Yaşam

Thiocilline Krem Ne İşe Yarar? Thiocilline Krem Kullananların Yorumları

Thiocilline Krem Ne İşe Yarar? Thiocilline Krem Kullananların Yorumları. Cilt için kullanılan Thiocilline Krem Ne İçin Kullanılır? merak edilmekte. Gerek uzman tarafından reçete edilen ya da bu kremi kullanması gerekenlerin merak ettiği Thiocilline Krem sivilceye iyi gelir mi? Thiocilline Krem ameliyat dikiş izi geçirir mi? Thiocilline Krem göz merhemi mi? Thiocilline Krem mantara iyi gelir mi? gibi tüm soruların cevaplarını sizler için derledik.

Thiocilline Krem Ne İşe Yarar?

Halk arasında en çok göz merhemi olarak da bilinen Thiocilline Krem Ne İşe Yarar? merak edilmekte. Antibiyotik sınıfında yer alan etkili bir krem olan Thiocilline Krem, küçük kesikler, sıyrıklar veya yanıkların neden olduğu küçük cilt enfeksiyonlarını enfeksiyonlarin büyümesini  önlemek için kullanılmaktadır. 5 gram beyaz renkli pomad olarak kullanıma sunulmuş olan ve gözdeki çeşitli iltihabi ve mikrobik durumları ve yaralanmaları kontrol etmek için kullanılan bir göz pomadıdır.

Thiocilline Krem, gözün ön tarafı ve göz çevresindeki bakterilerin neden olduğu enfeksiyonel durumların tedavisinde, gözdeki çeşitli iltihaplanmalarda, yara izlerinde, küçük kesik ve yanıklarda, mpetigo, egzama, kıl kökü iltihabı, çıban, apse, dolama ve tırnak eti iltihabı gibi deri ve doku iltihaplarında ve hayvan ısırıkları vakalarında kullanılır.  Gözlerimiz vücudumuzun en hassas organlarından olup dış etkenlere fazlasıyla açıktır ve mikrop kapıp enfeksiyon oluşmasına müsaittir.

Etken maddesi Basitrasin ve Neomisin olan bu krem birçok bakteriye karşı etkili birer antibiyotiktir. Hassas mikroorganizmaların neden olduğu yüzeysel oküler enfeksiyonların tedavisi için kullanılan topikal bir antibakteriyel ajandır. Bu ilaç genel olarak enfekte yaralar, yanıklar, aşılar, ülserler, piyoderma, deri ve doku iltihabı, impetigo, uyuz, pediküloz, tinea pedis yani ayak mantarı, kontakt dermatit ve alerjik dermatitinin ikincil enfekte cilt lezyonlarında kullanılır. Eğer ilacın içindeki maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz var ise, kullanmayınız.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Thiocilline Krem Ne İçin Kullanılır?

Thiocilline krem, göz pomadı olarak adlandırılsa da gözdeki çeşitli iltihaplanmaların yanı sıra bakteri kaynaklı tüm cilt rahatsızlıklarında kullanılıyor.

Yüzeysel oküler enfeksiyonların tedavisi için kullanılan topikal bir antibakteriyel ajan olan Thiocilline kremin başlıca kullanım alanları ve amaçlarını şöyle listeleyebiliriz:

 • Hassas mikroorganizmaların sebep olduğu enfeksiyonların tedavisinde
 • Gözdeki çeşitli iltihaplanmalarda
 • Çıban, apse veya kıl kökü ve tırnak eti iltihabı gibi durumlarda
 • Yara izlerinde
 • Kesik ve yanıklarda
 • Deri ve doku iltihaplarında
 • Hayvan ısırıkları gibi vakalarda

Thiocilline Krem Nasıl Kullanılır?

Yalnızca deri üzerine uygulanabilen topikal bir ilaçtır ve doktor tavsiyesi ve onayı ile kullanılmalıdır. Doktorunuz farklı bir kullanma şekli önermediyse, sorunlu bölgeye parmağınızla sürün ve hafifçe ovalayın. Genellikle günde 1 ile 3 defaya kadar uygulanabilir. Sonrasında bölgeyi temiz bir bez ya da bandaj kullanarak kapatabilirsiniz.

Düzenli uygulamayı aksatmamaya ve tüm antibiyotikler gibi mümkün olduğunca aynı saatlerde kullanmaya özen göstermelisiniz. Son olarak, doktorunuz tarafından aksi belirtilmediği sürece kremi 1 haftadan daha uzun süre boyunca kullanmanız tavsiye edilmemektedir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Thiocilline Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu başlık altında vurgulanması gereken önemli noktalardan birisi Thiocilline krem de dahil hiçbir ilaç keyfi ve kontrolsüz bir şekilde kullanılmamalıdır.

Gebeler ve emzirme döneminde bulunan kadınların Thiocilline krem kullanılması sakıncalı olabilmektedir. Bu yüzden doktor onayı veya tavsiyesi olmadan kullanmamalıdır. İçeriğindeki maddelerden birine alerjisi olanların kullanması tavsiye edilmez. Ayrıca delinmeler neticesinde oluşan derin yaralar ve yüksek derecedeki yanıklarda Thiocilline krem kullanılmamalıdır. Antibiyotik içerikli bir krem olmasından dolayı viral rahatsızlıkları tedavi edemez.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Virüs veya mantar enfeksiyonlarında bir işe yaramaz. Ayrıca gereksiz yere antibiyotik kullanmak sakıncalıdır. Çok geniş cilt yüzeyinde oluşan rahatsızlıklarda ve ciddi cilt enfeksiyonlarında kullanılmamaktadır. Günmüzde kullanıcı yorumlarından dolayı en çok merak edilen konulardan biri de Thiocilline krem sivilce için kullanılır mı? İlaç kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar göstereceği için kişi sivilceleri için kendi kendine bu kremi kullanmaya başlamamalıdır. Ancak hekim tavsiyesi üzerine kullanılması gerekmektedir.


Thiocilline Krem Yan Etkileri

Thiocilline kremin genellikle yan etkisi görülmese de uzun süreli veya tekrarlanan kullanım, mantar veya diğer bakteriyel enfeksiyonlar gibi cilt enfeksiyonlarına neden olabilir. Bunun yanı sıra, döküntü, kaşıntı, yüz, dil ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı gibi ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Thiocilline Krem Emzirme ve Hamilelik

Hamileler ve emzirme döneminde bulunan kadınlar tarafından Thiocilline krem kullanılması sakıncalı olabilmektedir. Bu yüzden doktor onayı veya tavsiyesi almadan kullanmamalıdır.


Thiocilline Krem Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır?

 • İçerisinde bulunan maddelerden herhangi birine alerjisi olan hastaların kullanmaması önerilir.
 • Derin yaralar, delinme sonucu oluşan yaralar ya da ciddi yanıklar gibi durumlarda da Thiocilline kremi kullanmamalı, tedavi için mutlaka bir doktora danışılmalıdır.
 • Antibiyotik içerikli bir krem olduğu için virüs kaynaklı rahatsızlıkları iyileştirmez. Ayrıca, antibiyotiklerin gereksiz kullanımı, ilaçların vücuttaki etkisinin azalmasına sebep olur.
 • Geniş alanlarda kullanılmamalıdır.
 • Ciddi cilt enfeksiyonları için kullanılmaz.
 • Göz, kulak, ağız ve burun ile temas ederse hemen bol suyla durulayınız.
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Thiocilline Krem Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: Koşmaktan ayağım su toplayıp yara olmuştu ve Thiocilline sayesinde hemen iyileşti. Sadece bir günde etkisini gösterdi ve iyileşti, mucize gibi!  Gerçekten çok etkili. Bu kremi yanında taşıyan ultra maratoncular biliyorum. Kesinlikle öneririm.

Kullanıcı Yorumu:Thiocilline benim kurtarıcım, o her şeyin ilacı! Annemi, köpek ısırmıştı ve bu vesileyle tanıştık. O koca yarığı nasıl dikişsiz yapıştırdı, ayak sadece birkaç gün içinde kendini nasıl toparladı inanamıyoruz! Ayrıca ağda sonrası sivilcelere ve güneş yanıklarına iyi geldiğini de deneyimledim, herkese öneririm.

Kullanıcı Yorumu: Annemin başucu ilacı! Parmağım yandı diyorum, Thiocilline sür diyor; diken battı, Thiocilline sür, sivilcem geçmiyor, Thiocilline sür! Artık sormadan sürüyorum ve gerçekten işe yarıyor.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Terbisil Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Travogen Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu