Kitap

Tüm Zamanların En Popüler 10 Kitabı

Tüm Zamanların En Popüler 10 Kitabı. Hayatımıza heyecan katan bazı kitaplar var. Ancak kitabı keşfedebilmeniz veya başkaları tarafından keşfedilmeniz için yardım etmeniz gerekiyor. Biz bunu yapıyoruz. Bu yazıda sizin için en çok satan 10 kitabı aradık veya okuduk. Sonuçlar burada:

10. Da Vinci Kodu: 80 milyon

Da Vinci Kodu ilk satış haftasının sonunda büyük bir başarıydı. 1 numarayla New York Times’ın En Çok Satanlar listesine girdi. Da Vinci Kodu, Wall Street Journal, Publishers Weekly ve San Francisco Chronicle’nın en çok satanlar listesinde uzun süre ilk sırada yer aldı. Kolombiya Resimleri kitabın film haklarını satın aldı.


9. Aslan, Cadı ve Dolap: 85 milyon

Peter, Susan, Edmund ve Lucy büyülü bir gardıropta bir ağ geçidine dalar ve kendilerini Narnia’da bulurlar. Ama Narnia eski Narnia değil. Çünkü kötü bir cadı tarafından dondurulur ve burada her zaman kış yaşar. Narnia, Aslan, Cadı ve Dolap ve orta dünya canlılarını içeren kitaptır.


7. Kırmızı Oda’nın Rüyası: 100 milyon

Kırmızı Oda’nın Rüyası yarı otobiyografide yazılmış bir roman. Kitap, Cao Xueqin’in kendi ailesinin yanı sıra Qing Hanedanlığının yükselişini ve çöküşünü anlatıyor. İlk bölümde açıkladığı gibi, gençliğinde, akrabalarında ve hizmetkarlarında tanıştığı kadınlara adanmış bir anıttır. Kitap, 18. yüzyıl Çin aristokrasisinin sosyal yapısının, geniş karakter kadrosuna ve onunla ilişkili psikolojik boyutunun yanı sıra ayrıntılı bir analizi olması bakımından da önemlidir.


6. Ve Sonra Yoktu: 100 milyon

Geçmişteki kararları, hataları veya ihmalleri nedeniyle diğer insanların ölümlerine neden olan on kişi bunu bir sır olarak saklıyor. Bir gün Una Nancy Owen adında bir adamdan bir mektup alırlar ve tatil için Negro Adası’ndaki süslü bir konağa davet edilirler. Konuklar Owen adlı kişiyle nerede tanıştıklarını hatırlayamazlar, ancak daveti ücretsiz bir tatil fırsatı olarak görürler ve teklifi kabul ederler. Ancak adaya vardıklarında onları bir sürpriz bekliyor: Ev sahibi yok. Adada sadece karı koca bekleyen iki katılımcı var. Durumun bir başka ilginç yönü de çiftin adanın sahibini hiç görmediğidir.


5. Harry Potter ve Felsefe Taşı: 107 milyon

Harry elleri titriyor ve zarfı çevirirken mor bir mum mühür gördü; bir arması “H harfi çevresinde bir aslan, bir kartal, bir porsuk ve bir yılan”.

Ayrıca, Harry Potter sıradan bir çocuk olduğunu düşünüyor, ancak hayatı bir baykuş tarafından getirilen bir mektup değiştirildi. Başvurmasa da Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na kabul edildi. Burada birbirinden ilginç dersler alıyor, iki arkadaşıyla maceradan maceraya koşuyor. Erken yaşta becerikli bir sihirbaz olur ve ne yaşadığını öğrenir.

Ve ayrıca dizinin diğer kitapları;

  • Melez Prens – 65 milyon
  • Sırlar Odası – 60 milyon
  • Azkaban Tutsağı – 55 milyon
  • Ateş Kadehi – 55 milyon
  • Zümrüdüanka Yoldaşlığı – 55 milyon
  • Ölüm Yadigarları – 50 milyon

4. Küçük Prens: 140 milyon

Hikaye, yaşlıların dünyasını bir çocuğun gözünden anlatıyor. Kitap, Sahra Çölü’ne düşen pilotun Küçük Prens ile buluşmasıyla başlar, yirmi yedi bölümden oluşur. Özellikle Küçük Prens’in altı farklı gezegene yaptığı gezileri tarif eden bölümlerde, bazı tipik yetişkin yaşam tarzları eleştirilmektedir.


3. Hobbit: 140.6 milyon

Orta Dünya’daki kitap Bilbo Baggins ve maceralarıyla ilgili. Kitap, Bilbo Baggins’in değişen yaşamını Gandalf tarafından hiç beklemediği bir zamanda eve gönderilen 13 cücenin anlatmaktadır. Ayrıca, Orta Dünya’nın kaderini değiştirecek Tek Yüzük’ün keşfi, büyük ejderha Smaug’un öldürülmesi ve eski cüce şehir Erebor’un kurtuluşu bu harika kitapta.


2. Yüzüklerin Efendisi: 150 milyon

Oxford Üniversitesi Profesörü JRR Tolkien’in destansı fantastik romanı. Hikaye, Tolkien tarafından çocuklar için yazılan 1937 Hobbit’in devamı olarak başladı, ancak sonunda daha büyük bir çalışma haline geldi. Bununla birlikte, en çok II. Dünya Savaşı’nda yazılmıştır, 1937 ve 1949 arasındaki aşamalarda tamamlanmıştır. 150 milyondan fazla satış ile tüm zamanların en çok satan ikinci romanıdır.


1. İki Şehrin Hikayesi: 200 milyon

Kitap, Paris’te 18 yıl boyunca suçlu değil, hapishanede eski bir arkadaşın yardımıyla hayatta kalan Doctor Manette’in hikayesini anlatıyor. Daha sonra Londra’ya dönüşünde Bay Charles Darnay olan bir Fransız ile tesadüfen bir araya geldi ve bir Charles Darnay’ın kızıyla evlendi. Evlilikleri ve evlilikten hemen sonra gerçekleşen Fransız Devrimi’nin etkileri kitapta anlatıldı. Sonuç olarak, bu insanların manevi değişimlerini ele alan bu kitapta birçok tarihsel iz görebilirsiniz.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu