Gündem

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2020 Burs Başvuruları Başladı!

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 2020 – 2021 Eğitim ve Öğretim yılı Orta Öğretim, Yüksek Öğrenim Ve Yabancı Uyruklu Yüksek Öğrenim karşılıksız burs başvuruları başladı. Yükseköğrenim bursu ön lisans ya da lisans programı öğrencilerine yılda 8 ay, orta öğrenim bursu ise ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yılda 9 ay verilmektedir.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler.

Genel Müdürlüğümüz tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu” ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu” için başvurular, 2020 – 2021 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr internet sitemizden üzerinden alınacaktır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursları Başvuruları Resmi Site Üzerinden Online Olarak Yapılmaktadır. KYK Bursu Alanlar VGM Yüksek Öğrenim Bursu Alamazlar. KYK Öğrenim Kredisi Alanlar VGM Bursu Alabilirler.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.
Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

BURS BAŞVURU TARİHLERİ

Ortaöğrenim Bursu Başvuru İçin Tıklayınız 

Başvuru Tarihleri: 1 Ekim-14 Ekim 2020

Yükseköğrenim Bursu Başvuru İçin Tıklayınız

Başvuru Tarihleri: 15 Ekim-30 Ekim 2020

Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu Başvuru İçin Tıklayınız

Başvuru Tarihleri: 15 Ekim-30 Ekim


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu