Yaşam

Tiyokas Mono Jel Krem Ne İşe Yarar? Tiyokas Jel Krem Kullananların Yorumları

Tiyokas Mono Jel Krem Ne İşe Yarar? Tiyokas Jel Krem Kullananların Yorumları. Son günlerde sıklıkla ismi duyulan Tiyokas Jel Krem Ne İçin Kullanılır? merak edilmekte. Cilt hastalıkları tedavisinde kullanılan Tiyokas Jel Krem Nasıl Kullanılır? araştırılıyor. Genellikle ağrılı durumlarda kullanılan Tiyokas Jel Krem Kullanıcı Yorumları da merak edilmekte. Gelin birlikte Tiyokas Jel Krem Nerede Kullanılır? ve 2024 Fiyatı öğrenelim…

Tiyokas Mono Jel Krem Ne İşe Yarar?

Reçeteli ve reçetesiz olarak satışa sunulan Tiyokas Krem cilt rahatsızlıkları için kullanılmaktadır. Tiyokas jel ağrılı kas spazmlarının iyileştirilmesinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Kireçlenme ((osteoartrit), ezilme ve burkulma gibi yumuşak doku rahatsızlıkları, ağrı, iltihap ve kas gerginliği ile ortaya çıkan kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları, kas kirişinin iltihabı (tendinit), için kullanılır

Ayrıca; eklemi çevreleyen yumuşak dokunun iltihabı ((periartrit), kas kiriş kılıfının iltihabı (tenosinovit), eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğuna neden olan devamlı bir hastalık (romatoid artrit), eklem çevresindeki keselerin iltihabı (bursit) gibi romatizmal hastalıklar, sırt ağrısı, bel ağrısı (lumbago), boyun ağrısı gibi kas gerginliği ile ortaya çıkan omurganın (vertebral kolonun) akut veya kronik ağrılı hastalıkların tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır.

Etken maddesi Deksketoprofen trometamol, Tiyokolşikosid olan Tiyokas jel krem; ağrı kesici, iltihap giderici ve kas gevşetici bir ilaçtır. 30 gramlık ve 50 gramlık formlar şeklinde sadece eczanelerde satılan bu jel, kas gevşetici olarak bilinmektedir. Ancak sadece kas gevşetici özelliği bulunmaz, ateş düşürücü ve kireçlenme problemlerinde kullanın bir kremdir.

Nobel İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Düzce’de üretilen bu krem, kısa sürede etki sağladığı için kullananlar çok seviyor. Lavanta kokulu, kutusu beyaz olan bu jel, eksketoprofen, steroid olmayan iltihap giderici ilaçlar içerisine giren bir üründür. Kas da oluşan gerginliği tedavi eden Tiyokas jel burkulma, ezilme,şişme, incinme gibi doku tahribatlarının tedavisinde kullanılır.


Tiyokas Jel Ne İşe Yarar?

Hangi hastalıklarda bu ilacı kullanmalısınız hemen paylaşalım. Aşağıda saydığımız noktalarda bu ilacı kullanabilirsiniz. Kesinlikle etkili bir jeldir.

 • Ağrılı kas spazmları ile ilişkili semptomların (hastalık belirtilerinin) tedavisinde kullanılır.
 • Gergin kasları gevşetir.
 • Kas gevşetme özelliği sayesinde kasları gevşeterek rahatlatır.
 • Boyun ağrısı, boyun tutulması tedavisinde kullanılır.
 • Kireçlenme (osteoartrit) tedavisinde kullanılır.
 • Omuz ağrısı, omuz tutulması, bel ağrısı, sırt ağrısını iyi etmek için kullanılır.
 • Eklemi çevreleyen yumuşak doku iltihabının iyi edilmesinde kullanılır.
 • Eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğuna neden olan devamlı bir hastalık (romatoid artrit) tedavisinde kullanılır.
 • Eklem çevresindeki keselerin iltihabını (bursit) kurutmak için kullanılır.
 • Spor ve kaza yaralanmaları sonucu burkulma, şişlik, incinme, ezilme gibi durumları tedavi etmek için kullanılır.
 • Spor yaralanmaları sonucu oluşan ağrı, yangılı kızarıklık gibi durumları iyi etmek için kullanılır.
 • Omuz sertliğinin geçirilmesini sağlar.

👉 Belogent Krem Ne İçin Kullanılır? 


Tiyokas Jel Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. lacı ağrılı bölgeye yeterli miktarda sıkıp, hafif  hareketlerle masaj yaparak günde 2-3 defa uygulayın. Günde 2 ya da 3 defa kullanılmalıdır. Bu kullanımlarda 6 ile 8 saat arasında zaman dilimleri olmalıdır.

Doktorunuz bu jeli reçete etti aynı şekilde kullanın yoksa da aşağıdaki kullanım önerilerini dikkate alın.

-Haricen kullanılır. Nohut büyüklüğünde alarak sorunlu bölge ve çevresine ovarak sürülmelidir. Her kullanımdan sonra eller mutlaka ılık su ile yıkanmalıdır.

-Günde 2 ya da 3 defa uygulanması yeterli olacaktır. uygulamalar arasında 12 saat ya da 8 saat aralıklar olmalıdır.


Tiyokas Jel Kullanma Talimatı İçin TIKLAYINIZ


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Tiyokas Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremi kullanmadan önce doktorunuza mevcut ilaç listeniz, reçetesiz satılan ürünler, vitaminler, bitkisel takviyeler, alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve mevcut sağlık durumları, hamilelik, yaklaşan ameliyat hakkında bilgi verin. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuzun belirttiği şekilde alın veya ürün prospektüsünde yazılı olan yönü izleyin. Dozaj, durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. Önemli danışma noktaları aşağıda listelenmiştir.
 • Bu kremi kullanırken, kanamayı önlemek için alkol veya salisilat kullanmaktan kaçının.
 • Bu kremi kullanırken, kulaklarda bulanık görme, çınlama oluşursa doktorunuza danışın.
 • Bu kremi kullanırken, sistemik lupus eritematozusunuz varsa doktorunuza danışın.
 • Bu kremi kullanırken, morarma veya kanamanız varsa doktorunuzu bilgilendirin.
 • Bu kremi ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltte kullanmadan önce doktorunuza danışın.
 • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
 • Bu kremi uyguladıktan hemen sonra tedavi edilen bölgeyi yıkamayın. Ayrıca, doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede diğer ürünleri kullanmaktan kaçının.
 • Bu kremi aşırı miktarda uygulamak boncuklanmaya neden olabilir. Tüylenmeyi önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
 • Bu ilacı gözleriniz, burnunuz veya ağzınız ile temas ettirmekten kaçının.
 • Bu krem, kas ağrısının lokal tedavisi, dejeneratif eklem hastalıkları sırasında ağrı tedavisi, periferik eklemlerin romatizmal hastalıkları ve omurga; periartiküler dokulardaki enflamatuar değişikliklerin tedavisi (örneğin, bursa, sinüsler, tendon kılıfları, bağlar ve eklem kapsülleri), ağrılı omuz sertliği, bel omurgası ağrısı, spor veya kaza sonrası antrenmanla ilişkili travma sonrası değişikliklerin (örneğin çürükler ve burkulmalar) tedavisinde kullanılır.
 • Bu ilacın herhangi bir bileşenine karşı alerji, açık yaralar, gözler ve mukoza zarları için kullanmayın.
 • Bu kremi, on dört yaşın altındaki çocuklarda kullanmayın.
 • Bu kremi, hamilelik döneminde kullanmadan önce doktorunuza danışın.
 • Bu kremi, emzirme döneminde kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Tiyokas Jel Faydaları

Kas ve iskelet sisteminin sağlığını korumaya yardımcı olur. Kaslarda, iskelet sisteminde ortaya çıkacak ağrıları geçirir. Kas gerginliğini alarak kasları gevşetir. Eklemlerde ve diğer iskelet noktalarında iltihapları kurutur. Cildi sağlıklı yapıya kavuşturur.

Kireçlenme ve romatizmal hastalıkların iyi edilmesinde önemli rol oynar. Kaza ve spor yaralanmaları sonucu oluşacak durumları iyi ederek kişiyi rahatlatır. Bel ağrısı, sırt ağrısı, omuz ağrısı, omuz tutulması, boyun tutulması gibi durumları iyi eder.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Tiyokas Jel Yan Etkileri

Deri döküntüsü, kaşıntı, deri kanaması, karın ağrısı, ciddi cilt reaksiyonları, göğüste ağrılı yanma hissi, alerjik reaksiyonlar, hasta hissetmek, baş ağrısı ve ciddi cilt alerjileri bu kremin içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir.

Bu krem ayrıca burada listelenmeyen yan etkilere neden olabilir. Bu kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler mümkündür, ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir fakat ciddi olabilir. Bu yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz mutlaka doktorunuza danışın.


Tiyokas Jel Fiyatı 2024 Ne Kadar? 

Tiyokas jel fiyatı 92.01 TL ’den satılmaktadır.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu