Gündem

Ünlü Gazeteci Güler’den Şaşırtan Sözler: Kuru Fasulye Dağıtılacak, Herkes Kendi Gazını Üretecek!

Gazeteci Turgay Güler: Topluma kuru fasulye dağıtılacak, herkes kendi gazını kendisi üretecek."

CNN Türk ekranlarında katıldığı TV programlarında elektrik ve doğal gaz faturalarındaki zamlı tarifeler üzerine konuşan gazeteci Turgay Güler, “Bunun için benim çözüm önerim var. Topluma kuru fasulye dağıtılacak, herkes kendi gazını kendisi üretecek.” açıklamalarında bulundu.

Turgay Güler: “Herkes Kendi Gazını Üretsin”

 

CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’de elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar tartışıldı. Programın konuklarından Bedri Baykam, güneş ve rüzgar enerjisinin daha yaygınlaştırılarak elektrik faturalarının düşürülebileceğini söyledi.

Gazeteci Zafer Şahin ise “Nükleeri yapmayın, HES’leri yapmayın, peki bu elektriği nasıl ucuzlatacağız? Taşları birbirine mi vuralım, değirmen mi çevirelim?” sözleriyle konuya farklı bir bakış açısı kazandırdı.

Programın diğer konuklarından gazeteci Turgay Güler de elektrik ve doğalgaz fiyatlarını ucuzlatmak için bir önerisi olduğunu söyledi. Güler, “Topluma kuru fasulye dağıtılacak, herkes kendi gazını kendisi üretecek.” ifadelerini kullandı.


Gelen Tepkiler Üzerine Açıklama Yaptı

Toplumla alay ettiği nedeniyle sözleri büyük tepki çeken Güler, program sonrasında sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı: “Nükleer enerji santraline, HES’lere, Termik Santrallere, Rüzgar enerjisine karşı çıkanlara söylediğim sözü kahpece çarpıtanlara söylenecek tek şey ALÇAKSINIZ! Kaldı ki yayın esnasında da bu çarpıtmaya cevap verdim. Dahası stüdyodaki herkes ama istisnasız herkes bu çarpıtmaya tepki gösterdi.”


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu