Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Başladı

2019-2020 öğretim yılı için ücretli öğretmen alımları hakkında başvuru şartlarını ve tarihlerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Türkiye genelindeki okullarda görevlendirilecek olan ücretli öğretmenler için başvuru şartları ve tarihi belli oldu. 2019 yılı KPSS puanlarının ÖSYM tarafından 29 Ağustos 2019 tarihinde açıklanmasının ardından e-devlet üzerinden yapılacak olan ücretli öğretmen başvurularında adaylar için aranan genel şartlar ise şu şekilde belirtildi.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı ücretli öğretmen alımı başvurusunda aranan genel şartlar: Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan bağlanmış emeklilik, yaşlılık ya da malullük aylığı bulunmaması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. maddesindeki genel şartları taşımak, Devlet memurluğundan ya da öğretmenlikten ihraç edilmeyi gerektiren ceza almamış olmak. Ücretli öğretmenlik başvurusu için KPSS puanı şartı bulunmamakla birlikte, formasyon şartı bulunmamasına karşın formasyona sahip kişiler daha avantajlı olacak.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

2019’da Kadın Bekçi Alımı Olacak mı ?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478