Öğrenci Gazetesi

TYT-AYT En İyi Matematik YouTube Kanal Önerileri

TYT-AYT En İyi Matematik YouTube Kanal Önerileri. Yüksek Kurumları Sınavına hazırlanan öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde en çok ihtiyaç duyduğu ve ücretsiz olarak faydalanacağı kaynaklardan biride Youtube üzerinde ders videoları izleyerek çalışmak. Bizde YKS sınavına hazırlanan öğrencilere kaynak olabilmesi için en iyi ders anlatan TYT-AYT Matematik Youtube kanal önerileri listesi hazırladık.

TYT-AYT En İyi Matematik YouTube Kanal Önerileri

YKS sınavına hazırlanan öğrenciler için geçmiş yıllarda TYT-AYT sınavına hazırlanan öğrencilerin en çok tercih ettiği ve önerdiği Youtube ders kanal önerilerini listeledik. Teknolojinin gelişmesiyle uzman öğretmenler tarafından paylaşılan ders anlatım videolarıyla dershaneye gitmeden eve kendi dershanenizi getirebilirsiniz. Tıpkı dershanedeki gibi kendinize haftalık ders planınızı yapıp o gün hangi dersten konu dinleyeceğini belirleyerek planlı ilerleyebilirsiniz. Örneğin 2 saat Matematik, 2 saat Türkçe, 1 saat Biyoloji gibi. Eksik hissettiğiniz konuları defalarca dinleyebilir ileri geri alabilmeniz. Önerilerimizi dikkate alıp kanallar üzerinden düzenli çalışırsanız YKS’de yüksek başarı elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki kanallar YKS’ye hazırlananlar için ÖSYM’nin soru tarzına uygun ve MEB’in konularına uygun uzman öğretmenler tarafından Matematik ders videoları üreten kanallardır. Fizik ders videolarını izlediğinizde kendinizi özel ders ortamında hissedeceksiniz.

1- Rehber Matematik

Rehber Matematik YouTube kanalı 2016 yılından beri TYT-AYT Matematik konularını her seviyeye uygun kolay ve anlaşılır bir dille anlatan kanaldır. Konu anlatımlarında MEB’in Matematik kazanımlarını dikkate alarak bunun deneni ise sınav sorularını kazanımların belirlemesidir. Konu anlatım sonrası örnekler üzerinde anlatım, deneme çözümleri, çıkmış soru çözümleri de mevcut. Mutlaka Matematik için incelemeniz gereken bir kanal.


2- Şenol Hoca

Şenol Hoca YouTube kanalı 2011 yılından beri her seviyeye uygun konu anlatımları sunan en köklü kanallardan birisi. Konuları temelden alması açısından matematiği iyi olmayan arkadaşlar için çok yararlı ayrıca soru çözümlerindeki anlatım şekli ile konuları daha iyi kavrayabiliyorsunuz.


3- Hocalara Geldik

Hocalara Geldik Youtube kanalı 2014 yılında beri TYT ve AYT’ye yönelik ne ararsanız bulabileceğiniz bir kanal. Kanalda 9, 10, 11, 12. Sınıfa yönelik konu anlatımı ve soru çözümleri bulunuyor. Her seviyeye uygun TYT-AYT konu anlatım ve soru çözüm videoları bulunuyor. Özellikle sınavlara az bir süre kala yayınlanan tekrar videoları çok faydalı. Çıkması muhtemel soru önerilerini de mutlaka dikkate almalısınız.


4- Benim Hocam (İlyas Güneş)

Benim Hocam Youtube kanalı 2016 yılından beri en seçkin hocalar tarafından TYT-AYT öğrencileri için konu anlatım, örneklerle soru çözüm videoları üreten bir kanal.  Videoları sınıf ortamı ve beyaz tahta üzerinde yapmaktadır. Videolar her seviyeye uygun TYT -AYT Kimya öğrencilerine yönelik hazırlanıyor. İlyas hoca konu anlatım şekli ile öğrencilere Kimya dersini sevdiren bir hocadır. Konu anlatımlarını genel olarak sorular üzerinden yapmaktadır. Zor sorulara da değinen ve pek çok öğrenci tarafından sevilerek izlenen kanaldır.


5- Mert Hoca

Mert Hoca Youtube kanalı 2016 yılından beri TYT-AYT Matematik konu anlatımı, örnek soru, deneme ve çıkmış sorular videoları üreten bir kanal. Her seviye öğrencinin dinleyebileceği Mert hoca, öğrencileri düşünerek özel sınav kampları yapmaktadır. Konu anlatımı dışında canlı yayınlar, testler, sınavda çıkabilecek tahmini sorular gibi çalışmalarla öğrencilerin öğrenmelerini pekiştirerek, her konu için yüzlerce soru çözerek sınava hazırlamaya çalışıyor.


6- Şifreli Matematik

Şifreli Matematik Youtube kanalı 2014 yılından beri Matematik ve Geometri dersini en kısa yollarla öğretmeyi amaçlayan bir kanal. TYT ve AYT matematik konu anlatım videoları, soru çözümleri, taktikler ve daha fazlasını bu kanalda bulabilirsiniz. Ayrıca 9. 10. 11. ve 12. sınıf tüm konu anlatım videolarını kanalda bulabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 YKS (TYT-AYT) Youtube Kanal Önerileri 2024

👉 TYT-AYT En İyi Fizik YouTube Kanal Önerileri

👉 TYT-AYT En İyi Biyoloji YouTube Kanal Önerileri

👉 TYT-AYT En İyi Kimya YouTube Kanal Önerileri

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu