Gündem

Vekil Aydemir: İstasyonlardaki Kuyruklar Zamdan Değil, Araç Fazlalığından

Döviz kurunda art arda yaşanan artış sonrası birçok ürünün fiyatına zam geldi. Kura bağlı olarak 25 Kasım gecesi itibariyle geçerli olmak üzere akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı yaşandı. Akaryakıt fiyatlarının zamlı tarifeye geçmeden yakıt almak isteyen vatandaşlar istasyonlara akın etmesi, uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu. Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Kuyruklar zamdan değil, araç fazlalığından” ifadelerine yer verdi.

Zam Öncesi Vatandaşlar Akaryakıt İstasyonlarına Akın Etti

25 Kasım gecesi döviz kurundaki artışlardan dolayı kura bağlı olarak akaryakıt ürünlerinde de zam artışı yaşandı. Buna göre; benzine 1 lira 2 kuruş, motorine 1 lira 6 kuruş ve LPG’ye 65 kuruş zam yapıldı. Zam öncesi de sürücüler, yeni tarife gelmeden yine akaryakıt istasyonlarına akın etti.


” Kuyruk Zamdan Değil, Araç Fazlalığından”

Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir de Plan Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerin ardından Meclis’te konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Aydemir, bir gazetecinin “Akaryakıt zamları sonrası benzin istasyonlarında oluşan araç sıralarıyla ilgili bir değerlendirmeniz olur mu?” sorusuna şu cevabı verdi: “Zamlarla ilgili benzin istasyonlarında bir kuyruk yok arkadaşlar. Kuyruk nereden kaynaklanıyor biliyor musun? Bunu ben Plan Bütçe Komisyonu’nda bir iki defa daha altını çizerek söyledim. Araç sayısı fazla ondan kaynaklı.

Bunu ara ara o resimleri gösterip sanki efendim zamlardan kaynaklı kuyruk varmış gibi göstermeye çalışan, özellikle trol medyacılığı yapan bir kesim var. Onların aktarımıdır bu. Dolayısıyla böyle bir şey yoktur diyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu