Öğrenci Gazetesi

Video Oyunları Satmak İçin En İyi 14 Yer

Street Fighter II veya Sonic the Hedgehog’un toz toplamanın etrafında eski bir kopyası var mı?

Call of Duty veya Halo’nun OG sürümleri ne olacak?

Utanç verici bir şekilde ihmal edildiyse ve onları atmayı düşünüyorsanız, kaldırıma tekmelemeden önce hala bir şey olup olmadığını görebilirsiniz.

Cep telefonları ve diğer elektronik cihazlar gibi eski (ve son zamanlarda piyasaya sürülen) video oyunları bir ton paraya değer olabilir.

Bazıları için nostalji. Çocukken oynadıkları video oyunları için büyük paralar ödemeye hazırlar. Diğer video oyunu alıcıları için her şey fiyattır. Dolar üzerinde pennies için hafifçe kullanılan bir oyun alabilirlerse, orijinal ambalajını kaçırdığı için mecbur oldukları için mutlu olurlar.

Git bir değiş tokuşa katıl. Eski video oyunları için para kazanın. Ne yaparsanız yapın, harika oyunlarla dolu bir rafın zaman içinde değer kaybettiği için boşa harcamasına izin vermeyin.

Oyunların bir oyuncudan diğerine geçişini kolaylaştırmak için herkesin seveceği bir liste hazırladık. İşte video oyunları ve oyun konsolları (çevrimiçi veya şahsen) satmak için en iyi yerler, böylece onlar için en fazla parayı elde edersiniz.

Çevrimiçi video oyunları satmak, genel olarak, para kazanmanın kolay bir yoludur , ancak tüm satış platformlarının eşit yaratılmadığının farkında olmanızı istiyoruz.

Ücretler, ödeme zaman çizelgesi ve kullanım kolaylığı gibi [her video oyunu satan site için] gibi faktörler büyük ölçüde değişebilir (örneğin, bazı siteler ertesi gün ödemeleri sunar, diğerleri ise bankanıza veya PayPal hesabınıza nakit para yatırmak için günler hatta haftalar alabilir).

İhtiyaçlarınıza en uygun siteyi seçmenize yardımcı olmak için bilgileri birleştirdik, siteleri karşılaştırdık ve bir şirketin her faktöre ne kadar iyi hitap ettiğine bağlı olarak 1-5 yıldız arasında bir puan verdik.

1. Decluttr

Decluttr , kullanılmış video oyunları da dahil olmak üzere kullanılmış elektronik ürünleri satan bir sitedir. Bir video oyunu satmak için Decluttr’un ücretsiz uygulamasını kullanarak barkodu girin veya tarayın. Decluttr, öğenizi kabul ederlerse size anında bir teklif verecektir.

 

Decluttr, ücretsiz bir UPS gönderim etiketi sağlayarak nakit para karşılığında oyun satmayı kolaylaştırır. Ayrıca, gönderiniz geldikten sonraki gün size ödeme yaparlar. Decluttr için tek dezavantajı, öğe kalite denetimini geçmezse öğenizi iade etmemesidir.

Kolaylığı (5/5): Uygulama, anlık bir teklif almak için bir video oyunu barkodunu taramanızı sağlar. Decluttr ayrıca ücretsiz gönderim ve bir iş günü ödeme planına sahiptir.

Zaman 5/5: Eşyalarınızı bulmak, barkodları taramak ve Decluttr’un teklifini kabul etmek için sadece biraz zaman harcamanız gerekecek. Paketinizi herhangi bir UPS mağazasına bırakın. Çoğu durumda, gönderi makbuzunuzdan bir iş günü içinde ödeme alırsınız.

Ücretler 5/5: Decluttr, teklif almak veya ürününüzü satmak için herhangi bir ücret talep etmez. Nakliye ücretsizdir.

2. Amazon’un Takas Seçeneği

Amazon’un programdaki ticareti video oyunlarını kabul etmektedir. Oyununuzun uygun olup olmadığını belirlemek için Amazon’un oyun mağazasında arama yapın . Öğeniz listede görünüyorsa, takas programı onu kabul eder. Ayrıca, her bir öğe için alabileceğiniz maksimum fiyatı da görürsünüz.

Öğenizin , gönderinizi aldıktan sonra iki iş günü içinde kalite kontrolünden geçip geçmediği konusunda bilgilendirileceksiniz . Amazon, öğeleriniz için ücretsiz ön ödemeli bir nakliye etiketi sağlar. Ayrıca çoğu reddedilen öğeyi size ücretsiz olarak iade edecektir.

Kolaylığı 4/5: Amazon’un takas programını kullanmak kolaydır, ancak öğenizi manuel olarak aramanız gerekir. Decluttr ile barkodu taramaktan biraz daha fazla çaba.

Zaman 4/5: Ön ödemeli nakliye etiketi ile, paketinizi nakliye için bırakmanız yeterlidir. Ödemeyi, paket makbuzunuzdan sonraki iki gün içinde, Decluttr’un geri dönüşünden biraz daha yavaş alacaksınız.

Ücretler 5/5: Amazon, eşyalarınızda işlem yapmak için ücret almaz.

3. Swappa

Video oyunları satmanın bir başka basit yolu da Swappa . Başlamak için video oyununuzla ilgili bilgileri girin, bir fiyat seçin ve resim yükleyin. Girişi doğruladıktan sonra, Swappa oyununuzu çevrimiçi pazarlarında satıyor.

Oyununuz satıldığında, göndermeden önce PayPal ile ödeme alırsınız. Oyunu satın alma tarihinden itibaren iki iş günü içinde alıcıya göndermekten sorumlusunuz.

Kolaylığı 4/5:  Bir giriş oluşturmadan önce Swappa’daki öğenizi arayın. Swappa, rekabetçi bir fiyat seçmenize yardımcı olacak fiyat rehberliği sunar.

Zaman 4/5: Öğeyi kendiniz göndermek için ödeme yapmanız gerekir, bu da ön ödemeli bir nakliye etiketi kullanmaktan daha fazla çaba gerektirir. Alıcının gönderiyi almasını beklemek yerine anında ödeme alırsınız.

Ücretler 4/5: Çoğu video oyunu gibi 50 doların altında satılan ürünler, herhangi bir ek listeye veya satış ücretine tabi değildir. Swappa, 50 dolardan fazla satılan ürünler için kayan bir ölçekte ücret alıyor.

4. eBay

eBay, video oyunlarından kurtulmak, telefon satmak ve diğer elektronik cihazlardan kurtulmak için büyük bir çevrimiçi platformdur . EBay’de video oyunları sattığınızda geniş bir kitleye ulaşacaksınız ve öğelerinizi yayınlamak kolaydır. eBay ödeme sürecini kolaylaştırır ve indirimli kargo etiketi sağlar.

Yine de, eBay’in kolaylık ve piyasa erişimi bir maliyetle birlikte geliyor. Her ay 50’den az öğe listelerseniz bir öğeyi listelemek için ücret yoktur, ancak eBay, birkaç istisna dışında, satılan ürünün nihai değerinin% 10’unu toplar.

Kolaylık 3/5: eBay, pazardaki bir öğenin yayınlanmasını kolaylaştırır. eBay ayrıca ödeme ve nakliyeyi de kolaylaştırır, ancak sonuçta alıcıyla çalışmaktan sorumlusunuz. Öğenizin manuel olarak bir fotoğrafını ve açıklamasını girmeniz gerekir.

Zaman 4/5: Nakliye etiketleri ve otomatik ödeme işlemi, eBay’de satış yapmak için yaptığınız yatırımın düşük olduğu anlamına gelir. Ancak, öğenizin satılması biraz zaman alabilir.

Ücretler 3/5: Diğer birçok siteden farklı olarak, işlemi eBay aracılığıyla tamamlamak için öğenizin satış fiyatının% 10’unu ödersiniz. Ayrıca, eBay indirimli fiyatlar sunmasına rağmen nakliye için ödeme yaparsınız.

5. Teklif Verme

OfferUp , video oyunlarınızı ve diğer öğelerinizi satmak için sizi yerel ve ulusal alıcılara bağlayan bir satış uygulamasıdır. [OfferUp uygulaması aracılığıyla] pazara bir resim ve açıklama yükleyerek video oyunları için kolayca nakit alabilirsiniz.

Nakit olarak satın aldığınız veya sattığınız sürece OfferUp’ta satılık bir ürünü listelemek ücretsizdir. Ancak, ürünü satıp gönderiyorsanız,% 9,9 servis ücreti ödersiniz. Alıcı genellikle nakliye için öder. OfferUp, bir teklifi kabul ettikten sonra uygulama aracılığıyla e-postayla gönderilecek ve gönderilecek bir gönderim etiketi sağlar.

3/5 Kolaylığı: OfferUp uygulamasını kullanarak öğenizi kolayca satışa gönderebilirsiniz. Bir fotoğraf ve öğenizin açıklamasını göndermeniz gerekir. OfferUp ödemeyi yapar ve bir gönderim etiketi sağlar. OfferUp sizi alıcılara bağladığından, öğenizin satılması zaman alabilir.

Zaman 3/5: Ürün ayrıntılarını sağlamak biraz daha zaman alır. Ancak, sağlanan gönderim etiketi yalnızca satılan ürünleri paketleyip bırakmanız gerektiği anlamına gelir. İstekli bir alıcı bulmanız gerektiğinden, oyunlarınız anında satılmaz.

3/5 Ücretleri: Çevrimiçi satış yaptığınızda, OfferUp satılan ürünler için% 9,9 servis ücreti alır.

6. Trade4Cash

Trade4Cash , yalnızca video oyunlarına ve oyun konsollarına odaklanan bir web sitesidir.

İşlem yapmaya başlamak için, Trade4Cash web sitesinde öğenizi arayın veya sattığınız oyunu bulmak için göz atın. Oyun koşulu ve oyununuz için diğer seçenekleri seçin. Ardından Trade4Cash size anında bir değerleme sunar.

Kolaylığı 5/5: Anında bir değerleme almak için Trade4Cash web sitesinde öğenizi arayın. PayPal, çek veya Amazon e-hediye kartı ile ödeme alın.

Zaman 5/5: Zaman yatırımınız minimumdur. Tek yapmanız gereken eşyalarınızı aramak ve paketi postaneye bırakmak.

Ücretler 5/5: Oyunlarınızı Trade4Cash’e satmak için herhangi bir ücret yoktur ve 10 $ ‘dan fazla herhangi bir sevkıyat için nakliye ücreti ödeyeceklerdir.

7. Oyun Kayması

Gameflip’te video oyunları, oyun konsolları ve oyun içi öğeler satabilirsiniz . Bir hesap oluşturun ve öğenizi listelemek için “Satışa Başla” düğmesini tıklayın. Bir alıcı oyununuzu satın aldıktan sonra, Gameflip e-posta ve Gameflip uygulaması aracılığıyla sizi bilgilendirir.

Gameflip pazarındaki bir ürünü listelemek için herhangi bir ücret yoktur. Öğeniz satıldığında, birkaç sabit oranlı gönderim seçeneğiniz vardır.

Kolay 3/5: Video oyununuzu satılık bir fotoğraf ve açıklama yükleyerek listelersiniz. Ardından, girişinizi Gameflip uygulaması aracılığıyla yönetin. Gameflip sizi bir alıcıya bağlar, böylece öğenizin satılmasını beklemeniz gerekir.

Zaman 3/5: Nakliye basittir, ancak bir süre ödemeniz gerekebilir. Öğenizin satılması biraz zaman alabilir ve alıcı gönderi alana kadar size ödeme yapılmaz.

Ücretler 4/5: Gameflip’te öğenizi listelemek için herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye maliyetleri minimumdur.

8. Letgo

Letgo , çevrimiçi satılan öğeleri listelemenizi sağlayan bir satış uygulamasıdır, ancak bunları yerel olarak teslim edersiniz. Satmak istediğiniz video oyunlarının fotoğraflarını gönderin.

Bir alıcı bulursanız, fiyatı görüşmek, buluşacak bir yer belirlemek ve öğeyi değiştirmekle sorumlu olacaksınız.

Kolay 3/5: Fotoğraf ve açıklama yükleyerek öğenizi hızlı bir şekilde satışa göndermek kolaydır. Yerel bir alıcıyla bağlantı kurmak, oyun ticaretine kıyasla daha fazla zaman ve çaba gerektirecektir.

Zaman 2/5: Letgo sizi yerel alıcılarla buluşturduğundan, alıcılarla pazarlık yapmak ve öğeyi değiştirmek için buluşmak için önemli zaman harcamanız gerekir.

Ücretler 5/5: Letgo satışa bir ürün göndermek için ücret almaz, ancak ayak işlerinin çoğunu yapmanız gerekir.

9. Eski Okul Oyun Kasası

Old School Game Vault , ikinci el video oyunlarını çevrimiçi satmayı kolaylaştırır. Anında bir değerleme almak için oyununuzu web sitelerinde arayın. Siparişiniz 75 $ veya daha fazla ise size bir gönderim etiketi gönderir.

Nakliye 100 $ ‘dan fazla siparişler için ücretsizdir ve 75 $ – 100 $ arasındaki siparişler için sabit 10 $’ dır. Siparişiniz 75 $ ‘ın altındaysa nakliye ücreti ödemeniz gerekir.

Eski Okul Oyun Kasası paketinizi aldıktan sonraki iki ila dört gün içinde size ödeme yapar. Paypal, çek veya Amazon e-hediye kartı ile ödeme almayı seçebilirsiniz.

Kolay 3/5: Anında bir değerleme almak için Old School Game Vault sitesindeki öğenizi arayın. Ön ödemeli bir gönderim etiketi alırsınız, ancak yalnızca gönderiniz 75 ABD dolarının üzerinde bir değere sahipse. Sitelerinde gezinmek biraz zor olabilir.

Zaman 4/5: Eski Okul Oyun Kasası’ndan teklif almak fazla zaman almaz. Ancak, küçük gönderiler için nakliye işlemini kendiniz yapmanız gerekir. Paketiniz alındıktan iki ila dört gün sonra size ödeme yapılacaktır.

Ücretler 4/5: 100 $ ‘dan az siparişlerde nakliye için ödeme yaptığınızdan, Old School Game Vault ile oyunlarınızda işlem yapmak diğer sitelerin bazılarından daha pahalıya mal olacaktır.

Yakınımdaki Nakit için Video Oyunları Satmak için 5 Yerler

Öğenizi listeliyor ve nakliye çok fazla iş gibi görünüyorsa yerel olarak ürün satabilirsiniz. Ayrıca, zor bir pazarlık yaparsanız, bizzat bir fiyat müzakere ederek oyununuz için daha fazla nakit kazanma şansınız vardır.

Alıcı havuzunuz önemli ölçüde daha küçük olacaktır, ancak acele etmiyorsanız, oyunlarınızı aşağıdaki platformlardan birkaçında listelemeyi düşünün. İsabet almazsanız veya yakınınızda bir konum yoksa, yukarıdaki çevrimiçi seçeneklere geri döner.

1. GameStop

GameStop 6.000’den fazla lokasyona sahip ulusal bir video oyun mağazası zinciridir. GameStop’ta kullandığınız video oyunlarında nakit para veya mağaza kredisi ile işlem yapın. Oyunlarınızın ne kadar değerli olduğunu görmek için GameStop’un web sitesinde öğelerinizi arayın .

2. Craigslist

Potansiyel alıcılarla koordinasyon yapmak istiyorsanız, video oyunlarınızı Craigslist’te satılık olarak listeleyebilirsiniz. Craigslist’te satış yaptığınızda, bir fiyat üzerinde pazarlık yapmak ve alıcınızla görüşmek size kalmıştır. Mal alışverişi yapmak için bir yabancıyla her karşılaştığınızda daima halka açık bir yer seçtiğinizden emin olun.

3. Facebook Pazar Yeri

Yerel Facebook Marketplace, video oyunlarınızı satabileceğiniz başka bir yerdir. Craigslist gibi, bir resim ve açıklama yüklemelisiniz. Ayrıca alıcılar ile bir fiyat, buluşma süresi ve konum konusunda koordinasyon sağlarsınız.

4. Oyun X Değişikliği

Oyun X Değişim 12 eyalette yer alan daha küçük bir ulusal zincirdir. Çoğunlukla Orta Güney ve Orta Batı’da bulunan Game X Change, nakit veya mağaza kredisi için kullanılmış oyunları satın alacaktır. Yakınınızda bir mağaza olup olmadığını görmek için Game X Change’in konumlarını kontrol edin .

5. Değişim

Borsa’nın öncelikle Ohio ve Pennsylvania’da mağazaları vardır, ancak Illinois, Indiana ve New Mexico’da da yerleri vardır. Bu bölgesel zincir video oyunları, filmler ve daha fazlasını satın alır ve satar.

İlk Takas ya da Anında Nakit Teklifini Almayın

Eski video oyunlarınızdan çevrimiçi olarak, yerel bir mağazada veya bölgenizdeki bir kişiye satarak para kazanabilirsiniz.

Bir tavsiye: verdiğiniz ilk teklife atlamayın; başka bir yerde daha fazla para kazanma şansınız yüksek.

Oyununuz için size en çok hangi yerin vereceğini görmek için birkaç yeri ve satıcıyı karşılaştırın. Nerede olursanız olun, kullandığınız video oyunlarını oynatmayı bıraktığınızda satmak için beklemeyin – daha yakın zamanda piyasaya sürülen oyunlar daha hızlı satılır (ve değerlerini daha iyi tutma eğilimindedir).

Bir oyunu dövdüyseniz ve gelecekte çok fazla oynayamayacağınız bir inklinginiz varsa, hala bir şeye değerken onu bırakma zamanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu