Öğrenci Gazetesi

TESMER Çıkmış Sorular PDF İndir

TESMER Çıkmış Sorular PDF İndir. Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Temel Eğitim Staj Merkezi (TESMER) Ticaret Lisesi veya Maliye Meslek Lisesi mezunu olup, Serbest Muhasebecilik stajını yapan stajyerlerin stajlarının ilk 2 yıllık süresi sonunda yapılan değerlendirme sınavıdır. Belli bölgelerde ve yılda 3 kez yapılan bu değerlendirme sınavlarında başarılı olmak için 60 ve üzerinde puan almak esastır. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavı, TESMER-Anadolu Üniversitesi işbirliği ile Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenmektedir. SMMM Staja Başlama Sınav ilk girdiğiniz sınav da dahil olmak üzere yıl içinde toplamda 5 kez girme hakkınız vardır.

TESMER Çıkmış Sorular PDF İndir

SMMM Mesleki Yeterlilik Sınavı: Lisans mezunu olup, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavlarında tüm haklarında da başarı gösterememiş Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Stajyerleri’ne uygulanır.

SM Mesleki Yeterlilik Sınavı: Ticaret Lisesi Mezunu ve Maliye Meslek Lisesi Mezunu olanlar için uygulanır.

TESMER-SMMM sınavına hazırlanan adaylar için tüm çıkmış TESMER sorular ve cevaplarını PDF olarak listeledik.

SMMM Yeterlilik sınavlarına ilişkin geçmiş yıllarda çıkmış sorular Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) resmi sitesinde yayınlanmaktadır.

SGS Geçmiş Dönem Sınavları Soru ve Cevapları listesinden sınav yılı, ders türü seçtikten sonra istediğiniz dersi PDF olarak TESMER resmi sitesinden indirebilirsiniz.

TESMER Çıkmış Sorular PDF


İlginizi Çekebilir 👇

👉 SGS Çıkmış Sorular PDF

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu