Kimdir

TOKİ Başkanı Ömer Bulut Kimdir, Nerelidir? Ömer Bulut Hayatı ve Biyografisi

TOKİ Başkanı Ömer Bulut Kimdir, Nerelidir? Ömer Bulut Hayatı ve Biyografisi. Bu yazımızda en çok merak edilen TOKİ Başkanı Kimdir? hakkında tüm merak edilenleri derledik. Ömer Bulut TOKİ hakkında yaptığı açıklamalar sonrasında araştırılmaya başlandı. Gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

TOKİ Başkanı Ömer Bulut Kimdir?

Ülkemizde yaşanan deprem sonrasında TOKŞ konutlarının yıkılmaması ardından TOKİ konutları hakkında araştırmalar yapılmaya başlandı. Bunların neticesinde TOKİ Başkanı Ömer Bulut’un yaptığı açıklamalar sonrasında en çok merak edilen isimler arasında Ömer Bulut yer aldı. 1968 yılında Trabzon’ da doğam Ömer Bulut 2024 yılı itibari ile 56 yaşındadır ve aslen Trabzonludur.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1994 yılında mezun oldu. 1995-2001 yılları arasında İller Bankası Erzurum ve Ankara Müdürlüklerinde mühendis olarak görev aldı.


Ömer Bulut Hayatı ve Biyografisi

Aslen Trabzonlu olan Ömer Bulut, 1968 yılında Trabzon Of’ da doğan TOKİ Başkanı Bulut, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1994 yılında mezun oldu. 1995-2001 yılları arasında İller Bankası Erzurum ve Ankara Müdürlüklerinde mühendis olarak görev aldı.

Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ), 2005-2006 yılları arasında Uzmanlık, 2006-2011 yılları arasında Daire Başkanlığı yapan Bulut, Temmuz2011 – Aralık 2018 tarihleri arasında Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2018 yılının aralık ayından itibaren, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda, Başkanlık görevini vekâleten yürüten Bulut, 31 Mart 2019 tarihinde TOKİ Başkanlık görevine asaleten atanmıştır. Bulut, evli ve 2 çocuk babasıdır.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 İlteriş Ergün Kimdir, Kaç Yaşında? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu