Kitap

Ufkunuzu Genişletecek 5 Yaratıcı Düşünce Kitabı

Ufkunuzu Genişletecek 5 Yaratıcı Düşünce Kitabı. Yaratıcı düşünme, bir duruma veya soruna bakmanın ve onu geliştirmek veya çözmek için benzersiz fikirler veya çözümler bulmanın bir yoludur. Geleceğin en iyi 5 yumuşak yeteneğinden biridir ve popüler inanışın aksine, bu talebe dayalı beceri öğrenilebilir. Yaratıcı düşünmeyi destekleyen ve geliştiren ilk 5 Kitap

Düşünme Yetenekleri

Bu kitap her türlü düşünme becerisini kapsayacak ve beyninizin sahip olduğunuz en güçlü organ olduğunu görmenizi sağlayacaktır. Ustaca kullanılırsa, işinizde daha iyi, takımınızda daha iyi ve kuruluşunuzda daha iyi performans göstermenize yardımcı olabilecek bir araçtır. Modern dünyanın ihtiyaçlarını karşılamak için düşünme becerilerinizi geliştirerek, başarılı olmanız garanti edilir.


Stratejik Düşünmek

Stratejik yönetim, geniş çapta incelenen bir alandır, çünkü kuruluşların amaçlarına ulaşmaya ve rekabeti düşünmeye çalışma stratejisidir. Stratejik düşünme, bir organizasyon olarak nasıl ilerleyeceğinize dair bir plan oluşturmak için araştırma, analiz ve öngörü gerektirir. Bu kitap’ta, stratejik düşünme ve planlama süreci hakkında bir fikir edineceksiniz. Bir strateji oluşturmak için ne gerekiyor? Stratejik düşüncenin normal düşünceden farkı nedir? Bu kitap’ta öğreneceksiniz.


Mavi Gökyüzü Düşüncesini Salıverme

Bu kitap, 21. yüzyılın iş dünyasına gizemli ve gerçekleşmemiş potansiyellerini keşfetmeleri için gerekli geçit törenlerini sunmayı ve böylece günlük yaşamlarında ortaya çıkarmaya başlamayı amaçlamaktadır. Kurumsal görevliler, kuruluşları için değer yaratmaya çalıştıkları sayısız durum için basit ama dahi çözümler sunar. Kitapta birçok yeni kavram tanıtılmıştır. Bunlar arasında ‘kutusuz düşünme’, ‘geniş ve vahşi düşünme’, şaşkınlık (çığır açan yenilik), kazanma (yenilikçilik kazanma) ve daha fazlası sayılabilir.


Stratejik Düşünme ve Nasıl Edinebilirim?

Stratejik Düşünme Stratejik Planlama değildir. Stratejik Düşünme, olumlu bir sonuç elde etmek için gerekli adımları analiz etmek ve değerlendirmek için bir dizi kritik beceri gerektirir. Stratejik Düşünme karmaşıktır ancak öğrenilebilir. Bazıları süreci derinlemesine anlayabilir. Diğerleri sürecin bazı öğelerini anlayabilir. Her iki seviye de iş ve kişisel etkileşimlerde önemli bir yarar sağlar. Bu kitap okuyucuya kendi Stratejik Düşünme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olacak gerekli beceriler, gerçek hayattan örnekler ve alıştırmalar hakkında net açıklamalar sunar.


Yaratıcı Problem Çözme

Bu kitap, algılanan gizemleri ve yaratıcılık ve problem çözme karmaşıklıklarını geçersiz kılıyor. Çoğu insan, günlük işlerini nasıl yaptıklarını açıklamaya zorladı; pilot, doktor veya muhasebeci, yaptıklarını nasıl yaptıklarını bildikleri için bunu yapabilir. Aynı insanlardan yaratıcılığın nasıl “yaptıklarını” açıklamalarını isteyin ve cevap nadiren açıkça ortaya çıkacak, genellikle ‘kutudan çıkma, beyin fırtınası, sahne kapıları vb. İnsanlar yaratıcı olmak için yaptıklarından değil yaratıcılıktan bahseder. Bu kitap bunu değiştirecek. Hepimiz yaratıcı problem çözücüyüz, çünkü yaşamındaki herkesin bir noktada bir problemi yeni bir şekilde çözmesi gerekiyordu. Ancak, tesadüfen olduğu için tekrar edilemez ve performans geliştirilemez.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu