Öğrenci Gazetesi

TYT-AYT En İyi Biyoloji YouTube Kanal Önerileri

TYT-AYT En İyi Biyoloji YouTube Kanal Önerileri. Yüksek Kurumları Sınavına hazırlanan öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde en çok ihtiyaç duyduğu ve ücretsiz olarak faydalanacağı kaynaklardan biride Youtube üzerinde ders videoları izleyerek çalışmak. Bizde YKS sınavına hazırlanan öğrencilere kaynak olabilmesi için en iyi ders anlatan TYT-AYT Biyoloji Youtube kanal önerileri listesi hazırladık.

TYT-AYT En İyi Biyoloji YouTube Kanal Önerileri

YKS sınavına hazırlanan öğrenciler için geçmiş yıllarda TYT-AYT sınavına hazırlanan öğrencilerin en çok tercih ettiği ve önerdiği Youtube ders kanal önerilerini listeledik. Teknolojinin gelişmesiyle uzman öğretmenler tarafından paylaşılan ders anlatım videolarıyla dershaneye gitmeden eve kendi dershanenizi getirebilirsiniz. Tıpkı dershanedeki gibi kendinize haftalık ders planınızı yapıp o gün hangi dersten konu dinleyeceğini belirleyerek planlı ilerleyebilirsiniz. Örneğin 2 saat Matematik, 2 saat Türkçe, 1 saat Biyoloji gibi. Eksik hissettiğiniz konuları defalarca dinleyebilir ileri geri alabilmeniz. Önerilerimizi dikkate alıp kanallar üzerinden düzenli çalışırsanız YKS’de yüksek başarı elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki kanallar YKS’ye hazırlananlar için ÖSYM’nin soru tarzına uygun ve MEB’in konularına uygun uzman öğretmenler tarafından Biyoloji ders videoları üreten kanallardır. Fizik ders videolarını izlediğinizde kendinizi özel ders ortamında hissedeceksiniz.

1-FUNDAmentals Biyoloji

FUNDAmentals Biyoloji Youtube kanalı 2015 yılında beri üniversite sınavına yönelik detaylı konu anlatımı ve sonrasında örnek soru çözümü yapılarak konunun iyice pekiştirilmesi amaçlı videolar üreten ilk Biyoloji Youtube kanalı. Bol bol örnek soru ve deneme çözümü yaparak konuları baştan sona anlayarak ilerliyorsunuz. Konuların kısa kısa özetlendiği videolar, konu tekrar videoları size çok faydalı olacaktır. Bu kanalı incelemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.


2- Dr. Biyoloji

Barış Hoca Biyoloji yeni ismiyle Dr. Biyoloji YouTube kanalı 2013 yılından beri üniversite sınavlarına yönelik konu anlatım videoları, soru çözümleri, çıkmış soru çözümleri ve motivasyon videoları ile ile biyolojiyi sevdirmeye çalışan bir kanaldır. Barış hoca konu anlatımlarında yanlış öğretilen veya pek bilinmeyen detayları inceliyor. TYT-AYT sınavında çıkabilecek soruları konu anlatırken belirtiyor. Anlatımı çok akılda kalıcı ve gereksiz yerlere girmeden sadece ÖSYM dilinden anlatıyor.


3- Senin Biyolojin

Senin Biyolojin Youtube kanalı 2012 yılından beri TYT ve AYT konu anlatım , soru çözüm ve deneme çözüm videoları üreten bir kanal. Ayrıca 9. 10. 11. ve 12. sınıf konu anlatımlarının tamamını bu kanalda bulabilirsiniz. Ders anlatımının hazırlanan dokümanlar üzerinden ilerlemesi sayesinde konunun detayları tek tek açılıyor. Konu anlatımlarının ardından örnek sorular var. Burada çıkmış sınav sorularına ve bol miktarda örneklere yer veriliyor. Örnek çözümleri yapılırken gerekli görüldükçe detaylar verilerek konu tekrarı sağlanmış. Konu anlatımları orta ve ileri seviyeyi hedefleyecek şekilde kurgulanmış. Derslerde öğrencileri zorlayabilecek detaylara sıklıkla yer verilmiş. Çok temel eksiklikleri olmayan öğrenciler, bilgi seviyelerini derinleştirmek amacıyla bu kanaldan faydalanabilirler.


4- Bekir Avşar

Bekir Avşar Youtube kanalı 2016 yılından beri TYT-AYT konularını detaylı bir şekilde işleyen kanaldır. Ayrıca yayınların kitaplarının soru çözümlerini yapmaktadır. Ayrıca rehber videoları ile sizin psikolojinizi ve motivasyonunuzu üst seviyede tutmaya çalışmaktadır. Sınav süresi boyunca sizlere her yönden katkı sağlayacaktır.


5- Tonguç Kampüs

Her seviye öğrencinin dinleyebileceği bir kanaldır. Konu anlatım yaptığı içeriklerin PDF dosyalarını sizler ile paylaşmaktadır. Ayrıca anlattığı içeriklerin görüntüsüne de çok önem vermektedir. İlginizi çekeceğini söyleyebilirim.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 YKS (TYT-AYT) Youtube Kanal Önerileri 2024

👉 TYT-AYT En İyi Fizik YouTube Kanal Önerileri

👉 TYT-AYT En İyi Kimya YouTube Kanal Önerileri

👉 TYT-AYT En İyi Matematik YouTube Kanal Önerileri

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu