Blog

Var Olduğunu Bilmediğiniz 7 Kariyer

Düzenli olarak etkileşimde bulunduğumuz pozisyonlar için kariyer yollarını hepimiz biliyoruz; filmlerde ve televizyonda aktörler görüyoruz, düzenli randevular için doktora gidiyoruz ve restoranlarda şefler tarafından pişirilen yemekleri yiyoruz. Ancak diğer birçok iş fark edilmeden gider; gözden ırak olan gönülden de ırak olur. Kendi kariyeriniz için göz önünde bulundurmanız gereken daha fazla seçenek ister veya dışarıda ne olduğunu merak ediyorsanız, sizi koruruz. İşte ilginizi en üst seviyeye çıkarmak için yedi karanlık kariyer yolu.

1. Topluluk Yöneticisi: Topluluk yöneticisi

Unvanına giren birkaç farklı iş sorumluluğu vardır. Bunların tümü, sakinler için faaliyetler planlamak, günlük iletişim ve görevleri yönetmek, topluluk politikalarını uygulamak ve konut sakinlerinin sorunlarını yönetmek dahil olmak üzere konut topluluklarını veya mahalleleri yönetmeyi içerir. Yönetilen topluluklar giderek daha popüler hale geliyor; Sık kullanılan mahalle faaliyetlerine ek olarak, ayrıca ortak kullanım alanlarındaki peyzaj düzenlemesi ile övünürler ve mağazaları ve işletmeleri topluma entegre ederler. Gelecek yıllarda bu kariyerin artması için pozisyonların sayısını araştırın. Eğer ilgileniyorsanız, emlak veya işletme alanında bir derece düşünün.


2. Risk Analisti

Sigorta şirketlerinin hangi oranların alınacağına nasıl karar verdiğini, işletmelerin almayı düşündükleri risklerin maliyetine nasıl karar verdiğini veya başka çeşitli kararların nasıl alınacağını hiç merak ettiyseniz, o zaman ilgilenebilirsiniz. Bu alan. Risk analizi derhal finans fikrini uyandırsa da, EPA için çalışan ve potansiyel çevresel riskleri değerlendiren ve bir işletmeyi nasıl etkileyeceğini ve uyumu nasıl koruyacağına karar vermek için yasaları inceleyen olanlar da dahil olmak üzere başka risk analisti pozisyonları vardır. Yine de çoğu pozisyon, finansla ilgili bir lisans veya yüksek lisans derecesi gerektirir.


3. Crowdsourcing ( kitle ) Müdürü

GoFundMe, IndieGoGo ve KickStarter gibi kitle fonlaması sitelerinin popülaritesinin artmasıyla, birinin bireysel bağış toplama kampanyalarını yönetmesi ihtiyacı ortaya çıkıyor. Güvenilir bir internet bağlantısına ihtiyacınız olsa da, bu esnek konum resmi beceriler için çok fazla bir şey gerektirmez. Bununla birlikte, pazarlama deneyimi ve insanlarla konuşma yeteneği kesinlikle faydalı olacaktır. .


4. Endüstriyel Örgüt Psikoloğu

Bu tür psikolog, bir şirketin veya örgütün çalışan davranışını etkilemesi için çalışır. Bu, çalışan performansını artırmak, kurallara ve düzenlemelere uyumu artırmak veya güvenlik ihlallerinin sayısını azaltmak için üst düzey yönetim veya insan kaynakları ile çalışmayı içerebilir. Endüstriyel örgütsel psikologlar, güvenlik görevleri için görsel hatırlatmalar eklemek veya bir şirketin aradığı sonuçları elde etmek için performans için teşvik programları kullanmak gibi teknikleri kullanabilirler. Bu kariyer genellikle psikoloji alanında yüksek lisans veya doktora gerektirir; yönetim ve işletme dersleri de yararlı olabilir.


5. Teknik Illustrator

Cihazlar, mobilyalar ve oyuncaklar için verilen talimatlarla birlikte gelen resimleri kimin çizdiğini merak ettiniz mi? Bir projeyi tamamlamanıza yardımcı olacak gerçekten iyi diyagramlar ya da sizi sonuna kadar sinirlendiren kötü çizimler deneyimlenseniz de, şüphesiz bunları daha önce kullandınız. Eğer teknik ve sanatsal yönden eğilimliyseniz, bu devam etmeniz için iyi bir yol olabilir. Bu kariyer genellikle güzel sanatlar derecesi ve illüstrasyon yazılımı bilgisi gerektirir.


6. Menü Mühendisi

İster sadece birkaç seçenekten oluşan şık bir ortak, isterse seçim sayfaları içeren bir anne-pop-cafe olsun, herhangi bir restoranın menüsünün biçimlendirilmesi, düzenlenmesi ve ifadesi farklı bir karardır. Bir menü mühendisi, restoranın karlılığını artırmak için bu ayrıntıların doğru alınmasına yardımcı olur. Bu alanın belirli bir derece gereksinimi yoktur, ancak psikoloji, pazarlama ve grafik tasarım dersleri faydalı olacaktır.


7. Etkinlik Koordinatörü

İnsanların gruplar halinde gittiği her yerde (oteller, tatil köyleri, yardımlı yaşayan topluluklar ve hatta hastaneler) uygun etkinlikler ve geziler planlamak için bir etkinlik koordinatörü vardır. Bu etkinlikler katılımcıları aktif tutar ve bir grup içinde ilişki kurmaya teşvik eder. Bir tatil beldesinde, etkinlikler çevreyi, havuz partilerini ve grup yemeklerini keşfetmeyi içerebilir. Alternatif olarak, yardımlı bir yaşayan toplulukta, etkinliklerin organize kart oyunları, filmler ve yerel alışveriş alanlarına gezileri içermesi daha muhtemeldir. Her nerede olursa olsun, etkinlik koordinatörleri, etraflarındakilerin mutluluğunu doğrudan etkiler.

Gelecekteki kariyer yolunuzu bildiğinizi veya hala aradığınızı hissetmek istemeniz durumunda, günlük yaşamımızı daha iyi hale getiren perde arkası işlere dikkat edin.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu