Öğrenci Gazetesi

TYT Matematik Soru Bankası Önerileri 2024 (Kolay-Orta-Zor)

TYT Matematik Soru Bankası Önerileri 2024 (Kolay-Orta-Zor). YKS 2024 sınavına hazırlanan öğrenciler için önceki yıllarda derece yapmış öğrenciler ve uzman öğretmenler tarafından tavsiye edilen Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavında en faydalı olarak görülmüş Matematik soru bankası önerilerini kolaydan zora doğru sıraladık.

TYT Matematik Soru Bankası Önerileri 2024

TYT Matematik Soru Bankası Önerileri 2024 listemizde TYT kolay matematik kitap önerileri bu kısımda bulunmaktadır. TYT kolaydan zora kitap önerileri arıyorsanız burası tam size göredir. Bu seviyedeki kitaplar temeli hiç olmayan, dört işlem yaparken zorluk çeken, daha önce matematik sorusu çözmemiş kişiler içindir. Matematik konusunda biraz olsun bilginiz varsa orta seviye TYT Matematik kitapları içinden bir kitap seçmenizi tavsiye ederiz.

TYT Matematik Kolay Seviye Soru Bankası Önerileri

 

TYT Matematik Soru Bankası Önerileri 2023 listemizde TYT kolay matematik kitap önerileri bu kısımda bulunmaktadır. TYT kolaydan zora kitap önerileri arıyorsanız burası tam size göredir. Bu seviyedeki kitaplar temeli hiç olmayan, dört işlem yaparken zorluk çeken, daha önce matematik sorusu çözmemiş kişiler içindir. Matematik konusunda biraz olsun bilginiz varsa orta seviye TYT matematik kitapları içinden bir kitap seçmenizi tavsiye ederiz.

1- Antrenmanlarla Matematik Soru Bankası 1-2

Matematik hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, temeliniz yoksa, dört işlem yapmakta bile zorlanıyorsanız sizin için en uygun kaynak Antrenmanlarla Matematik serisidir. TYT Matematik Kitap Önerileri konu anlatımı olarak da tercih edilir. Konulara ufaktan bir giriş yapmıştır.

TYT Matematik temeli için serinin 1 ve 2. kitaplarını çözmeniz yeterli olacaktır. Bu kitap, kolay seviyenin de altındadır. Satın aldığınızda bu kitapla çok fazla vakit kaybetmeyin. En fazla bir ay gibi bir sürede bitirerek daha üst seviye bir kitaba geçiş yapmalısınız.

Soruların tamamı klasik tarzdadır. TYT ayarında soruları yoktur. Yalnızca matematik temeli oluşturmak isteyenler için hazırlanan bir kitaptır. Bu kitabı çözdüğünüzden sonra matematik netleriniz artmayacaktır.


2- Antrenman Yayınları TYT Yeni Nesil Matematik Soru Bankası

Antrenmanlarla Matematik serisinin yeni nesil matematik soru bankasıdır. Bu kitapta da en basit seviyeden sorular bulunuyor. Matematik temelini geliştirmek için satın almanızı tavsiye ettiğimiz bir kitaptır.

Ayrıca bu kitapta ÖSYM’nin son yıllarda sorduğu yeni nesil matematik soruları bulunmaktadır. Böylece hem matematik temeli oluşturabilir hem de yeni sınav sistemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


3- Doktrin Yayınları Sıfırdan Sonsuza Matematik Soru Bankası

Doktrin Yayınları tarafından hazırlanan bu kitap oldukça temel seviyeden alarak size matematiği öğretmeyi hedefler. Serap Özcan ve Kazım Özcan tarafından yazılmıştır.

ÖSYM sınavlarındaki tüm matematik konuları bu kitapta bulunur. Bu kitabı çözdükten sonra mutlaka yanına ek olarak orta seviyede bir kitap daha çözmelisiniz. Çünkü matematikte iyi bir net hedefine ulaşmak için kolay seviye kitap yeterli olmayacaktır.


4- Şenol Hoca Merhaba TYT Matematik Soru Bankası

YouTube kanalında paylaştığı matematik konu anlatım videoları ile tanıdığımız Şenol Hoca tarafından yazılmıştır. Merhaba TYT Matematik isminden de anlaşıldığı gibi matematik temelini kuvvetlendirmek isteyen öğrencileri odak noktasına almıştır.

Kolay seviye bir TYT matematik kitap önerisi olarak karşımıza çıkıyor. Kitaptaki soruların tamamı video çözümlü olarak hazırlanmıştır. Çözemediğiniz herhangi bir soru olduğunda kitabın kapağında bulunan karekodu telefonunuzdan okutarak çözüm videolarına gidebilirsiniz.


5- Hocalara Geldik Öğrenmeyen Kalmasın TYT Matematik Soru Bankası

Hocalara Geldik YouTube kanalında matematik dersi için konu anlatım videoları hazırlayan Vural Aksankur tarafından yazılmıştır. Temel seviyedeki öğrencilere matematik öğretmek hedeflenmiştir. Aynı zamanda konu anlatım destekli bir kitaptır. Her konu testinin altında bulunan karekodu okutarak YouTube’daki konu anlatım videolarına gidebilirsiniz.

Ayrıca kitapta çözemediğiniz bir soru olduğunda video çözüm uygulaması ile çözümlerini öğrenirsiniz. Eski basım kitap kırmızı renkli bir kapağa sahipti. Yandaki görselde yeni basım olan beyaz renkli bir kapak mevcuttur. Yeni basımı almanızı tavsiye ederiz.


TYT Matematik Orta Seviye Soru Bankası Önerileri

 

Orta seviye TYT Matematik orta seviye soru bankası arıyorsanız burada sizin için önerilerimiz var. Orta seviye matematik soru bankası TYT kitapları ile rakiplerinize fark atmaya başlayın.

1- Üç Dört Beş TYT Matematik Soru Bankası

Üç Dört Beş yayınları tarafından hazırlanan bu kitap, Mehmet Kıvrak tarafından yazılmıştır. Öğretmenleriniz, dershane hocalarınız, abileriniz, ablalarınız, sınıf arkadaşlarınız… Her biri Üç Dört Beş TYT Matematik Soru Bankası kitabını size tavsiye etmiştir. Çünkü piyasadaki en iyi matematik soru bankası kitaplarından biridir.

Yeni sınav sisteminin gelmesi ile birlikte ÖSYM’nin sorduğu yeni nesil soru örnekleri kitapta çok sayıda bulunmaktadır. Çok kolay, kolay, orta, zor, ve çok zor olarak beş farklı zorluk seviyesinde testleri bulunur. Kolaydan zora doğru testleri çözerek hem konuda kendinizi geliştirirsiniz hem de öğrendiğiniz formülleri nasıl uygulayacağınız hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Yalnızca bu kitabı baştan sona hakkını vererek çözen bir öğrenci bile matematik netlerini 10-15 arasında çok rahat bir şekilde getirir. Üç Dört Beş TYT Matematik Soru Bankası kitabını satın alırken 2022 yılı için güncellenen kitabı almaya dikkat edin.


2- Benim Hocam TYT Matematik Soru Bankası

Benim Hocam YouTube kanalında konu anlatım videoları ile tanınan İlyas Güneş tarafından yazılmıştır. Bu kitapta da çok sayıda yeni nesil sorular bulunmaktadır. ÖSYM tarzına uygun olacak şekilde hazırlanmıştır.

Ayrıca Benim Hocam YouTube kanalındaki matematik ders anlatım videoları ile eş zamanlı olarak hazırlanmıştır. Yani ders videosu sıralaması ile kitaptaki testlerin sıralaması aynıdır. Videolardan konuya çalıştıktan sonra hemen kitaptan soru çözerek öğrendiklerinizi aklınıza kazımaya başlayın.


3- Bilgi Sarmal TYT Matematik Soru Bankası

Bilgi Sarmal yayınları tarafından piyasaya sürülen bu kitap dört farklı matematik öğretmeni tarafından özenle yazılmıştır. Yeni sınav sistemine tam uyumlu olmasının yanı sıra çok sayıda yeni nesil soru bulunmaktadır. Kitap içindeki soruların tamamı sınav ayarındadır.

ÖSYM zorluk seviyesine uygun şekilde düzenlenmiştir. Sınavda ne kadar kolay çıkıyorsa kitapta da o kadar kolay sorulmuştur. Sınavda ne kadar zor çıkıyorsa kitapta da o kadar zor sorulmuştur.

Konu testlerinin dışında oryantasyon ve simülasyon testleri ile konuları daha iyi pekiştirin. Üstelik Bilgi Sarmal Video Çözüm uygulamasını indirerek kitaptaki tüm soruların video çözümlerine ulaşın.


4- Hız ve Renk TYT Matematik Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları TYT Matematik Soru Bankası kitabı da tıpkı Bilgi Sarmal gibi beş farklı matematik öğretmeni tarafından yazılmıştır. Bu sayede çok daha fazla soru çeşitliliği olması sağlanmıştır. Kitapta ÖSYM tarzı sorular çok sayıda bulunmaktadır.

Kavram haritaları ile matematik konularını daha iyi anlamanız sağlanmıştır. Basamaklı zaman yönetimi gibi Hız ve Renk yayınlarına özgü öğretim teknikleri kullanılmıştır. Kitaptaki sorular yeni nesil olarak hazırlanmıştır.

Matematik konularını kavrama, pekiştirme ve ÖSYM soru tiplerine uyum sağlamak için çözülmesi gereken kitaplar arasında yer almaktadır. Ayrıca kitabın tamamı video çözümlüdür. Hız ve Renk Video Çözüm uygulamasını telefonunuza ya da tabletinize indirerek çözümlere ulaşın.


5- Palme Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

Palme Yayınları TYT Matematik Soru Bankası, öğrenciler tarafından tercih edilen orta seviye matematik kitaplarından biridir. Yeni öğretim programına göre hazırlanmıştır. Öğrenciler soruları çözerken genel olarak zorlandığını söylüyor fakat hepsi tavsiye ediyor.

Kitabın tek ve en kötü yanı video çözümü olmamasıdır. YouTube üzerinden matematik öğretmenleri tarafından yapılan çözümler mevcut fakat her soruyu kesin olarak bulma şansınız azdır. Palme Yayınları video çözümü yaptıktan sonra daha etkili bir kitap olabilir.


TYT Matematik Zor Seviye Soru Bankası Önerileri

 

Piyasadaki en zor TYT Matematik soru bankası hangisi diye merak ediyorsanız bu bölümdeki kitaplara bir göz atın.

1- 3D Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

Orta ve zor seviye arasında bir kitaptır. Her iki zorluk seviyesinden de soru bulunmaktadır. 30 netin üstüne çıkan ya da 30 netin üstüne çıkmak isteyen üniversite adayları için uygun bir kitaptır. TYT Matematik denemelerinde 20 net civarında iseniz orta seviye bir kitap çözmeniz daha doğru olabilir. Çünkü bu kitapta gerçekten çok zorlayıcı sorular vardır. Bu da motivasyon açısından sizi olumsuz etkiler.

Genel olarak 3D Yayınlarının bu kitabı, oldukça başarılı bir şekilde hazırlanmıştır. Soruların her biri, birbirinden kalitelidir. ÖSYM tarzı ve yeni nesil sorular bol miktarda kitapta yer almaktadır. Kitaptaki soruların tamamı video çözümlüdür. Çözemediğiniz soruların her biri 3D Video Çözüm uygulamasında ücretsiz olarak paylaşılmıştır.


2- Limit Yayınları Avantaj TYT Matematik Soru Bankası

Limit Yayınları Avantaj serisinde bulunan TYT Matematik Soru Bankası oldukça kaliteli bir kitaptır. Gerek soru kalitesi gerek özenle hazırlanmış tasarımı ile öğrencilerin en beğendiği kitaplardan biridir. 3D yayınlarının kitabı gibi orta ve zor seviye arasında bir kitaptır. 

Kitap içinde ortalama bir öğrencinin çözeceği sorular bulunduğu gibi sizi gerçekten zorlayacak sorular da bulunmaktadır. Ancak genel olarak zor seviye soruların bulunduğunu söylemek mümkündür. ÖSYM tarzı sorular arıyorsanız bu kitap sizin için uygundur.

Kitaptaki soruların her biri yeni sınav sistemi ile uyumlu olarak hazırlanmıştır. Yeni nesil sorular bakımından zengindir. Ayrıca tamamı video çözümlüdür. Limit Video Çözüm uygulamasında ücretsiz olarak soruların video çözümleri paylaşılmıştır.


3- Endemik Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

Orta ve zor seviye kitaplar arasında bir diğer kitabımız da Endemik Yayınları TYT Matematik Soru Bankası oluyor. Bu kitapta da zor seviye sorular biraz daha ağırlıklıdır.

Kitabı çözmek isteyen öğrencilere tavsiyemiz 30 netin üstüne çıktıktan sonra bu kitabı çözmeye başlamalarıdır. 25 net üstü de uygundur fakat çözmeye başladıktan sonra çok fazla zorlandığınızı hissediyorsanız bir tık daha kolay bir kitap sizin için daha etkili olacaktır. Kendinizi bu kitabın seviyesine getirdikten sonra çözmelisiniz.

Yeni nesil sorular açısından zengin bir kitaptır. ÖSYM tarzı sorular hazırlanmış ve kitap içinde bol miktarda verilmiştir. En önemlisi de soruların tamamının video çözümlü olmasıdır. Uygulama mağazasından Endemik Video Çözüm uygulamasını ücretsiz olarak indirerek video çözümlere ulaşırsınız.


4- Acil Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

Daha önce öğretmenlerinizden ya da arkadaşlarınızdan matematik kitap önerisi istediyseniz mutlaka bu yayını duymuş olmalısınız. Acil Yayınları, TYT sınavı için en iyi matematik kitapları arasından birine imza atmıştır. Kitaptaki soruların tamamı yeni nesil ve ÖSYM tarzı şeklinde hazırlanmıştır. Her bir soru sınav ayarında olup gerçek sınav kalitesinde yazılmıştır. TYT Matematik Kitap Önerileri 2022 yazısında olmazsa olmaz bir kitaptır.

İbrahim Turan Başay ve Mahsum Öztürk tarafından yazılan Acil Matematik kitabında orta seviye sorular da vardı. Ancak genel olarak zor seviye sorular ile karşılaşmanız mümkündür. Bazı soruların içinden çıkamazsanız üzülmeyin. Acil Video Çözüm uygulamasında tüm sorular video çözümlü olarak yer almaktadır. Uygulamayı telefonunuza indirerek video çözümleri izleyebilirsiniz.


5- Karekök Yayınları TYT Matematik Soru Bankası

Karekök Yayınları kalitesi kadar zorluğuyla da bilinen bir kitaptır. Bu kitaptaki sorular orta ve zor seviye olarak hazırlanmıştır. Eğer matematikte çok iyi değilseniz çözemeyeceğiniz sorular olacaktır. Bu kitabı çözmeden önce orta seviye kitaplar ile kendinizi iyi bir şekilde geliştirmiş olmalısınız. Aksi takdirde soruları çözemezseniz motivasyon açısından olumsuz etkilenmeniz olağandır.

Sınav yılında motivasyonun bozulması ise oldukça kötü bir şeydir. Kitap, eski basımlarda olan klasik soruları da içermektedir. Ancak yeni sınav sisteminin gelmesi ile birlikte her testin sonuna yeni nesil sorular eklenmiştir. Bu sayede hem konuyu daha iyi pekiştirirsiniz hem de yeni nesil sorular ile TYT’ye hazırlık yaparsınız.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 TYT Türkçe Soru Bankası Kitap Önerileri 2024

👉 AYT Fizik Soru Bankası Önerileri 2024 (Yeni Nesil)

👉 YKS (TYT-AYT) Youtube Kanal Önerileri 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu