Bilgi Arşivi

Work and Travel Şartları Nelerdir? Work and Travel Fiyatı 2024 Ne Kadar?

Work and Travel Şartları Nelerdir? Work and Travel Fiyatı 2024 Ne Kadar?. Geçirilen korona döneminden sonra 2 yıl boyunca yurt dışı eğitimine çıkamayan öğrenciler bu yıl Work and Travel Şartları Nelerdir? merak etmeye başladı. Bu yıl yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler öncelikle Work and Travel Fiyatı 2024 Ne Kadar? öğrenmek istemekteler. Gelin birlikte Work and Travel 2024 Fiyatı öğrenelim…

Work and Travel Şartları Nelerdir?

Korona döneminden sonra yurt dışına eğitim ve çalıma için çıkamayan öğrenciler bu yıl yine tekrar Work and Travel Şartlarını merak etmeye başladı. Bizlerde bu yazımızda sizlere Work and Travel Şartlarını bir araya getirdik…

 • Genel ve son dönem ortalaması geçer not ve üzerinde olmak   (4’lü not sistemine göre an az 2, 100’lü not sistemine göre en az 60)
 • En az orta seviyede İngilizce bilmek
 • Programı başarıyla tamamlayacak, yeterli olgunluğa ve motivasyona sahip olmak
 • 18-26 yaşları arasında olmak

Amerikan Konsolosluğu Work and Travel programına olabildiğince çok Türk öğrencinin katılmasını istemektedir. Bu yüzden, katılım şartlarını sağlayan öğrencilere her zaman vize verme eğilimindedir. ABD Konsolosluğu yetkilileri Work and Travel programına katılmada en öncelikli koşul olarak öğrencinin rahatlıkla iletişim kurabilecek İngilizce seviyesine sahip olması gerektiğini vurgulamakta, bununla beraber genel not ortalaması 2.00’ın altında olan üniversite öğrencilerine bu programa katılmamalarını tavsiye etmektedir. Not ortalaması 2.00 kesin bir sınır değildir. Geçmiş yıllarda not ortalaması 2.00’ın altında olmasına rağmen rahatlıkla vizesini alan katılımcılar olduğu bilinmekte.

Eğer öğrencinin not ortalaması 2.00’ın altındaysa bu eksikliği kapatabilecek başka özellikler aranmaktadır. Bunlar iyi bir İngilizce seviyesi, Türkiye ile kuvvetli sosyo-kültürel-ekonomik bağların kanıtlanması vb.. şeklinde sıralanabilir. Vize alabilmek tamamıyla vize memurunun inisiyatifinde olup, 1.80 not ortalaması olan bir öğrenci bir vize memurundan vize reddi alabileceği gibi bir başka vize memuruna denk gelmesi durumunda vize alabilme şansı vardır.

Bu arada erken vize başvurusu da vize için bir koşul olmamakla birlikte vize alma oranını arttıran bir etkendir. Work and Travel programına katılım ve başvuru şartlarını ABD Konsolosluğu yukarıda belirtilen maddelerle açıklamıştır. Bu şartları yerine getiren öğrenciler Work and Travel programına katılabilirler.

👉 Work and Travel Ne Kadara Mal Olur?


Work and Travel Fiyatı 2024 Ne Kadar?

Work and Travel program ücreti genel olarak 3000$’dır. Tabi bu ücret firmadan firmaya değişkenlik gösterdiği aşikar. Ama genel olarak bu ücretin 500$’ı kayıt esnasında, geri kalan miktar ise belirli bir ödeme planı ile Ocak ayının sonuna kadar ödenmektedir. Bu ücrete uçak bileti, vize ücreti ve öğrencinin cep harçlığı dahil değildir. Bu ücretlerin hepsi bir araya geldiğinde toplam maliyet ortalama 4400-4600$ diyebiliriz.

Program için ödemiş olduğunuz 3000$ ücret karşılığında alacağınız hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Program danışmanlığı
 • Uygun bir işe yerleştirme
 • Resmi çalışma belgesi (DS Formu)’nin Türkiye’ye getirtilmesi
 • Konaklama temini
 • Vize danışmanlığı
 • Uçak bileti danışmanlığı
 • Özel sağlık sigortası
 • Seyahat öncesi oryantasyon
 • Vergi ve iade işlemleri

Geri kalan maliyetleri sıralayacak olursak, uçak bileti fiyatları Amerika’nın neresine gideceğinize göre 600-800$ arası değişir. Vize için ödemeniz gereken ücret 195$ (160$ vize başvurusu, 35$ Sevis Ücreti) ve öğrencinin yanında götürmesi gereken cep harçlığı miktarı için tavsiyemiz 800-1000$ arasıdır. Cep harçlığı öğrencinin ilk maaşını alana kadarki sürede (genelde 2 hafta) kendisini geçindirebilmesi için gereken miktardır. Bu miktar normal şartlarda size rahatlıkla yetecektir. Bazı konaklamalar için depozito verme veya işyerinde giyilecek üniforma gibi takımları satın alma gibi durumlar olabildiği için bu rakamlar önerilmekte.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu