi’nde sözleşmeli temizlik işçisi olarak çalıştığı da belirtiliyor. Yine yerel kaynakların aktardığına göre temizlik personleiyken ardından kadrolu personel Ezgi B., Malatya Haber’in haberine göre ise Kasım 2021’de de henüz açılmayan bölüme atandığı ve üniversite rektörü Aysun Bay Karabulut’a yakın olduğu iddia ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu