Gündem

Twitter’a Story Özelliği Geliyor. Yeni Adı “Fleet”

Twitter’a Story Özelliği Geliyor. Yeni Adı “Fleet”  İnstagram story özelliginin aynısı twitter’a geliyor. Farklı ülkelerde deneme çalışmaları başladı kısa bir süre sonra ülkemizde kullanılmaya başlanacak.

Twitter şu anda 24 saat sonra tweet’leri otomatik olarak silen “Fleets” adlı yeni bir özelliği test ediyor. Duyuru bugün Twitter Ürün Lideri Kayvon Beykpour tarafından yapıldı .

Twitter’a Story Özelliği Geliyor. Yeni Adı “Fleet”

Şu anda, eski tweet’leri belirli bir süre sonra silmenin resmi bir yolu yoktur, bu nedenle bu özelliği isteyen kullanıcıların üçüncü taraf araçlarına güvenmeleri gerekir. Bugünden itibaren Twitter, “Filo” ları sınırlı sayıda kullanıcı için kullanılabilir hale getirecek, böylece profillerinde yalnızca 24 saat kullanılabilir olacak metin, fotoğraf ve videoları paylaşabilecekler.

Özellik, sınırlı süreye sahip içerikler, uygulamanın üst kısmındaki çevrelerde, zaman çizelgesinden ayrı olarak gösterileceğinden Instagram Hikayeleri’ne benzer şekilde çalışır. İlk başta, bu tür içerikleri yalnızca iOS ve Android için resmi Twitter uygulaması aracılığıyla yayınlamak mümkün olacaktır.

Filolar önce Brezilya’daki kullanıcılar için piyasaya sürülecek ve daha sonra diğer bölgelerde aşamalı olarak piyasaya sürülecek. Özelliği gösteren aşağıdaki videoyu (Portekizce) inceleyebilirsiniz.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu