Kimdir

Vedia Bülent Çorak Kimdir, Kaç Yaşında? Vedia Bülent Çorak Hayatı ve Biyografisi

Dünya Kardeşlik Birliği Mevlana Yüce Vakfı’nın kurucusu olduğu bilinen Vedia Bülent Çorak öldü mü? merak ediliyor. Sahte Kadın şeyh olarak adını daha önce duymuş olabilirsiniz. Yeniden gündeme gelen Vedia Bülent Çorak, 200 kedisi olan kızı ile birlikte vakfın Kurucusu. Peygamber olduğunu söyleyerek kurduğu vakıf ile ilgili ilginç olaylar gündemde. Gelin birlikte Vedia Bülent Çorak Kimdir, Kaç Yaşında? ve Dünya Kardeşlik Birliği Gerçeğini Öğrenelim…

Vedia Bülent Çorak Kimdir?

Masonik bir yapılanması olan vakıf 1993 yılında İstanbul’ da kurulmuş. Kamuoyuna kadın şeyh olarak daha önce gelmişti. Ancak o kendini Tanrı’nın dünyadaki aksi olarak yani Tanrı olarak görüyor. Dahası buna etrafına topladığı binlerce kişiyi de inandırmış.

Vakfın manifestosu kabul edilen “Bilgi Kitabı” nda başkan Vedia Bülent Çorak‘ın “Dinler devri çoktan kapanmıştır. Peygamberlik dönemleri artık sona ermiştir” ifadelerini kullanarak, tek tanrılı dinlerin ortak noktada buluştuğu yeni bir din yarattıklarını iddia ediyor.

Allah’ın dünyadaki yansımasıyım” diyen “sahte kadın şeyh” ten ilginç açıklamaları yeniden gündem oldu.

İşte satırbaşları ile bu sözde şeyhin sırları;

  • -Mevlana’nın kendi bedeninde yeniden dünyaya geldiğini iddia ediyor. Bir süre sonra bununla da yetinmeyip kendini Allah’ın dünyadaki yansıması olarak ilan ediyor. Dahası da var; müritlerine Hz. Muhammed, Hz.İsa, Hz. Musa’nın kendisinin izniyle dünyaya indiğini söylüyor.
  • -2000 bini aşan müridi var ve onlardan trilyonlarca liralık gelir topluyor. Paraların kurduğu derneğe (Dünya Kardeşlik Birliği ve Mevlana Yüce Vakfı) toplandığını savunuyor. Ancak kızının üzerine 5 araba çıkması paraların nereye gittiğinin belgeliyor…
  • -Avrupa’ya enerji yaymak amaçlı hac gezileri düzenliyor. Elbette ücretli olarak. Katılımcıların her biri 2 bin 600 euro ödemekle zorunlu kılınıyor.
  • -1880 kadın, 200’e yakın müridi var ve erkeklere çok iltifat ediyor. Müridlerine din yok deyip, kendi yazdığı “bilgi kitabı”nı veriyor. Onlara eski rahip ve rahibeler olduklarını söylüyor.
  • -Üyelerine Mevlana nikahı adı altında evliliği zorunlu kılıyor. Bir süre sonra zoraki evlilikler çatırdayınca da boşanmayı yasakladığı için onların ayrı evlerde yaşamaya zorluyor.

Ayrıca dernekte Mason Grubu var. Onların adı Sosyal Grup. Bu grubun özel payeleri var. Görevleri mason kadroyu ve zenginleri derneğe çekmek. İsrail’de illegal temsilcilik kurmuş.

Bir istihbaratçıya göre her yıl 18 Şubat ve 1 Kasım’da İsrail’den 100–150 kişilik bir grup Türkiye’ye gelip Bülent Çorak ve kızıyla görüşür. Bu görüşmelerin içeriği üyelere asla açıklanmaz

👉 Ece Binay Kimdir, Nereli? Ece Binay Hayatı ve Biyografisi


Dernekte Yasak Olanlar

Müritlerin hasta olduklarında ameliyat olmaları yasak. Zira narkoz enerjilerini değiştiriyormuş. Ameliyat olurken bedene başka bir ruh giriyormuş.

Kendisi hastalandığında uzaydan dalgıç elbiseli üç adam gelip onu tedavi ediyorlarmış. Ama ne hikmetse safra kesesi ameliyatı olmuş. Ona uyup ameliyat olmayan ve onun enerjisi ile iyileştiğini sanan bir üye yaşamını yitirmiş.

Sözde derneğinde iki kişinin hükmü geçiyor. Kızı ile kendisi. Geriye kalanlar ise köle. Kızının evinde tam 200 kedisi var. Dahası bu kediler için Maltepe’de özel bir ev tutup dar gelirleri de onlara hizmetçi yapmış. Üyelerden herkesin evlerinde 2 kedi bakmaları da şart.

“Evrensel Kardeşlik adı altında her yıl 1 Kasım’da ödül veriyorlar. Bu ödülü alanlar arasında (2004 yılı) Yaşar Kemal, Suna Pekuysal, İbrahim Betil, Adalet Ağaoğlu, Mete Akyol, Ömer Madra, Muazzez Ilmiye Çığ gibi bir çok kişi bulunuyor. Bu kişiler, vakfın gerçek yüzünden habersiz olarak bu kardeşlik ödülünü alıyorlar.


Vedia Bülent Çorak Hayatı ve Biyografisi

 

Adı           :   Vedia Bülent (Önsü) Çorak

Doğumu  :  28.Kasım.1923,   Bursa – TÜRKİYE

Tahsili     :   Lise Mezunu (1943-Çamlıca Kız Lisesi, 1944-Kars Lisesi).

Babası     :  Albay Mazhar Önsü, Genelkurmay Teftiş Kurulu Başkanı (İstiklal Madalyasına Sahip)
Annesi     :  Leman Önsü, Entellektüel, Kültürlü, Modern bir ATATÜRK Kadını.

Kars Fatihi (Gazi Ahmet Muhtar Paşa) Ailenin Büyük Dayısı.

Eşi            :   Dr. Ragıp Adnan Çorak (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Kızı           :   Ayşe Seyün Çorak (1949), Robert Kolej Mezunu, Kimya Mühendisi.

Evliliği     :    51 yıl sürdü. 1995 yılında Eşi Dünyayı terk etti.

Etkinliği   :   Dünya Kardeşlik Birliği Evrensel Birleşim Merkezi Derneğini  ve Dünya Kardeşlik Birliği Mevlana Yüce Vakfını 1993 yılında kurdu.  Aynı zamanda, Bilgi Kitabı’ nın mesajlarını aldı ve yazıya  dönüştürerek BİLGİ KİTABI’ nı oluşturdu.


 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu