Sosyal Medya

TikTok Hesabınızdan Para Kazanmanın 6 Yolu

TikTok Hesabınızdan Para Kazanmanın 6 Yolu. TikTok, rakiplerinden daha iyi organik erişime ve uzun süreli içeriğe sahiptir, bu da onu işletmeler için çekici bir yer haline getirir. TikTok, hem şirketler hem de bireyler için yüksek kazanç potansiyeline sahip bir ağdır. Eğlenirken para kazanmak isteyenler için TikTok sosyal medya platformlarının en iyisidir diyebiliriz.

TikTok Hesabınızdan Para Kazanmanın 6 Yolu

TikTok’un ABD merkezli Yaratıcı Öğrenme Girişimi içerik oluşturucuları için 200 milyon dolarlık bir fonu var. Bu fondan yararlanabilmek için;

  1. 18 yaşından büyük olmanız ve 10.000’den fazla takipçiye sahip olmanız gereklirdir.
  2. Son 30 gün içinde videolarınızın en az 10.000 kez görüntülenmiş olmanız gerekir.
  3. Başvurunuzu TikTok hesabınız üzerinden yaptıktan sonra TikTok, içerik oluşturuculara aldıkları görüntülenme sayısına göre ödeme yapar. TikTok, 1000 video görüntülemesi başına ortalama 0,02 – 0,04 ABD Doları vererek BGBM temelinde ödeme yapar. Buna karşılık, ortalama YouTube BGBM’si 1000 görüntüleme başına 6-8 ABD Doları arasındadır.

İçerik Oluşturucu Pazarı

Creator Marketplace, TikTok’un marka işbirlikleri ve sponsorluklar için resmi platformudur.

Katılmak için kullanıcıların 18 yaşında olması, 100.000’den fazla takipçisi olması, son 28 gün içinde en az üç video yayınlamış olması ve son 28 günde 100.000’den fazla video beğeni almış olması gerekir. Markalar kabul edildikten sonra birlikte çalışmak istedikleri içerik oluşturuculara doğrudan ulaşır. Sponsorlu tek bir videonun oranları, içerik oluşturucunun erişimine bağlı olarak birkaç yüz ile on binlerce dolar arasında değişebilir. ABD merkezli olduğu için ücretler Dolar üzerinden hesaplanır.

Doğrudan Bağlantı

TikTok’un ücretli programlarına katılmak için yeterli takipçiniz olmasa bile ” link in bio ” özelliğini kullanarak trafik ve satış yapabilirsiniz.

Bu özelliğe ulaşmak için 1.000 takipçi şartı vardır. Profesyonel bir işletme hesabına geçtiğinizde bu özellik size tanınmış olacaktır. Videolarınızda telif hakkıyla korunan müzikleri kullanırsanız bu özellik otomatikman silinir unutmayın.

TikTok kullanıcıları yüksek bir tıklama oranına sahiptir, bu nedenle bağlantı alanını buna göre kullanın. Reklam geliri istiyorsanız, reklam üreten bir siteye bağlantı verin. Ürün satışı yapmak istiyorsanız satış sayfanıza bağlantı verin.


TikTok Hediyeler Üzerinden Para Kazanma

1.000 veya daha fazla takipçisi olan hesaplar, canlı yayın yapma olanağına sahiptir. O zaman izleyiciler hesaba sanal hediyeler gönderebilir. Her hediyenin değeri farklıdır ve kullanıcıların hediyeleri göndermeden önce satın almak için para ödemeleri gerekir. Canlı oturumun sonunda, hesabın aldığı hediyeler hesaplanır ve tahakkuk ettirilir. TikTok bu hediye gelirlerinin% 50’sini alıyor. 100 $ eşiği karşılandığında, günlük 1.000 $ çekme limiti ile para çekilebilir.

Milyonlarca takipçisi olan hesaplar haftada birkaç kez canlı yayına giriyor ve izleyicilerin yüksek değerli hediyeler göndermesini sağlamak için eşantiyonlardan sesli mesajlara kadar her şeyi sunuyor.


TikTok İnfluencer Platformları

İnfluencer platformu listelerine TikTok‘u dahil etmeye başladı, Örneğin QuikTok, markaları ve müziği benzer şekilde tanıtan bir platformdur. İçerik oluşturucular, kampanyalar için kendi ücretlerini belirler. PlaylistPush, özellikle müziğe hitap eden ve içerik oluşturucu videolarında yeni şarkıların kullanımı için ödeme yapan başka bir seçenektir.

Bu platformların TikTok tarafından onaylanıp onaylanmadığı net değil çünkü TikTok, inorganik müzik büyümesinin kendi şart ve koşullarını ihlal ettiğini düşünebilir ve markaları belirlenen pazar dışında iş yapmaktan vazgeçirmek isteyebilir.


Alışveriş Platformları

Vop adlı bir platform  bir e-ticaret mağazasının müşterileri için alışveriş yapılabilir bir TikTok özelliği olan ” TokShop ” u sunuyor . Şu anda yalnızca Shopify ile entegre oluyor, ancak yakın gelecekte diğer sitelere genişletme planları var. Ayrıca, kullanıcıların platformdan hiç çıkmadan alışveriş yapmalarına olanak tanıyan bir uygulama içi kaydırma özelliğine dair söylentiler de var. Bu hala test aşamasındadır. İleri ki günlerde güncellenerek TikTok özelliği olarak sunulması beklenir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 TikTok “Red Dress Girl” Kırmızı Elbise Efekti Nasıl Yapılır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu